Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 grzeje się

353 odpowiedzi na ten temat

#181 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:24

Ursus C-330 grzeje się Lepsze efekty daje chłodnica miedziana zamiast mosiężnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 grzeje się Dzisiaj, 23:04
  •  

#182 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:33

Ursus C-330 grzeje się Otwarcie maski moze cos tam pomoże ale różnica będzie nie wyczuwalna bo i tak przepływ powietrza przez chłodnice będzie taki sam, a że nasze ciapki mają silniki chłodzone cieczą to raczej nic to nie pomoże, no chyba że ktoś na bloku zrobi sobie ożebrowanie(takie jak w silnikach chłodzonych powietrzem to wtedy może jakieś chłodzenie powstanie a jeśli juz otwarcie maski naprawde pomaga to ja zdemontujcie(mniejsza masa, mniejsze obciązenie silnika), a i zdemontujcie odrazu osłone chłodnicy bo ona stawia ogromny opor przepływającemu powietrzu ;)
Jezdze 3 ciapkami i jedno jest pewne jak wszystko jest sprawne a ciapek zaczyna sie grzac to pomaga tylko jeden zabieg-mniejszy gaz ewentualnie zmniejszenie obciazenia, pozdro chłopaki i nie denerwujcie się ale mity są po to by je obalać :D

#183 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 22:02

Ursus C-330 grzeje się Jeżeli ktoś pisze, że otwarcie maski daje minimalną różnicę to chyba nie wie co mówi i nigdy nie pracował ciapkiem pod obciążeniem

#184 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 22:16

Ursus C-330 grzeje się różnica jest bez wątpienia,nie ważne pod jakim obciążeniem-wystarczy spojrzeć-gdzie spojrzeć?-na wprost-i co widać przy otwartej masce?

#185 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:29

Ursus C-330 grzeje się Kurde w ogóle nie wiem o co chodzi? To po co w ogóle każda jedna marka ciągnika zakłada maski skoro to pogarsza chłodzenie silnika? Użebrowanie chłodnicy przebiega poziomo, otwarcie maski nie poprawi przepływu powietrza a to właśnie chłodnica oddaje je do atmosfery. Lepiej zadbajcie o czystą chłodnice, naciągnięty pasek i sprawny termostat a nie będzie potrzebne żadne idiotyczne otwieranie maski.
KPK Kumurun Team

#186 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2011 - 08:06

Ursus C-330 grzeje się

różnica jest bez wątpienia,nie ważne pod jakim obciążeniem-wystarczy spojrzeć-gdzie spojrzeć?-na wprost-i co widać przy otwartej masce?

Silnik? :D Witam kolegę!!!!!! B)

#187 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 10 czerwiec 2011 - 10:03

Ursus C-330 grzeje się Co wy tymi ciapkami ciągacie że sie tak grzeją?? Mój w agregacie przed siewem nawet nie chce wejść na czerwone pole tylko zawsze trzyma idealnie na zielonym. Do tego roleta na chłodnicy bodajże na 2 lub 3 ząbku. Nigdy nie było potrzeby opuszczać do końca chyba że do czyszczenia chłodnicy.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#188 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 10 czerwiec 2011 - 10:06

Ursus C-330 grzeje się 30'ki nie mam. ale jak kosiłem 60'ką (1h) to wskazówka od temp. była przy końcu zielonego. A gdy zdjąłem maskę to po skoszeniu 3h była na początku zielonego.. Z tego co pamiętam z lekcji fizyki to ciepłe powietrze idzie ku górze a maska de facto to uniemożliwia. Więc musi się gdzieś kumulować. czyli w tym przypadku ogrzewa silnik. takie jest moje myślenie. jak jestem w błędzie to mnie wyprowadźcie. :)
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#189 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 10:45

Ursus C-330 grzeje się Witam
Ciekawy temat jednak jazda z otwartą maską skutkuje tylko tym że mamy ja połamaną a szczególnie w c360. Umyć chłodnicę i nic niema prawa się grzać a szczególnie w c330 gdzie na 2 małe tłoki jest chłodnica bez mała jak w c360. C360 pracuje całymi dniami z sieczkarnią do kukurydzy czy z kultywatorem i jakoś nic się nie grzeje temp na poziome dolne zielone pole.
Po to chłodnica ma wiatrak żeby się ciepło nie kumulowało.

