Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 grzeje się

360 odpowiedzi na ten temat

#141 Share goscmen goscmen

goscmen
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:18

Ursus C-330 grzeje się

za pmpe pare stówek ?? 300 zł kompletna regeneracja pompy , nowa kosztuje około 700 zł , aco do silnika to 2000 w c 330 to nie za dużo , ja robiłem 3p to mnie wyszedl 2200 ,szlif wału , nowe zestawy,nowe zawory , gniazda,planowanie ,nowy wałek rozrządu ,jak pytałem o c 330 bo mam to mi powiedzieli około 1200

Więc tak za szlif wału ,planowanie głowicy ,koło pośrednie ,WAŁEK rozrządu trzymał norme,ośiowanie bloku, tulejki sworzni,panewki750zł,2 komplety naprawcze 400zł,POMPA regeneracja z zasilają nową i wtryski450zł, pompa olejowa tuchola 200zl,uszczelki śrubki podkładki silikon termostat obudowa termostatu szajbka do wiatraka olej filtry rozbierze to i do sprzęgła sie coś przyda do wymiany ciekawe jak główne koło paska na wale ogólnie duperele ze 200-300zl, no i oczywiscie mechanik niewiem czy za 500zl zrobi !!! Mnie właśnie tyle wyszedł niestety uzbiera się niewiadomo kiedy. NO I ILE WYCHODZI!!! Więc powodzenia za 1200.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 grzeje się Dzisiaj, 21:50
  •  

#142 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:46

Ursus C-330 grzeje się a to widocznie waly urywał skoro osiowanie było robione ?? ,szlif walu z planowanie głowicy 750 zł ??? Ty sie dobrze czujesz???
razem nie wiecej jak 200 zł ,40 za głowice i 150 za wał,komplety naprawcze za 340 mahle z tłokiem czeskim , pompa wtryskowa iwtryski 400 , pompa oleju 200 ,termostat 30 , komplet uszczelek 30 , olej 50 , filtry paliwowe 8 ,olejowy 12,wkład do filtra powietrza 10 ,a pisales jeszcze o obudowie termostaty na grene jest po 26 jak się nie myle , ale skoro nie robisz Ty tylko wszystko zlecasz innym ludziom pokroju mechanik mówi się trudno

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

#143 Share goscmen goscmen

goscmen
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2010 - 09:53

Ursus C-330 grzeje się A ty czytać umiesz 40 za planowanie cała regeneracja 250 z a panewki koło pośrednie wał jest od nowości nic nie urywało ośiowanie jest poto żejak go złożysz to ma się ręką kręcić i ma wszystko grać amahle niepowiedział bym że są najlepsze a nowa zasilaja 120 a jeszcze jak przyjdzie wstawienie gniazd pod tuleje nikt o tym nie mówi zrobisz silnik a pózniej może się okazać że masz wode w oleju ale ty wiesz lepiej taki remont jak ty mówisz to na krótką mete albo do żyda a nie do siebie

#144 Share Dominik1994

Dominik1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Rolnictwo dziewczyny

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:38

Ursus C-330 grzeje się panowie pisałem wcześniej że u mnie szlifowanie wału 150zł oczywiście panewki daje gościu planowanie głowicy 150zł zestawy są po 130zł andori pompę wtryskowa mam nową no tam uszczelki pod głowice i mechanik mi powiedział 200-300zł wiec w 1000tyś się zamknę no może 1200zł
:)

