Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 grzeje się

353 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 10:19

Ursus C-330 grzeje się Ja miałem podobny problem z przegrzewaniem C330M, było tak Wyminiłem chłodnicę, bo stara zaczeła przeciekać po 10 latach użytkowania, (chłodnica z małym wlewem), kupiłem nową i zaczeły się schody, przez dwa lata szukałem dziury w całym, wymieniałem termostaty, pompę wodną, dobrze ze nie ruszałem silnika, bo mówili że może pierścienie zapieczone. Pewnego dnia pożyczyłem starą chłodnice od kolegi (duży wlew) i już została w ciągniku. Dział OK, nie grzeje się, do najcięższej roboty idzie, a nie jak przedtem co grzał się na pusto na drodze. Czyli taki szajs sprzedają co nawet nie zapewnia odpowiedniego odprowadzania ciepła. eeeeeech

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 grzeje się Dzisiaj, 18:10
  •  

#42 Share jasiekt

jasiekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:mechanika naprawy rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2008 - 10:47

Ursus C-330 grzeje się muwię wa m termostat to wogóle wywalić a wzime jak by się nie mógł rozgrzać to załóżcie przysłonę na chłodnicę i będzie cacy :P

#43 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 28 marzec 2008 - 19:36

Ursus C-330 grzeje się Jak materiałem chłodnice załatać bo mam dziurę przy korku wlewowym? Kupiłbym nową ale to coś koło 300 zł. czym ją zalutować, żeby jeszcze troche posłużyła?

#44 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 19:42

Ursus C-330 grzeje się To zależy od tego jakiej wielkości ta dziura jest jeśli jest względne mała to można zalutować zwykłą cyną tylko posypuje się podczas lutowanie takim proszkiem jak sprawdzę jego nazwę to podam. Jeśli natomiast jest dość duża to przy odrobinie starań można byłoby wstawić kawałek materiału zastępczego i dookoła oblutować.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#45 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 20:39

Ursus C-330 grzeje się albo dobrym klejem skleic (ja tak zrobiłem) do cyny dodaje się kalafonie niektóre są z nią zmiszane np. te do kabli

#46 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 21:06

Ursus C-330 grzeje się Kalafonie dodaje się po to aby oczyścić lutowany materiał. Mi chodzi o taki specjalny proszek do lutowania bo po zlutowaniu chłodnicy (miedzianej) podczas nagrzewania się cyna odchodzi a gdy doda się tego proszku to już nie.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#47 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 21:54

Ursus C-330 grzeje się

Kalafonie dodaje się po to aby oczyścić lutowany materiał. Mi chodzi o taki specjalny proszek do lutowania bo po zlutowaniu chłodnicy (miedzianej) podczas nagrzewania się cyna odchodzi a gdy doda się tego proszku to już nie.

Zakleić chłodnicę można poxipolem, dwuskładnikowym klejem pod nazwą "płynny metal" itp

#48 Share Gandalfo

Gandalfo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:20

Ursus C-330 grzeje się Teraz jakies konkretne informacje. 6 miesiecy temu zrobilem remont silnika. Wymienilem głowice+wszystkie uszczelki, nowiutki termostat, chłodnica, pompa wody sprawna. Teraz problem strasznie szybko schodzi mi woda przez odpowietrznik chlodnicy, praktycznie zyga ta wodą przez co musze co chwile dolewac wody i silnik sie szybko grzeje. Pragne nadmienic ze chlodnica jest nowa i nie uszkodzona, wentylator dobrze zamontowany zasysa powietrze, problem wyglada tak jakby mi kompresja walila do ukladu chłodniczego. Jeszcze jedno jak wymienialem tuleje to zauwarzylem wrzery w bloku gdzie wchodzi tuleja na dole bloku(znajduja sie dwa uszczelniacze gumowe). Wypelnilem to sylikonem wytrzymujacym 350 stopni. Prosze o jakies konkrety jesli potrzebne jakies ino to pisac na GG, w tym topicu lub na Maila.;p Za wszystkie pomocne odpowiedzi wielkie THX