#190 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 11:00

Ursus C-330 grzeje się widywałem "maluchy" z otwartymi maskami-chciałbym zobaczyć ciapka z otwartą maską(całą,nie tylko okienko)np.jadącego drogą. :D

jak przy czystym układzie się grzeje,radzę zmniejszyć gaz,lub mniejszy bieg-ludzie on ma tylko 30 koni-cudów od niego nie wymagajcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 10 czerwiec 2011 - 11:13

Ursus C-330 grzeje się

Witam
Ciekawy temat jednak jazda z otwartą maską skutkuje tylko tym że mamy ja połamaną a szczególnie w c360. Umyć chłodnicę i nic niema prawa się grzać a szczególnie w c330 gdzie na 2 małe tłoki jest chłodnica bez mała jak w c360. C360 pracuje całymi dniami z sieczkarnią do kukurydzy czy z kultywatorem i jakoś nic się nie grzeje temp na poziome dolne zielone pole.
Po to chłodnica ma wiatrak żeby się ciepło nie kumulowało.

napisałem, że zdjąłem a nie otwieram. :) po za tym też co najmniej raz w tygodniu myję chłodnicę. nie wiem czemu tak mam. ale zawsze na wakacje ją ściągam. :)
ps. termostat wyjęty.
Myślenie Nie Boli!!!

KPK Kumurun Team

#192 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 11:27

Ursus C-330 grzeje się a nie pomyślałeś żeby założyć jeszcze jedną parę łopat wiatraka-wentylatora-efekt murowany(jak wcześniej ktoś pisał)-to dobra rada.

a światła gdzie wtedy masz-spróbuj bez maski ulicą jechać-taką główną,gdzie policja bywa-też efekt murowany :lol:

#193 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 11:43

Ursus C-330 grzeje się kolego @wiesmag chyba ciut się nie zgadaliśmy. no chyba, że twój ost. post nie był do mnie. to ok.
Myślenie Nie Boli!!!

KPK Kumurun Team

#194 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 12:10

Ursus C-330 grzeje się Z ciapkiem wszystko ok tylko podczas upałów się czasem nadmiernie nagrzewa :D chodzi mi o otworzenie tylko tego okienka w górnej części maski nie otworzenie całej :lol:

Edytowany przez adamc330, 10 czerwiec 2011 - 12:13.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#195 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:38

Ursus C-330 grzeje się Cześć mam taki problem grzeje mi się ursus c 330 kupiłem nową chłodnice parę miesięcy temu bo starą rozwaliłem dyszlem czy może być to wina chłodnicy grzeje mi się nawet przy jeździe asfaltem na pełnym gazie myślałem że jest to wina termostatu więc go wyjąłem i jest jeszcze gorzej termostat był założony na jesień 2010 roku myślałem że jest to jego wina ale nie i czy musi być ta plastikowa czy gumowa tulejka co jest przed termostatem nawet jak nie ma termostatu czy coś daje ta gumowa tuleja proszę o odpowiedz.
:P

#196 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:53

Ursus C-330 grzeje się poziom oleju jest prawidłowy w silniku??? i poziom wody w chłodnicy??

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#197 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:56

Ursus C-330 grzeje się Jak spuszczasz wodę, to normalnej barwy jest czy rudawa? Pompa wodna może ciała daje?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#198 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:00

Ursus C-330 grzeje się piotrb14 tak
yahooo777 pompa wody była wymieniona 3 miesiące temu
:P

#199 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:04

Ursus C-330 grzeje się a do układu lejesz wodę czy płyn??? i czy an tamtej chłodnicy było dobrze??

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:04

Ursus C-330 grzeje się co do tulejki to ona pewnie kieruje obiegiem , jak wyjąłeś termostat to zablokuj mały obieg tzn zrób tak aby woda szla z silnika do chłodnicy

Co do grzania miałem podobny problem w 7211 gdzieś tam ciekło to wodę dolewało się z bylekąd-stawek,rów i 4 cylinder był zamulony nie miał wcale chłodzenia i też się grzał

możesz dodać jeszcze ewentualnie drugie "śmigło" by były 4 łopatki tak ktoś zrobił z af (jest w wynalazkach)