#145 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:58

Ursus C-330 grzeje się ano faktycznie że w każdym ciagniku gniazda sa aż tak zjedzone że szok , a może chcesz powiedzieć ze jak zrobisz silnik to bedzie pracowal 20 lat tyle co oryginał , z dzisiejszymi częsciami , ja tylko zapytalem w zakładzie ile by wyszedł silnik do c 330 to mi tyle powiedzieli , oczywiscie nie wliczam w to filtrow oleju , i uszczelek , tam robia tylko wały , głowice,bloki ,ja w 3p sam składałem a wcześniej rozbierałem motor. Tak jak pisałem , miałem szlif wału , nowe komplety naprawcze, zaprasowali mi tuleje ,poskładali tłoki z korbowodami , pierścieniami i panewkami ,tuleje były szlifowane i honowane póxniej , blok był planowany i głowica też, nowe zawory , gniazda, spręzyny , docieranie, nowy wałek rozrządu nadwymiarowy . To wyszło 2200 zł , do tego olej , uszczelki , nowy termostat,filtry , nowa membrana do pompki zasilajacej ,regeneracja wtrysków , pompa była ok . Wszystko wyszło nie wiecej jak 2500 zł ,pompy olejowej nie zmieniałem bo poco zmieniac coś co jest dobre i daje dobre ciśnienie ,m no a przeciez w trzydziesce silnik jest mniejszy , ma jedna dziure mniej . A Ty kolego piszesz chyba o skrajnie wychechłanym motorze , w którym trzeba wymienić wszystko , doliczasz do tego sporo za mechanika .

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

#146 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2254 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 13 grudzień 2010 - 18:39

Ursus C-330 grzeje się ja na miejscu autora tematu bym tylko sama góre zrobił czyli wymienił zestawy naprawcze, sprawdził głowice i panewki korbowodowe B)

#147 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 21:29

Ursus C-330 grzeje się niech właczy odpręznik i kręci korba za wał zobaczy czy sa opory , jak niema to wał powinien być ok , załozyć nowe tłoki tuleje i pierścienie , sprawdzić głowice i heja jak cos to zeby wyciagnąc wał nie trzeba drzeć góry tylko miche

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

#148 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 13 grudzień 2010 - 22:05

Ursus C-330 grzeje się

Ano wał ma do przegrzania ...... przegrznie to zmina właściowśc materiału, reszty się domyśl ale chyba to cię przerasta , głupoty wypisujesz po forum , nie masz pojęcia o pewnych sprawch to się nie odzywaj , czytaj i ucz się !!!!

Chłopcze jak ja robiłem silniki to ciebie jeszcze na świecie nie było... B) Robiłem przegrzany silnik nie raz , ani nie dwa , wstawiałem zestawy nowe, głowice sprawdziłem , panewki korbowodowe nowe od potrzeby i tyle.

#149 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 17:34

Ursus C-330 grzeje się

Chłopcze jak ja robiłem silniki to ciebie jeszcze na świecie nie było... ;[ Robiłem przegrzany silnik nie raz , ani nie dwa , wstawiałem zestawy nowe, głowice sprawdziłem , panewki korbowodowe nowe od potrzeby i tyle.

Chłopcy to u szewca ..... razem z Tobą na tyki do fasoli nie chodziłem ani na g.... się nie ślizgałem , mam na karku 40 lat i starczy ..... a w taki sposób to sobie można robic ale ...... ciekawe ile taki silnik pochodził ..... reszty komentował nie będe , przynajmniej byś owale na wale sprawdził nie wspomnę o bloku który podczas porządnego przegrzania potrafi stracić współosiowość a zresztą.......... :huh:

#150 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:20

Ursus C-330 grzeje się

Chłopcy to u szewca ..... razem z Tobą na tyki do fasoli nie chodziłem ani na g.... się nie ślizgałem , mam na karku 40 lat i starczy ..... a w taki sposób to sobie można robic ale ...... ciekawe ile taki silnik pochodził ..... reszty komentował nie będe , przynajmniej byś owale na wale sprawdził nie wspomnę o bloku który podczas porządnego przegrzania potrafi stracić współosiowość a zresztą.......... :P

A to nowość ;[ :huh: jak bym ci kolesiu 40 nie dał ale tak z 4 latka to jak najbardziej skoro masz takie podejście do silników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:52

