Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 grzeje się

353 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:02

Ursus C-330 grzeje się Raczej to jest nienormalne, powstało ciśnienie w chłodnicy, pewnie zatkał się ten wężyk co jest koło korka, a tak po za tym nigdy nie odkręcaj korka na gorącym silniku, bo może Ci poparzyć twarz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 grzeje się Dzisiaj, 16:54
  •  

#102 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:05

Ursus C-330 grzeje się a może mu się woda zagotowała w chłodnicy
red power

#103 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:05

Ursus C-330 grzeje się Zenek c330 Ok, dzieki za rady, wezyk koło korka- gdzie on dokładniej jest ?

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:13

Ursus C-330 grzeje się http://farmexpert.pl...produkt909.aspx

Widzisz taki przezroczysty węzyk? idący od wlewu wody?

#105 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:20

Ursus C-330 grzeje się tu na tym zdjęciu widać jak sobie powiększysz ten wężyk i jego zamocowanie (od góry - lewą stroną)

http://farmexpert.pl...rodukt5205.aspx
W rolnictwie siła!!! :)

#106 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:26

Ursus C-330 grzeje się Też tak kiedyś miałem w zimę jadę sobie kawałeczek i nagle zaczął łapać temperaturę pewnie gdzieś woda zamarzła i zakorkowało nie wykluczone ze właśnie w tym wężyku. Odkręcam korek a tam fontanna na jakieś 50 cm do góry. I od tego czasy jak zimą uruchamiam ciągnik to ogrzewam chłodnicę i już więcej czegoś takiego nie miałem, :D

Tutaj najlepiej widać ten wężyk na moim ciągniku :D http://www.agrofoto....5-ursus-c-330m/

#107 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:44

Ursus C-330 grzeje się krystian ten długi węzyk co jest na chłodnicy po lewej stronie widocznej na twoim weżu ?

#108 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 10:56

Ursus C-330 grzeje się Tak to jest ten długi wężyk idący z pod korka chłodnicy :D

#109 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 28 lipiec 2010 - 12:19

Ursus C-330 grzeje się naturalnie normalnie :D to niech sobie założy 4 pióra na wentylator i sie grzanie skończy ja tak mam :D

#110 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 13:23

Ursus C-330 grzeje się c-330 grzeją sie a morze termostat sie zepsuł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 15:56

Ursus C-330 grzeje się zenekbizon śmigła na wentylatorze nie są winne wytwarzania się ciśnienia w chłodnicy. Ale masz rację dodatkowe śmigło bardzo dużo pomaga mam tak u siebie zrobione :D

#112 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 17:21

Ursus C-330 grzeje się Jeżeli odkręcisz korek na mocno rozgrzanym silniku czy w aucie czy w ciągniku to normalne że wodę wywali. Niech się wuj cieszy że go nie poparzyło. W każdej instrukcji pojazdu i w większości samochodów na korku chłodnicy lub zbiorniku wyrównawczym że nie wolno odkręcać gdy silnik jest zagrzany. Przy ciężkiej pracy płyn ma temp. ok 85-95 stopni, w momencie odkręcenia korka spada ciśnienie w chłodnicy i woda momentalnie zaczyna się gotować. Całkowicie normalne zjawisko. Gdyby poczekał 10 min nic by się nie stało. Zakręć korek i póki silnik ma normalną temperaturę to nie zaglądaj tam zaraz po ciężkiej robocie.
KPK Kumurun Team

#113 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:08

Ursus C-330 grzeje się można zamknąć, Dzieki za odpowiedzi :D

#114 Share robert1100

robert1100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 15:59

Ursus C-330 grzeje się Farta miał wujaszek !
Ursus C-360
Zetor 7211

#115 Share Damianwp

Damianwp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 20:41

Ursus C-330 grzeje się problem wyglonda tak wyjechałem w pole i zaczełem orac 30 min mineło a tu kipi z chłodnicy nie wiem od czego to zegarów nie posiadam poziomu oleju itp itd tylko obrotomierz mam wody w oleju nie ma po tym incydencie skoczyłem orac ale były komplikacje z wodom czeba było ciongle dolewac

problem wyglonda tak wyjechałem w pole i zaczełem orac 30 min mineło a tu kipi z chłodnicy nie wiem od czego to zegarów nie posiadam poziomu oleju itp itd tylko obrotomierz mam wody w oleju nie ma po tym incydencie skoczyłem orac ale były komplikacje z wodom czeba było ciongle dolewac

tak i chcialbym sie dowiedziec jaki koszt remontu ursusa c 328 chodzi o silnik od a do z

