Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tuleja w silniku A4.236

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2013 - 23:10

Tuleja w silniku A4.236 Witam, jak można wybić,wycisnąć tuleje z silnika perkins a4.236? Pękła mi jedna tuleja i chciałbym ją wyciągnąć bez odkręcania silnika. Czy da się ją jakoś wyciągnąć domowym sposobem, czy coś w tym stylu.( w c-360 nie ma problemu bo tuleje są ''mokre''), A w tym silniku są wciskane w kadłub. Czy ktoś sam wyciskał taką tuleje, jeśli tak to proszę o pomysły i propozycję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tuleja w silniku A4.236 Dzisiaj, 13:18
  •  

#2 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 23:21

Tuleja w silniku A4.236 Wyjęcie tuleji to sciagaczem. Co wiąże sie raczej z wymont.tłoka wiec tez miski oleju, wiec tez przedniego zaw. Itd. Zamontowanie to schłodzenie tuleji wxisniecie jej sciągaczem(wciskaczem).

#3 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 07:11

Tuleja w silniku A4.236 kiedyś to robilem w swoim mf 235. mialem do tego specjalnie dorobiony ściągacz z podkładką pod tyleje i śrubą fi20.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 11:58

Tuleja w silniku A4.236 Da się spokojnie bez wyciągania silnika. Musisz sobie dorobić ściągacz ( dwa krążki plus szpilka min. M20 i jakaś podstawa). Pokręcasz nakrętką i co jakiś czas pobijasz od spodu ( wału nie ruszasz tylko zabezpieczasz abyś przez przypadek nie uszkodził, np jakiś materiał). Trochę z tym zabawy ale da się zarobić - mi za pierwszym razem zeszło ok 3h i miałem pomocnika - jeden pokręcał a drugi pobijał w śrubę od dołu. Da się ponoć łatwiej, taki mechanik mi tłumaczył że on ma jakiś nóż dorobiony - ala nóż tokarski, i uderza w rant tulei od góry. Ponoć ładnie pęka wzdłuż i nie ma problemu z wyjęciem. Problem jest z równym oczyszczeniem bloku - musisz to zrobić dokładnie i mniej więcej równo w całym otworze - ów mechanik ma taką głowicę coś jak honownica. Ja to robiłem zawsze papierem ściernym choć jakbyś dostał taką ściernicę listkową tylko drobny nasyp to byłoby to najlepsze. Tulei nie wciska się żadnymi przyrządami, po prostu musisz ją porządnie zamrozić - najlepiej w suchym lodzie ale jak nie masz do niego dostępu to zamrażarka na maxa i np 48h. Później tylko szybciutko do bloku i ma sama wpaść no ewentualnie trzeba lekko dobić z góry. Ale przed tym musisz mieć oczyszczone dobrze i pomierzone - tzn. kołnierz na tulei i pogłębienie w bloku aby ci tuleja nie opadła za nisko lub nie była za wysoko. Możesz jeszcze podgrzać blok np. palnikiem do papy. Jak coś to pisz.

Edytowany przez akmaly, 25 listopad 2013 - 11:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 16:18

Tuleja w silniku A4.236 A masz może zdjęcia takie dorobionego ściągacza? Mniej więcej wiem o co chodzi, ale chciałbym zobaczyć jak to dorobić.

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 09:28

Tuleja w silniku A4.236 Oj teraz to CI zdjęcia nie zrobię ale może to pomoże

:)
Ja też taki mam, w tych krążkach mam podtoczone tak aby był mały kołnierz ( dolny grubszy tak aby cały krążek był mniejszy niż wymiar zew tulei ( ale nie kołnierza tylko mierzonej od dołu) a podtoczenie zrobione tak aby było delikatnie mniejsze od wymiaru wew. tulei.). Górny może być cieńszy od dolnego. Do tego szpilka min. M20 - najlepiej z drobnym gwintem i reszta jak na filmie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 15:31

Tuleja w silniku A4.236 Ok, dzięki za pomoc.