Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 698T problem z silnikiem

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 09:57

MF 698T problem z silnikiem Witam panowie, problem dotyczy silnika w mf 698t a wygląda on tak; silnik zaczął mocno dymić z odmy, z korka wlewu oleju oraz wyrzucał olej z miarki oleju. Po zdjęciu głowicy okazało się że na tulejach są bardzo duże progi, i praktycznie zero pierścieni. Ciągnik dostał nowe zestawy naprawcze, głowica poszła do planowania kazałem też sprawdzić zawory, gniazda zaworowe i prowadnice, z głowicą było wszystko ok. Korbowody i turbina też były u sprawdzenia. Po złożeniu, silnik odpalił bez problemu, problem dymienia z odmy i korka wlewu ustąpił, ale problem wyrzucania oleju pozostał. I tu moje pytanie do was, co może być przyczyną tego problemu bo ja nie mam już pomysłów?. Dodam jeszcze że ciągnik ma przepracowane od złożenia jakieś 15 godzin, nie ma problemów z odpalaniem, nie dymi pod obciążeniem, ładnie wkręca się na obroty. Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam Emil.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 698T problem z silnikiem Dzisiaj, 10:52
  •  

#2 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 listopad 2013 - 17:33

MF 698T problem z silnikiem Moze masz zatkany wąż od odmy. Podczas pracy silnika powstaje cisnienie w misie olejowej i jeżeli odma jest zatkana to wywala najslabszym punktem to cisnienie. Albo silnik sie jeszcze dobrze nie dotarl i ładuje część kompresji do oleju. Olej szybko zmienil kołor na czarny? Pozostaje jeszcze mozliwosc ze to normalny objaw silnik pracuje a zanurzony w oleju balanser i korbowod troche chlapia olejem. Ale ekspertem nie jestem.

Edytowany przez nik23, 26 listopad 2013 - 10:01.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#3 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:16

MF 698T problem z silnikiem Wąż odmy jest drożny, odnośnie balansera też tak myślałem bo miarka oleju jest dokładnie w miejscu gdzie pracuje balanser.

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:33

MF 698T problem z silnikiem Tam w odmie o ile dobrze pamiętam jest sitko zalatujące to prostego filterka, taki odolejacz, wyjmij go i umyj w benzynie i złóż.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:47

MF 698T problem z silnikiem Odma wychodzi z pokrywy klawiatury i biegnie w dół silnika, nie ma tam żadnego sitka. Kolego bobytempelton nie wiesz co może być jeszcze przyczyną?.

#6 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 listopad 2013 - 18:47

MF 698T problem z silnikiem Ja posiadam mf 690 i niema tam zadnego sitka jest tylko weza kawalek zalozony na pokrywe klawiatury i na dole na taka rurke przykrecona do misy. W 698 jest to moze inaczej rozwiazane

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#7 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:37

MF 698T problem z silnikiem Ja miałem podobny problem, wystarczyła wymiana oleju na olej lepszej jakości :)
KPK Kumurun Team

#8 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:42

MF 698T problem z silnikiem Silnik jest zalany turdusem, a Ty kolego jakim olejem masz zalany silnik?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:46

MF 698T problem z silnikiem Jeżeli dobrze poskładaliście wszystko i pierścienie nie pękły, to jedyne co mi przychodzi do głowy to musi jeszcze popracować, widocznie 15godz to mało, z jakiej firmy macie założone zestawy tzn. tuleje pierścienie itd. ?
Olej byle by był 15w40 po dotarciu możesz zalać 20w jak liche ciśnienie, ale byle by to nie był jakiś szajs na litry za 8-9zł, lotos diesel, orlen platiunum będzie w sam raz.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:12

MF 698T problem z silnikiem Zestawy naprawcze są bepco, pierścienie są całe. Gdyby było coś nie tak poskładane lub peknięte pierścienie to powinien chyba dmuchać odmą, chyba że źle rozumuję, poza tym składałem już kilka silników i nie miałem takich problemów. Dzięki koledzy za zainteresowanie problemem.

#11 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:41

MF 698T problem z silnikiem Założyłeś prawdopodobnie gotowe tuleje a nie surówki tuleja jest cienkościenna potrafi się pofalować przy wkładniu

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#12 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:47

MF 698T problem z silnikiem

Jeżeli dobrze poskładaliście wszystko i pierścienie nie pękły, to jedyne co mi przychodzi do głowy to musi jeszcze popracować, widocznie 15godz to mało, z jakiej firmy macie założone zestawy tzn. tuleje pierścienie itd. ?
Olej byle by był 15w40 po dotarciu możesz zalać 20w jak liche ciśnienie, ale byle by to nie był jakiś szajs na litry za 8-9zł, lotos diesel, orlen platiunum będzie w sam raz.

Po mojemu na słabe ciśnienie bądź bardzo wysoką temp. pracy to się leje np xW50 a nie 20Wxx,

#13 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 21:00

MF 698T problem z silnikiem Kolego ASOGCURSUS tuleje były gotowe, ale wciskane przyżądem a nie wbijane młotkim przez drewniany kołek, poza tym tuleje do mf 698T są dużo grubsze niż do mf 255, więc tak łatwo się chyba nie pofaluje.

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 08:59

MF 698T problem z silnikiem Tuleje i tak się odkształcą - nie ma szans, kwestia tylko ile? Tuleja taka powinna być zmrożona w suchym lodzie i wpuszczona bez żadnych przyrządów i też się odkształci ale mniej. Najważniejsza sprawa to odkształcenia otworu pod tuleję w bloku. Jeśli dobrze nie odczyściłeś lub nierówno to nic Ci żadna metoda wpuszczania nie da. Jak mierzyłem takie gotowe tuleje to zawsze są jakieś odchyłki, mniejsze większe i tak niestety będzie zawsze. Jak zrobisz z 40 - 50 mth to wtedy zobaczysz co się będzie działo a teraz to się nie przejmuj. Nawet jak masz odkształcone tuleje to one się dotrą, może nie będą idealne ale spokojnie na długie lata wystarczą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 15:10

MF 698T problem z silnikiem Kolego akmaly otwory pod tuleje były wyczyszczone , jak pisałem wcześniej to nie jest moj pierwszy silnik który składam. Tuleje były mrożone i wchodziły bez większych oporów. Odnośnie tuleji to co pisałeś że powinny same wpaść to masz rację , bo insrukcja napraw mówi to samo że tuleje powinny być spryskane spreyem smarująco-mrożącym i wsunięte do bloku rękoma i pozostawione do wyrównania się temperatury tuleji z blokiem. Zrobię ciągnikiem trochę więcej mth i zobaczymy co się bedzie dziać. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.