Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 grzeje się

353 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 13 wrzesień 2013 - 13:55

Ursus C-330 grzeje się W miejscu termostatu musi być termostat lub właśnie kawałek rurki bez tego będzie właśnie woda krążyć w krótkim obiegu zamiast w długim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 grzeje się Dzisiaj, 19:20
  •  

#322 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 13 wrzesień 2013 - 15:18

Ursus C-330 grzeje się Jak taki kawałek rurki zrobić i z czego? macie może jakieś fotki takiej rurki?

#323 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:35

Ursus C-330 grzeje się Obcinasz puszkę od piwa idealnie pasuję i wsuwasz w obudowę termostatu i obcinasz równo z obudową i to cała filozofia.

#324 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:47

Ursus C-330 grzeje się No ale z której strony tą puszkę obciąć? wejże zrób fotke i wstaw tutaj Balcerzak... :)

#325 Share Damian3211

Damian3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 24 listopad 2013 - 22:34

Ursus C-330 grzeje się Witam. Mam problem z moim ursusem. Od jakiegoś czasu mi się gotuje, to znaczy przegrzewa. Zaraz wyskakuje temperatura, woda z chłodnicy leje się nadmiarem i nie wiem co robić. Wcześniej nie miałem termostatu tylko taką blaszkę, teraz kupiłem nowy, polski i dalej nic. Słyszałem, że warto umyć chłodnicę, bo prawdopodobnie tak zapchał się kurz i pyłki traw. Co prawda moje "eMka" pracuje z kosiarką i od czasu do czasu z zagrabiarką taśmową. Naprawdę nie wiem co robić. Ja i moja "eMka" wołamy o pomoc...to nie jest dla niej dobre...
P.S: Stała się słabsza i słyszę takie stukanie. To może być tym spowodowane? Remont robiłem rok temu. Poszła mi woda do oleju.Liczę na sensowne odpowiedzi. Na zdjęciach widać rdzawkę która pojaria sięw okolicach upustu nadmiaru wody z chłodnicy. Pozdrawiam

Załączone miniaturki

• Zdjęcie1120.jpg
  • Zdjęcie1127.jpg

#326 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 22:48

Ursus C-330 grzeje się Woda w oleju oznacza uszkodzoną uszczelkę głowicy. Wymień ją jak najszybciej.
Sprawdź też termostat - polany wrzątkiem powinien się otwierać. Jeśli zaopatrzyłbyś się w termometr, to mógłbyś sprawdzić temperaturę przy której termostat zaczyna się otwierać.
Chłodnica - żeberka radiatora (blaszki) chłodnicy nie mogą być zalepione brudem. Jeśli między nimi są zanieczyszczenia, to koniecznie je usuń.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#327 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 listopad 2013 - 23:48

Ursus C-330 grzeje się Mało szczegółów podajesz. Chłodnica jeśli jest zalana wodą to może być w niej już kamień. Przy upuście nadmiaru wody zawsze będzie ślad rdzy, choćby z osadu w chłodnicy. Sprawdź i oczyść żeberka jak radzi kolega wyżej.

#328 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 00:37

Ursus C-330 grzeje się Nie chcę straszyć, ale jak jest słabsza, coś stuka i się przegrzewa to może być zatarta panewka na wale.
Jeszcze należałoby sprawdzić pompę wody czy pracuje.
Co do chłodnicy to możesz sprawdzić jej pojemność i porównać z tą jaką powinna mieć. (spuść wodę/płyn do naczynia i sprawdź ilość)
Oczywiście jeśli chłodnica będzie zapchana brudem z zewnątrz to koniecznie należy ją oczyścić.
Termostat możesz dla pewności usunąć.

#329 Share Damian3211

Damian3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 11:13

Ursus C-330 grzeje się Remont silnika był robiony z powodu tej wody w oleju. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą, cały zestaw naprawczy, sprzęgło, rególowałem wtryski itp. planowałem też głowicę.
Ogólnie wał też był w remoncie z głowicą więc nie wiem. Chłodnicę odkręcę i wyczyszczę, bo może to być to. Pojemność to ok. 7 litrów wody. Dzięki za dotychczasową pomoc :D

#330 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 12:34

Ursus C-330 grzeje się plukanie chlodnicy jakims specyfikiem oraz czyszczenie z zewnatrz, moze byc odkurzacz :P
jesli nadal bedziesz mial problemy polecam dolozenie drugiego wiatraka

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Damian3211

Damian3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 12:55

Ursus C-330 grzeje się A o tym też myślałem, ale najpierw zobaczę co będzie po umyciu, ale najbardziej nurtuje mnie to stukanie, od 1700 obrotów pod obciążeniem lub na pusto po jakichś 20 sek. zaczyna jednostajnie stukać, dopiero jak zejde poniżej tych obrotów to przestaje. Nie wiem co to jest

#332 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 13:19

Ursus C-330 grzeje się Z wcisniętym sprzęgłem także stuka?

#333 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 13:23

Ursus C-330 grzeje się Jak tak stuka to moze byc panewka na wale albo luz na swozniu tloka. Jesli na swozniu tloka to bardzo niebezpieczne ze wzgledu na to ze moze sie wyrwac korbowod i zrobic dziore w bloku.

Edytowany przez corrado, 25 listopad 2013 - 13:23.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#334 Share Damian3211

Damian3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 17:40

Ursus C-330 grzeje się Z wciśniętym sprzęgłem nie więc....

#335 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 listopad 2013 - 18:26

Ursus C-330 grzeje się Wiec to nie silnik stuka

A od kiedy zaczela sie tak gwaltownie grzać? Rozbierz filtr powietrza wymyj siatki benzyna nalej nowego oleju do oczyszczacza w filtrze sprawdz czy wlot ten pod grzybkiem niejest zatkany.

A od kiedy zaczela sie tak gwaltownie grzać? Rozbierz filtr powietrza wymyj siatki benzyna nalej nowego oleju do oczyszczacza w filtrze sprawdz czy wlot ten pod grzybkiem niejest zatkany.

A i najwazniejsze, pasek od wiatraka jest dobrze napiety? Niejest luźno?

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#336 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:11

Ursus C-330 grzeje się Co do czyszczenia chłodnicy specyfikiem to uważaj, bo jak chłodnica ma swoje lata to taki zabieg może spowodować jej rozszczelnienie.

#337 Share Damian3211

Damian3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 21:18

Ursus C-330 grzeje się Chłodnica ma 5-6 lat. Pasek jest dobrze napięty, a w sumie filtra nie sprawdzałem. Jeszcze sprawdzę. Chociaż tyle że to stukanie to nic z silnikiem, tylko czy da się zaradzić temu stukaniu?

#338 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 listopad 2013 - 22:01

Ursus C-330 grzeje się Nie wiem co moze być przyczyna stukania ale mozesz poszukać. Czy stukanie slychac przy wlaczonym walku przekaźnika? Czy przy wylaczonym takze? C 330 ma osobno wlączanie pompy olejowej sprobuj wylaczyc pompe i sprawdzic. Jezeli to nie przekaznik i nie pompa olejowa to zostanie niewiele mozliwosci ale juz bardziej kosztownych.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#339 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 22:13

Ursus C-330 grzeje się A przy wciśniętym którym stopniu sprzęgła przestaje stukać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Damian3211

Damian3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 19:40

Ursus C-330 grzeje się Wystarczy, że lekko wcisnę, bo u mnie sprzęgło bierze u góry