Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie najlepsze sita do kombajnu

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 17:30

Jakie najlepsze sita do kombajnu Witam, panowie jakie waszym zdaniem są najlepsze sita do kombajnu, na sito wstępne (górne) polecałbym żaluzjowe, tylko tutaj tez są różne rozmiary lamelek, jakie sprawdzają się u was? A jakie sita dokładne (dolne) ? zamierzam dokupić sobie 9mm do zboża, jak myślicie będzie dobre? A użytkuje ktoś z was takie sito z podłużnymi otworkami? bo spotkałem się z takim sitem 5x25mm i podejrzewam że z takimi otworami nie puszczałoby całych kłosów.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie najlepsze sita do kombajnu Dzisiaj, 09:20
  •  

#2 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:29

Jakie najlepsze sita do kombajnu Te podłużne co podałeś b.dobre pszenica,pszenżyto,jęczmień ale do owsa odpada.9 mm okrągłe nie najlepsze do zbóż raczej stosować groch.łubin.Do rzepaku dobre okrągłe 3 mm.

#3 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:51

Jakie najlepsze sita do kombajnu kolego na groch łubin to raczej 12mm, a jakie bys proponował z okrągłych do zbóż ? 3 do rzepaku to moim zdaniem przesada raczej 4 przy 3 bedzie ci wyrzucać dużo do niedomłotów i przez to będzie dużo przetrąconych ziaren.

#4 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 19:29

Jakie najlepsze sita do kombajnu Witam gdzieś tu na agrofoto ktoś pisał jeszcze o takich sitach alfa gr/e że są bardzo dobre. To są żaluzjowe tylko trochę ulepszone w ten sposób że dodane są tam takie ząbki które nie puszczają słomy i większych zanieczyszczeń, przez to sito może być bardziej otwarte i ma większą przepustowość.
Ktoś może wie ile takie sito kosztuje?
A co do sit dolnych stałych to moim zdaniem zasada jest taka że im mniejsze oczko to zboże (rzepak) czyściejsze ale też sito bardziej skłonne do zapchania, trzeba wybrać jakiś złoty środek.

Edytowany przez waldi76, 02 grudzień 2013 - 19:31.

#5 Share Przemekb

Przemekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 15:03

Jakie najlepsze sita do kombajnu mam 7 ha rzepaku na jesieni zasianego w tym roku na jesieni i jest bardzo ale to brdzo dużo fioletowych liści pryskałem borem i nic nie pomaga
Agrocase

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 22:40

Jakie najlepsze sita do kombajnu Ciekawy patent z tymi alfa gr/e podejrzewam że będą drogie, zwykłe żaluzje są dość drogie a co dopiero takie ulepszone. Nie wiem na co się zdecydować czy kupić na dół to podłużne z otworami 5x25 czy zwykłe okrągłe może 8mm, okrągłe oczko byłoby uniwersalne do wszystkich zbóż a to podłużne pewnie lepiej by czyściło ale za to trzeba by zmieniać do owsa i mieszanek z owsem, teraz mam takie dziwne sito z blachy falistej ta fala ma tak z 10mm i w każdej fali od tylnej strony są otwory na przemian okrągłe i kwadratowe 9mm, do pszenicy jest dobre choć przelatuje do zbiornika troszke ziaren razem z plewą tylko że wada tego sita jest taka że jak jest jęczmień albo pszenżyto nieprzestane to bardzo się zapycha tymi ościami.

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 23:12

Jakie najlepsze sita do kombajnu Miałem dolne owalne 8x16 i zmieniłem na nowe sito okrągłe - otwory fi 8. Przyczyna wymiany - przy bardzo suchej słomie dożo kawałków tej słomy trafiało do zboża, a teraz czyściutko i nie zapycha się niemal zupełnie jakby orwór byl z mały na oście.

#8 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:25

Jakie najlepsze sita do kombajnu Kolego zorzyk2 a owies też da radę młócić na tym sicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:30

Jakie najlepsze sita do kombajnu Tak, owies też.