#49 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:55

Ursus C-330 grzeje się Jest już taki temat http://www.agrofoto....-330-t4971.html mogłeś tu zapytać :P proszę o zamknięcie tematu
:D

#50 Share Gandalfo

Gandalfo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:04

Ursus C-330 grzeje się Tak tylko ze z tamtego tematu nic nie wynika, wiekszosc odpowiedzi to termostat oraz bezesnowne komenty, fakt jest kilka trafnych spotrzezen sprubuje i tego ale nie sadze zeby pomogla dalej prosze o pomoc i nie zamykanie tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:14

Ursus C-330 grzeje się Ale ten temat ma taką samą tematyką jak twoją i nie robi się nowych tematów dlatego że chcesz zadać nowe pytanie na ten sam temat :P

Ale spoko nauczysz się. A tak wo gule to witaj na AF :P
:D

#52 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:21

Ursus C-330 grzeje się

Tak tylko ze z tamtego tematu nic nie wynika, wiekszosc odpowiedzi to termostat oraz bezesnowne komenty, fakt jest kilka trafnych spotrzezen sprubuje i tego ale nie sadze zeby pomogla dalej prosze o pomoc i nie zamykanie tematu.

Jeżeli wypycha płyn z chłodnicy przez korek, to znaczy że masz przedmuch do układu chłodzenia. Możliwe przyczyny: uszkodzona głowica, uszkodzona tuleja lub uszczelka. Klejenie nic tu nie da, może chłodnicę rozerwać ciśnieniem. Te wżery na dole nie mają związku, nieszczelność w tym miejscu powodowałaby przedostawanie się wody do oleju. Trzeba zdejmować głowice i wszystko w/w sprawdzać.

#53 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:39

Ursus C-330 grzeje się Sprawdź tuleje ja tak miałem jak wymieniłem to było wszystko git ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#54 Share Gandalfo

Gandalfo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 14:30

Ursus C-330 grzeje się Thx za info odnosnie umieszczania tematu i za pomoc sprawdze to co napisalicei i napisze co pomoglo;]

#55 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 21 marzec 2009 - 22:21

Ursus C-330 grzeje się Witam mam problem z chlodzeniem w 30ce mianowicie gdy 30ka ma ciezej to straszenie sie grzeje. Ten dlugi wąż od wody sciska sie a jak sie odkreci korek od chlodnicy to pod cisnieniem wylatuje para. Woda jakby nie miala wogole obiegu :/

#56 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 21 marzec 2009 - 22:26

Ursus C-330 grzeje się u mnie było podobnie i była zatkana głowica
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 22:32

Ursus C-330 grzeje się masz problem z obiegiem wody silnik-chłodnica. sprawdz termostat, jeśli to nie to, to sprawdz czy wszystkie wloty do chłodnicy i silnika są drożne. jeśli tak to zostaje ci pompa. nie czuć spalin w chłodnicy?
KPK Kumurun Team

#58 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 22 marzec 2009 - 11:18

Ursus C-330 grzeje się Ciągnik jest swierzo po kapitalnym remoncie. Termostatu wogole nie ma. Chlodnica byla wymieniana kilka lat temu. Moze to tylko wina korka? nie odpowietrza albo cos?

#59 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 14:43

Ursus C-330 grzeje się Jak termostat wyrzucony to powinna być wstawiona rurka, aby był właściwy obieg w układzie chłodzenia. Osobiście odradzam usuwanie termostatów. Korek to nie wiele ma tu do powiedzenia. Sprawdzić należy również pompę wody, czasami wirnik lubi się obluzować na wałku i nie tłoczy wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 15:14

Ursus C-330 grzeje się Całkowicie zgadzam się z poprzednikiem, woda sobie szaleje w chłodnicy, a drugi cylinder niema pełnej wymiany i powoduje parowanie .