Skocz do zawartości

Zdjęcie

ile mth macie w swoich ursusach

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share arinera

arinera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 10:46

ile mth macie w swoich ursusach Koledze licznik mtg szedł już 3 razy od nowa może więcej ale to był jeszcze mf 255 na orginalnych częściach wymieniano w nim przez ten czas tylko 2x tarcze sprzęgłowe ,rozrusznik,wieniec koła zamachowego ,regeneracja pompy wtryskowej 2x opony ,3x akumulator alternator nowy, termostat ,chłodnica poniewaz wentylator się rozpadł i uszkodził chłodnice 4 razy chyba przełącznik świateł zawsze jakiś zwarcie wypalało to kur......two raz nawet cały przewód się stopił z hamulca poniewaz zawleczka przy pedale od dołu przebijała wiązkę i robiła zwarcie.śiatła tylne + kierukowskazy 4 razy strasznie rdzewieja od środka ,czujnik niskiego ciśnienia 1x tłumikale orginał .światła przednie ponieważ nie było już odbłyśnika czy jak to tam zwią ,kompresor regeneracja ,pedał hamulca zużył się gumowy grzybek niedostępny w sklepach nowy 300zł a siedzenie ,silnik miał chyba wymienione raz tuleje i pierścienie ,przy pompie hydraulicznej nic zero awarii no i te błotniki jak ktos ma ciągnik z metalowymi błotnikami radzę najlepiej je zakonserwowac od dołu u mnie jak na razie zero korozji no chyba że lakier odpryśnie na zew. dodam jeszcze że w ciągniku kolega miał wymieniane wszystkie oleje płyny filtry tak jak piszą w instukcji obsługi co 250mtg.i koniec wymieniamy filtr oleju paliwa olej w filtrze powietrza itd....... Ocena ciągnika ursus 255 MF bardzo dobra ale już 3512 to nie to samo już po wyjechaniu z fabryki ciągnik miał luzy na zaczepie górnum wszystko stukało nie tak jak w MF255..

Edytowany przez arinera, 02 grudzień 2013 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ile mth macie w swoich ursusach Dzisiaj, 20:17
  •  

#42 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:58

ile mth macie w swoich ursusach C330 - 2976 mth przez jakieś 35 lat a wsadzony drugi wał ( pierwszy możliwie zeszlifowany ) i drugie zestawy pompa nie ruszana od nowości, ogólnie od '91 na wakacjach :)

#43 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 listopad 2013 - 21:09

ile mth macie w swoich ursusach Ledwo 3000 mth i silnik robiony? Pytanie który to licznik albo który raz kręci? Chyba, że naprawdę ciężkie warunki miał u Ciebie albo "trudnego" operatora :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#44 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 21:18

ile mth macie w swoich ursusach c-325-2 silnik a potem kolejne 2 od c330 traktor ma pewnie ze 40 lat. Licznika brak.

#45 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 listopad 2013 - 21:28

ile mth macie w swoich ursusach Jak to rzeczywiście c-325 jest to ma co najmniej z 50 lat :)

A tak w temacie to chciałbym wiedzieć ile moja 30 ma najechane już. w latach 90-tych przekroczyło jej 10 tys, a później kto wie... Licznik i napęd się skończyły :) Rocznik '79

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#46 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 21:46

ile mth macie w swoich ursusach Moja 30-stka M-ka 87r klasyfikowała się do 3 remontu silnika, już ledwo dyszała ale ją sprzedałem. Licznik stanął przy 1999mth. 4011 za ojca czasów miała remont silnika co 4 lata. Dużo usług - orka, kopaczka, snopowiązałka + prawie 20ha swoich

#47 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 29 listopad 2013 - 21:46

ile mth macie w swoich ursusach Ja mam c360 z 1968 roku pojęcia niemam ile ma natrzaskane bo licznik mth się zarąbał na 8936 a że chodzi obrotomierz to niewymieniamy mamy go my 30 lat u nas 2 razy robiony silnik pracował sam 22 lata na 18 ha u nas a wcześniej kto wie ile w spółdzielni rolniczej. Teraz na zasłużonej emeryturze pracuje tylko przy owijarce.

Edytowany przez nik23, 29 listopad 2013 - 21:47.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#48 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 21:50

Koledze licznik mtg szedł już 3 razy od nowa może więcej ale to był jeszcze mf 255 na orginalnych częściach wymieniano w nim przez ten czas tylko 2x tarcze sprzęgłowe ,rozrusznik,wieniec koła zamachowego ,regeneracja pompy wtryskowej 2x opony ,3x akumulator alternator nowy, termostat ,chłodnica poniewaz wentylator się rozpadł i uszkodził chłodnice 4 razy chyba przełącznik świateł zawsze jakiś zwarcie wypalało to kur......two raz nawet cały przewód się stopił z hamulca poniewaz zawleczka przy pedale od dołu przebijała wiązkę i robiła zwarcie.śiatła tylne + kierukowskazy 4 razy strasznie rdzewieja od środka ,czujnik niskiego ciśnienia 1x tłumikale orginał .światła przednie ponieważ nie było już odbłyśnika czy jak to tam zwią ,kompresor regeneracja ,pedał hamulca zużył się gumowy grzybek niedostępny w sklepach nowy 300zł a siedzenie ,silnik miał chyba wymienione raz tuleje i pierścienie ,przy pompie hydraulicznej nic zero awarii no i te błotniki jak ktos ma ciągnik z metalowymi błotnikami radzę najlepiej je zakonserwowac od dołu u mnie jak na razie zero korozji no chyba że lakier odpryśnie na zew. dodam jeszcze że w ciągniku kolega miał wymieniane wszystkie oleje płyny filtry tak jak piszą w instukcji obsługi co 250mtg.i koniec wymieniamy filtr oleju paliwa olej w filtrze powietrza itd....... Ocena ciągnika ursus 255 MF bardzo dobra ale już 3512 to nie to samo już po wyjechaniu z fabryki ciągnik miał luzy na zaczepie górnum wszystko stukało nie tak jak w MF255..

Licznik 3x od nowa i 2x opny? WOW!!! Przestań bajki pisać - proszę!

#49 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 16:55

ile mth macie w swoich ursusach @romek6340 może Ci bije już ze 20 tysięcy :P a co do swojego to napisałem przecież że od 91r na wakacjach bo u mnie :) przez te 22 lata to on nabił może tą końcówke od tych 2000 bo u poprzedniego właściciela bodajże tyrał na ok. 20ha a u mnie przez pierwsze 6 lat robił na 7-8 a teraz robi na 3ha

#50 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 listopad 2013 - 20:20

ile mth macie w swoich ursusach Temat ok, tylko że w dziale "Ursus 2802 - 8024", a opisywane są inne Ursusy...
Mój 4514 z 98r coś około 5,3-5,4tys mth.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2013 - 02:37

Licznik 3x od nowa i 2x opny? WOW!!! Przestań bajki pisać - proszę!

średnio opony w mf czy c 360 wytrzymują 5 tys mtg (stomil olsztyn) :D to według tego powinien zdzierać 6 zestaw B) a silnik nawet jak dba najlepiej na świecie, i jeździ na oleju paltinium to 10 tys i kapitałka góry co najmniej :ph34r:

#52 Share arinera

arinera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 10:49

ile mth macie w swoich ursusach Temat zamykam .

Edytowany przez arinera, 02 grudzień 2013 - 20:36.