#116 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 03 sierpień 2010 - 07:43

Ursus C-330 grzeje się powiem ci tak
koleś u nas robił kapitalke to za części wyszło mu ok 1800zł robota za darmo bo wszystko sam robił podobno najdrożej wyszły panewki i musiał sie dużo naszukać bo wał po 5 szlifie
ja też chciałem tak zrobić ale trafił mi się silnik od 330 po remoncie jakieś 50mth robił w cegielni jako napęd do pompy wody facet chciał 1500 a ściągnąłem go na 1200 i pasuje bdb. mój wystawiłem jako orginalny c-328 ale do remontu i poszedł za niecałe 700zł. więc może warto się rozejrzeć a może się okazja jakaś trafi.

#117 Share slawek82

slawek82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 09:31

Ursus C-330 grzeje się Warto sprawdzić czy z pompą wody jest wszystko w porządku,bo gotowanie wody może świadczyć o kiepskim obiegu.A jeśli chodzi o remont to faktycznie warto by było poszukać silnika od C-330 bo z tego co mi wiadomo to jest problem z częściami silnika do C-328, na przykład tuleje trzeba zakładać od C-330 tylko że wcześniej trzeba je chyba skracać.

#118 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 03 sierpień 2010 - 15:53

Ursus C-330 grzeje się Pompa wody moze juz tak dobrze niewydalac albo moze chłodnica sie gdzies zapchała. Do czyszczenia jest taki dobry srodek ( nie pamietam nazwy ale kupisz na kazdej stacji benzynowej)kosztuje cos 12-15 złoty i super usuwa wszystkie syfy z całego układu
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#119 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 03 sierpień 2010 - 16:54

Ursus C-330 grzeje się gary tzn tuleje tłoków i tłoki pasują od 30 nic nie trzeba przerabiac problem się zaczyna z panewkami bo do 28 juz nie ma dorabiają w gdanśku ale ja jak chciałem kupic to przez tydzien się nie wyrobili kupe latania po sklepach no i się wkoncu udało ost zestaw na mój szlif ale jak doszło to tego ze silnik znowu wysiadł to po prostu sprzedaliśmy by się z tym nie męczyć bo z kąd panewki wziąść?( no i juz 30 była dla nas za słaba) a tak to wszystko pasuje prócz jeszcze sprzęgła ale wystarczy przebić okładziny i ok tzn przebić te środki tuleje co nachodzą na wałki i wtedy lekko trzeba zetrzec tarcz jezdna bo jest troche gróbsza od oryginalnej ale to w jezdzie samo się dotrze początkowo są małe problemy z włączeniem biegów:) zacznij od przedmuchania chłodnicy. jak załozysz to nalej do peła wody i daj silnikowi tak z 1800obr/nim musi wywalić troche wody tak ze jak powrócisz do wolnych obrotów to musi być widać róch wody jesi nie widac to moze pompa chyba ze bedzie wywalać wiecej wody to jeszcze uszczelka pod głowića mieliśmy taki przypadek ze dopiero pod obciązeniem wywalało mi wode z chłodnicy a tak to mobie mogłem wcisnac gaz do odoru a woda tylko krazyła w swoim obiegu.. hmm nic nie naipsałeś o grzaniu się wody wiec obstawiłabym uszczelke pod głowića bo jakby się woda zagotowała to nie tylko by kipiało ale i pary by było duzo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share kiler13

kiler13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 15:43

Ursus C-330 grzeje się Ja miałem wyjety termostat zadnej tulejki nie było.Najmniejsze obciazenie ciagnika i wskazowka na czerwonym polu! Wstawiłem tulejke i jak reka odjoł !ale zimą ciapek był nie dogrzany . Układ przepłukałem octem ,kupiłem termostat i teraz nie mam zadnych problemow z temperatura silnika ;[ Zadnych dodatkowych wiatraków nie montowałem .Wody tez mi nie wywala z chłodnicy, nawet w pługach.Wiec zadne zbedne banki na ciagniku sie nie poniewieraja .