Ursus C-330 grzeje się Podejście do silników mam takie jakie mam ,wiedzę z mechaniki taką sobie ale wystarcza żeby silnik zrobiony przeze mnie śmigał ładnych parę latek robiąc rocznie 250 - 300 mth i przy tym nigdy mnie nie zawiódł pracując czy to w upale czy na mrozie , ale wytłumacz mi jedno jak Ty możesz zrobić silnik skoro wiedzy na temat ustawienia zapłonu w ciapkowym silniku szukasz na forum ? Jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe :huh:

#152 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:58

Ursus C-330 grzeje się Ano widzisz kolego .......problem w tym że u mnie było inaczej , jak opóżmiłem zapłon to traktor lżej palił a jak przyspieszyłem to ciężej i to mnie zdziwiło :huh: Przecież przyspieszajac powinien lżej palić a jest na odwrót ;[ i to mnie zgubiło.Teraz ustawiam w idealnym punkcie tak jak ma być i jest oki.

#153 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:12

Ursus C-330 grzeje się Pozostaje sprawdzic koła zębate rozrządu i ich ustawienie , wystarczy pomyłka o zęba , a moze wymieniałeś koło i nowe jest wadliwe to znaczy ma źle nacechowane znaki ustawcze , ja u siebie mam zapłon przyśpieszony , dawkę podkręconą a silnik wchodzi na 2750obr na /min

#154 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:15

Ursus C-330 grzeje się Koła mam stare orginalne a znaki na wszystkich kołach są oki.Wtrysk nad sekcjami jest dokładnie jak na kole pompy wtryskowej kreseczka jest naprosto kreseczki w otworze na kole zebatym , czyli 30 stopni przed GMP. Przyczyne swojego dylematy znalazłem , a była to błachostka, ale trzeba było rozbierać silnik.Jak to sie mówi -na błędach sie czlowiek uczy--- :huh:

#155 Share fanbizon82

fanbizon82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 07:55

Ursus C-330 grzeje się Witam
DOstałem w spadku C-330m.i troche pola.
Jaka powinna byc srednia temperatura wody podczas pracy ? Pojeżdze pól godziny obojetnie z jaka maszyna i zaraz Wskazówka na zielonym polu podchodzi na czerwone .Wydaje mi sie ze cos jest nie tak.Pozatym jakos mu zaczyna mu brakowac Siły.Ciapek pracuje na 6 ha pompa wody nowa,chlodnica ma 2 lata.Wydaje mi sie ,ze przyszła pora na remont silnika.Ile moze mnie kosztowac Taki remont.Jestem początkujacym Rolnikem takze nie orientuje sie w cenach.

#156 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4028 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 08:06

Ursus C-330 grzeje się moze termostat? :huh:
remont, w zaleznosci od tego na jakich czesciach, wyniesie ok. 2,5-3 tys.
no chyba ze sam potrafisz zlozyc silnik

Polska B

#157 Share fanbizon82

fanbizon82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 08:08

Ursus C-330 grzeje się Z tego co mi wiadomo nie ma termostatu

#158 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 13 marzec 2011 - 08:14

Ursus C-330 grzeje się Sprawdź ten termostat, jak nie ma to załóż, u mnie też tak było, okazało się, że winowajcą była pompa wody która miały wirnik z plastyku i pod wpływem temperatury się wyginał. Założyłem z metalowym wirnikiem i po kłopocie.

#159 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8979 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 08:22

Ursus C-330 grzeje się Dokładnie. Załóż termostat, sprzwdz czystość chłodnicy,stan pompy wody i musi chodzić.

Silnik im bardziej zużyty to trudniej go zagrzać. Normalna temp. pracy to wskazówka na zielonym tyle że ten zegar nie jest precyzyjny i w różnych miejscach może się ona znajdować.

Jeśli chodzi o remont to nie da się tego dokładnie określić. Pozaglądaj sobie do sklepów po ile są części albo na forum... jest dużo na ten temat.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share fanbizon82

fanbizon82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 09:18

Ursus C-330 grzeje się Sprawdze pompe wodna i to jaki ma wirnik załoze termostat i zobaczymy .Dzieki za wskazówki.