#53 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:12

ile mth macie w swoich ursusach Coś kręcisz i tyle. Jakąś masz nieziemską fantazję. Co ma zdzieranie bieżnika do ilości płócien w kraksie. Ogólnie coś kręcisz - ile masz lat? Taki mf nawet oryginał z zachodu wytrzyma maks 15 tyś mth a ty piszesz że 3 raz kręci czyli ma ponad 20 tyś bez remontu? Co do paliwa to większość tak robi że paliwo ma się odstać i cudów nikt nie osiąga. Po co te bajki? Ja mam też mf z tych serii i ok 7 tyś na liczniku no i powoli trzeba kasę na remont szykować bo już moc nie ta i pobory oleju. Tyle że kiedyś swoje dostawał a teraz jest tylko do lekkich prac bo inaczej to już dawno byłby po kapitalce. Choć 60 tka połowy tego nie wychodzi.

#54 Share arinera

arinera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 21:34

ile mth macie w swoich ursusach "Trzeba mieć fantacje i pieniądze synku " jak to było w jednej reklamie :D :D ile mam lat -dopiero uczę się pisać :lol: kto nie kręci ten nie jedzie :D ok teraz na poważnie -zdzieranie bieżnika do ilości płócien nie nie ma nic wspólnego, pisałem tylko że lepsze są 8pł do czego np.do tura taka opona więcej wytrzyma to samo masz w przyczepie opona 10pł nie wytrzyma tyle co 14pł jadac z burakami obie będą się grzały ale tylko jedna może zrobić bummm ale to już każdy wie, a co do licznika mtg nie wnikałem w szczeguły ale raz założony był licznik z innego ciagnika bo kupny miał wskazówkę z prawej do lewej czy jakoś tak.Co do paliwa cudów nie ma ale pompa wtryskowa lubi mieć czyste paliwo W serwisie mechanik pokazał mi pompe gdzie ciągnik mając odstojnik i filtr paliwa miał zanieczyszczone sitko w pompie ,może brud znajdował się już w przewodach z filtra do pompy przy montarzu w fabryce ? chyba skasowałem przez pomyłke poprzedni post więc zamknołem temat żeby nie było pustej strony sorki ale dopiero zaznajamiam się z komputerem nie to co wy pozdrowienia...

Edytowany przez arinera, 02 grudzień 2013 - 21:37.

#55 Share marcelko12

marcelko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2013 - 21:42

ile mth macie w swoich ursusach Ursus C-360, Rok 1976, 12 tyś mtg w silniku zmieniane tylko pierścienie :)
Druga C-360, Rok 1982, 900 mtg w 2007 zmieniony silnik na nówkę (nie po kapitalce) przestał w garażu 20 lat :]

#56 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:54

ile mth macie w swoich ursusach Ursus c360 76r Tez taka posiadam ,pierwsze 60dziesiątki :) Mrarcelko12 orginalnie silnik niebieski, nie?:)
U mnie nie było od nowosci lecz miał remont silnika(gdy był kupiony) i w zeszłym roku miał zrobiona cała "góre" :)A mtg nie wiem bo jak to z licznikami ,wymieniało sie :) Nie pracuje duze ,ale kierowca ma cięzką noge :)

#57 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:38

ile mth macie w swoich ursusach Ja posiadam Ursusa 360 z 78 kupiliśmy go z tartaku w 87 roku i wtedy miał kapitalke silnika od tamtego czasu jedynie wtryski regulowane i raz pierscienie zmieniane . Niestety mth nie moge podać bo licznik się popsuł.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#58 Share SebsoN

SebsoN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Sport

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:25

ile mth macie w swoich ursusach Ursus C-4011 .1970r. Już chyba 3 albo 4 remont silnika miał miejsce w maju 2012r, i od tego czasu przepracowała ok 700mtg.

Edytowany przez SebsoN, 21 grudzień 2013 - 12:15.

"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

#59 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia

Napisany 28 grudzień 2013 - 17:05

ile mth macie w swoich ursusach Ursus 2812, 1996 r.
Przebieg: 2382 MTG
Gospodarstwo 17 ha, pomagał mu C-360, a od 2007 r. Belarus 820 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share michal11279

michal11279

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:36

ile mth macie w swoich ursusach Mf 255 rok produkcji 1988 8854mth od nowości (wprawdzie nie ursus ale na licencji ursusa) :)