Polecane posty

bizar    15

Witam, panowie jakie waszym zdaniem są najlepsze sita do kombajnu, na sito wstępne (górne) polecałbym żaluzjowe, tylko tutaj tez są różne rozmiary lamelek, jakie sprawdzają się u was? A jakie sita dokładne (dolne) ? zamierzam dokupić sobie 9mm do zboża, jak myślicie będzie dobre? A użytkuje ktoś z was takie sito z podłużnymi otworkami? bo spotkałem się z takim sitem 5x25mm i podejrzewam że z takimi otworami nie puszczałoby całych kłosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Te podłużne co podałeś b.dobre pszenica,pszenżyto,jęczmień ale do owsa odpada.9 mm okrągłe nie najlepsze do zbóż raczej stosować groch.łubin.Do rzepaku dobre okrągłe 3 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

kolego na groch łubin to raczej 12mm, a jakie bys proponował z okrągłych do zbóż ? 3 do rzepaku to moim zdaniem przesada raczej 4 przy 3 bedzie ci wyrzucać dużo do niedomłotów i przez to będzie dużo przetrąconych ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam gdzieś tu na agrofoto ktoś pisał jeszcze o takich sitach alfa gr/e że są bardzo dobre. To są żaluzjowe tylko trochę ulepszone w ten sposób że dodane są tam takie ząbki które nie puszczają słomy i większych zanieczyszczeń, przez to sito może być bardziej otwarte i ma większą przepustowość.

Ktoś może wie ile takie sito kosztuje?

A co do sit dolnych stałych to moim zdaniem zasada jest taka że im mniejsze oczko to zboże (rzepak) czyściejsze ale też sito bardziej skłonne do zapchania, trzeba wybrać jakiś złoty środek.

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemekb    0

mam 7 ha rzepaku na jesieni zasianego w tym roku na jesieni i jest bardzo ale to brdzo dużo fioletowych liści pryskałem borem i nic nie pomaga


Agrocase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Ciekawy patent z tymi alfa gr/e podejrzewam że będą drogie, zwykłe żaluzje są dość drogie a co dopiero takie ulepszone. Nie wiem na co się zdecydować czy kupić na dół to podłużne z otworami 5x25 czy zwykłe okrągłe może 8mm, okrągłe oczko byłoby uniwersalne do wszystkich zbóż a to podłużne pewnie lepiej by czyściło ale za to trzeba by zmieniać do owsa i mieszanek z owsem, teraz mam takie dziwne sito z blachy falistej ta fala ma tak z 10mm i w każdej fali od tylnej strony są otwory na przemian okrągłe i kwadratowe 9mm, do pszenicy jest dobre choć przelatuje do zbiornika troszke ziaren razem z plewą tylko że wada tego sita jest taka że jak jest jęczmień albo pszenżyto nieprzestane to bardzo się zapycha tymi ościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Miałem dolne owalne 8x16 i zmieniłem na nowe sito okrągłe - otwory fi 8. Przyczyna wymiany - przy bardzo suchej słomie dożo kawałków tej słomy trafiało do zboża, a teraz czyściutko i nie zapycha się niemal zupełnie jakby orwór byl z mały na oście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj