roxor

Obroty WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roxor    0

Witam czy ktoś z was może wie czy jest cos takiego jak przekładnia zmieniająca kierunek obrotów wom ale tak żeby predkość pozostawała ta sama? Jesli ktos słyszał o czyms takim lub wie gdzie moge to kupic to prosze bardzo o informacje. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

w Ursusie c-360 nawet masz zmienny kierunek kręcenia się wałka WOM :D gdy włączysz na biegi terenowe i wrzucisz bieg wsteczny kierunek obrotów wałka WOM jest odwrotny :) . Nie jest to informacja z palca wyssana tylko z życia wzieta ponieważ zauważyłem to przy kopaniu ziemniaków kopaczką elewatorową że nagle po wrzuceniu biegu R przy biegach terenowych tasma zaczeła sie krecić w drugą strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Same biegi terenowe nie mają znaczenie. A w drugą stronę będzie się kręcił tylko gdy włączysz wom na zależny napęd i włączysz bieg wsteczny.

Inaczej się nie da.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Chodzi mi o ciągnik john deere. Potrzebna jest mi zmiana kierunku obrotów wom do jednej maszyny. Dlatego poszukuję jakiejś przekładni ( nie musiałaby być skomplikowana, wystarczyłyby 2 zębatki) która zmieniłaaby kierunek obrotów, stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,zobacz na tablica.pl, tam są różne przekładnie, sam kupiłem do ładowacza z tym że z przełożeniem 1:5 w tym samym kierunku bo taką chciałem ale w ogłoszeniach były różne :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Niestety przeszukałem wszystkie serwisy ogłoszeniowe i takiej znaleźć nie mogę. Może ktoś ewentualnie potrafi pomóc? Mogę się odwdzięczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szukaj w necie pod hasłem rewers lub przekładnia nawrotna, kiedyś coś takiego miały małe stare kutry rybackie.

Nie wiem czy to jeszcze gdzieś tam znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to za maszyna że potrzebuje w drugą stronę obroty WOM i jakie by tam miało być obciążenie? a może by zastosować przy niej silnik hydrauliczny i wtedy by zmienił obroty, bo z przekładnią to może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zależy jakie ma to mieć obciążenie , bo można 2 zębatki i łańcuch i już zmiana obrotów gotowa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie żartuj, dwie zębatki z łańcuchem będą co najwyżej przekładnią zmieniającą prędkość obrotową , ale kierunku obrotów tak nie zmienisz, a o to właśnie chodzi autorowi tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Faktycznie mój błąd, 2 tryby by rozwiązały problem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu, robiąc porządki w garażu znalazłem taką przekładnię: http://www.fotosik.p...1/album/1541594, http://www.fotosik.p...2/album/1541594, http://www.fotosik.p...3/album/1541594, http://www.fotosik.p...4/album/1541594, jakość zdjęć nie powala ale inaczej się nie dało w tej chwili. Powiedzcie mi z jakiej maszyny może ona pochodzić. przekładnia ta ma 2 wałki, jeden kręci się w lewo drugi w prawo z tym że trochę szybciej, robiąc jeden obrót wałkiem który przechodzi na wylot przez przekładnie drugi robi 2,5 obrotu.

Edytowano przez jareckijacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez CezaryRoszkowski
      John deere 6820 wkręca się tylko na 1500 obrotów. NIE MA ŻADNEGO BŁĘDU NA WYŚWIETLACZU. Z GAZU RĘCZNEGO TEŻ MAKS 1500 JAKI MOŻE BYĆ POWÓD? 
    • Przez Poznaniak
      Prosze o porade co moze byc przyczyną
      Ciagnik 3p stracił moc i wieksze obroty, pomyslałem zapchany filtr paliwa i wymieniłem go niestety po ok 200m ciagniecia zapala ale na gaz reaguje jakby z opuznieniem i tylko wkreca sie do 1200 z komina nie dymi nie widac bynajmniej.
      wiec odkrecam głowice ale uszczelka cała, zmieniam ja , wtyski do spradzenia i tez dobre  rurki przedmuchałem ,składam do kupy i to samo 200m ciagniecia luzujac wtryski aby odpowietrzc i jak juz wkoncu zapali to chodzi ale tak samo ze nie wchodzi na duze obroty, próbuje odłączyc waz od filtra powietrza ale w niczym nie pomaga, na zapalonym luzuje pokoleji wtryski i sika z kazdego. chodzi cały czas ale po zgaszeniu nie ma mowy o odpaleniu z rozrusznika
      Odkreciłem pompe wtryskowa i chce zawiesc do sprawdzenia jeszcze nie rozbierana a tam jest tez chyba jakies sitko filtr?
    • Przez suzuki18l
      mam dwie 514 stki, w jednej sieczkarnia BISO na elektromagnes,napęd brany z silnika i ładnie sieka i daleko drobno ścieli, w drugiej jakaś polska wyrzuca długą słomę widać że jak by za małe obroty ma, ciężko to przetależować ,napęd bierze z koła od młocarni, nieraz trza zmniejszyć obroty na niekturych zbożach to razem sieczkarnia zwalnia, porażka kto to wymyślił, czy ktoś wie jakie obroty powinny być na sieczkarni? myślę o zmianie koła pasowego na mniejsze przy sieczkarni
    • Przez Darek914
      Witam mieliście co takiego w bizonie.Jak kosisz pod wzniesienie obroty stoją na silniku 2000- 2100tak jak po wino a jak jedziesz ze wzniesienia to warjują na 2800.Tak samo robi sie jak wjedziesz w zboże to jest ok a jak wyjeżdzasz to znowu wskakują do maxa prawie.co to morze być pompa,czy cos innego?
    • Przez Rolnik117
      Witam mam problem z zetor Proxima 90,poniewaz po odpaleniu wchodzi na maxymalne obroty i nie reaguje na pedal gazu jak i również na gaszenie. Co może być przyczyną, i dlaczego tak się stało? 
      Z góry dziękuję. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj