Skocz do zawartości

Zdjęcie

ile mth macie w swoich ursusach

62 odpowiedzi na ten temat

#61 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:08

ile mth macie w swoich ursusach Do zeszłęgo roku miałem c385, które ojciec kupił z pobliskiego SKR bodajże w 1993 roku.
Ojciec znał traktorzystę, traktor czasami u nas bywął na jakichś robotach, wiec przebieg był nam znany.

W każdym razie w chwili zakupu ciągnik miał 26000 motogodzin. I co najlepsze ze względu na ten przebieg kupiliśmy go za naprawdę niewielkie pieniadze jak na tamte czasy.
I był to zakup bardzo udany (silnik był niewiele po remoncie) zrobilismy tylko luzy w układzie kierowniczym, WOM, manżety na tłoku podnośnika, zaspawalismy zółwia bo nie działał i oddalismy do tokarza na naspawanie i stoczenie wały tylnych kół (bo były tak zuzyte, że zamiast oleju nakłądziono do środka smaru, bo wszystko sie od razu wylewało)
Od tego czasu przez 20 lat naszego użytkowania (i kolejne 4000mtg) absolutnie nic sie nie psuło, nawet głupiej uszczelki pod głowica nie wydmuchał. Normalnie niezniszczalny traktor (a trzeba przyzać, ze ja jako nastolatek byłem naalonym kierowcą: gaz w podłogę, kłęby dymu i musi iść).
Pamiętam mieliśmy zawsze obawy o skrzynie (bo były takie luzy na zebatkach, że nawet na biegu traktor można było przepychac dobre pół metra w przód i w tył zanim złapał opór. ale plus tych luzów był taki, że biegi wchodził wręcz jak w masełko bez żadnych zgrzytów (nawet przy redukcji w dół).

Oby tylko każdy następny traktor tak się sprawował i będę zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ile mth macie w swoich ursusach Dzisiaj, 00:53
  •  

#62 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 08 luty 2014 - 12:39

ile mth macie w swoich ursusach Moj ursus 330 obecnie kiedyś to był 328 jakieś 30 lat temu zmieniono silnik na od 330 .. Rok produkcji to 1963 .. Skrzynia była remontowana raz wodziki były wykonane . Przebieg nie mam pojęcia ale spory który licznik też nie wiem .. Zakupiony był z PGR nie wiem w którym roku
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#63 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 12:19

ile mth macie w swoich ursusach Mój ursus 3512 z 99r od nowości u mnie ma 5467 mtg, od nowości był głównym ciągnikiem w gospodarstwie 22 ha w 2013 r doszło kilka ha ziemi więc do pomocy doszedł jeszcze ursus 5314 z 96r, a obecne jego przebieg to 4723 mtg