Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalibracja opryskiwacza z komputerem

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 08:24

Kalibracja opryskiwacza z komputerem no przecież żaden zawór kompensacyjny sam Ci dawki nie ustawi, on tylko trzyma ciśnienie na sekcjach przy zamknięciu jednej lub więcej, ale dawkowanie to nadal kombinacja ciśnienia i prędkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kalibracja opryskiwacza z komputerem Dzisiaj, 22:04
  •  

#22 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 23:23

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Ale tak logicznie, przepływomierz zlicza np. 200 litrów na hektar, ale zawór kompensacyjny przepuszcza nieznaną ilość cieczy z powrotem do zbiornika "bez wiedzy" kompa bo nie zlicza tego żaden przepływomierz na powrocie. A więc gdzie tu dokładność ?
Moje zdanie na tą chwilę to że zawór kompensacyjny potrzebny tylko bez kompa "widzącego" ilość zamkniętych sekcji.

#23 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 06:35

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Zadaniem zaworu kompensacyjnego jest utrzymanie stałego przepływu cieczy mimo zamknięcia dopływu do sekcji. Czyli taka sama ilość cieczy która szła na sekcję belki, po zamknięciu zaworu powinna iść przez zawór kompensacyjny. Przy dobrym wyregulowaniu zaworów i ich dobrym działaniu w opryskiwaczu bez komputera po zamknięciu 1 sekcji nie zmienia się ani ciśnienie ani przepływ. Przy sterowaniu komputerowym po zamknięciu jednej sekcji komputer zmniejsza ciśnienie podawane na rozdzielacz żeby wydatek cieczy na pozostałe sekcje pozostał na tym samym poziomie. Wtedy zawór kompensacyjny nie powinien się otworzyć. Jak jest źle wyregulowany to się otworzy i komputer będzie musiał zwiększyć ciśnienie a co za tym idzie przepływ i wtedy zaczną się cyrki.
Nigdy nie miałem problemów ani z regulacją zaworów kompensacyjnych ani z ich uszkodzeniem - nieszczelnością, więc nie wiem w czym jest problem. Dodam tylko że po każdej zmianie typu końcówek a nawet tych samych końcówek na nowe trzeba ustawić zawory kompensacyjne, a trwa to maks minutę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:46

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Nie chce zakładać nowego tematu więc opiszę swój problem tu a mianowicie zainwestowałem w czujnik ciśnienia do komputera a właściwie monitora pryskania arag bravo 120 i problem w tym iż po podłączeniu wspomnianego ciśnienia na monitorze pokazuje wyższe ciśnienie niż na manometrze manualnym. Różnice to ponad 2 atmosfery czyli sporo. Da się rozwiązać ten problem tzn. czy kalibruje się gdzieś to ciśnienie ???? Będe wdzięczny za pomoc

#25 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 13:42

Kalibracja opryskiwacza z komputerem A gdzie masz wkręcony ten czujnik ciśnienia? Powinien być chyba w miejscu gdzie wkręcasz manometr w zaworze, jak masz gdzie indziej to może dlatego ta różnica.
W 300S mam coś takiego jak zerowanie przetwornika czy zera przetwornika sprawdź, może też jest taka opcja.

#26 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 17:15

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Czujnik jest w miejscu manometru

#27 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 05:49

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Mogą byc tego dwie przyczyny, pierwsza to wprowadzenie do komputera niewłaściwych danych. U mnie w Bravo 400 po podłączeniu źle odczytywał dane przepływomierza bo wprowadziłem błędny jego rodzaj. Po korekcie wszystko jest ok. Druga przyczyna to być może zapchane filtry, mój komputer pokazuje teoretyczne ciśnienie, a bada rzeczywisty przepływ cieczy i jak są przypchane filierki to ciśnienie właściwe na rozdzielaczu jest wyższe niż zakładane przez komputer, im większy opór przepływu tym większe komputer musi dać ciśnienie żeby uzyskać nakazany przepływ. Podobnie może być w twoim.

#28 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 07:09

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Tutaj kolega ma czujnik ciśnienia, więc przepływka nie ma większego znaczenia. Pytanie tylko co komputer wyświetla, czy dane z czujnika, czy z przepływki?

#29 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 09:03

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Na wyświetlaczu są dane z czujnika który jest wkręcony w miejsce manualnego manometru

#30 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 13:38

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Ciekawe co źle pokazuje czy manometr czy czujnik.
Ja bym zrobił tak: wkręć manometr ustaw 3bar weź wiadereczko z miarką i zmierz ile wylatuje z jednej dyszy przy niebieskich powinno być według tabeli 1,17l/min
zrób to na np. 30s czyli 0,59l/min żeby za długo z tym wiaderkiem się nie męczyć, później wkręć czujnik ustaw 3bar i zmierz.
Jak masz różnicę 2bar to będzie widoczna różnica o jakieś 0,2l na 30s

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 13:58

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Chyba będę musiał tak zrobić Żeby sprawdzić poprawność dotychczasowego manometru kupiłem w sklepie na G 2 kupiłem 2 ale gwint nie pasuje a specjalnie zabrałem stary manometr żeby nie było jaj a teraz muszę poszukać paragonu.

#32 Share fiolek

fiolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:58

Kalibracja opryskiwacza z komputerem moge podpiąć sie do tematu?? ja mam pilmeta 1618 +komp bravo 300 ,mam juz go dosyć nie umiem tego naprawić, gorsze jest to ze nikt niechce tego zrobic za mnie a sezon sie zaczoł i niemozna czekać z zabiegami.Powiedzcie mi czy ma jakiś sens założyć zawór stałociśnieniowy 5 sekcejny http://www.sklep-gre...ducts_id/261617 ??

widze ze znacie sie na temacie wiec pytam:)i jeszcze jedno czy jak na kompie nie pokazuje mi wydadku cieczy i cisnienia czy moze byc to ena przepływki ?? kiedys była zalana ale chyba wyschła i nadal była sprawna

albo moze znacie kogoś kto przyjechałby w okolice leszna i zobaczyl co jest nie tak, oczywiscie za opłata;)

#33 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 21:41

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Moja przygoda z zaworami kompensującymi zakończyła się ich zakręceniem na maksa i tyle. Działa wszystko idealnie. Dawkuje przy zamknięciu jakiejkolwiek sekcji idealnie. A więc nie widzę sensu kompensatora przy kompie z automatu, a sterowania ręcznego z komputerem mija się to po prostu z celem.

#34 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 07:32

Kalibracja opryskiwacza z komputerem Ja uważam, że za głupi jestem na poprawianie fabryki, przynajmniej Araga. Jak są zawory kompensacyjne to powinny być ustawione i po sprawie. Ciekawe czy nie będzie miało to wpływu na żywotność pompy?

#35 Share fiolek

fiolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 07:56

Kalibracja opryskiwacza z komputerem jachce wywalić kompa i wstawić stałocisnieniowe zawory , ciekawi mnie tylko czy bedzie pasowało wszystko ładnie przy podłanczaniu

#36 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 08:29

Ja uważam, że za głupi jestem na poprawianie fabryki, przynajmniej Araga. Jak są zawory kompensacyjne to powinny być ustawione i po sprawie. Ciekawe czy nie będzie miało to wpływu na żywotność pompy?

Nie ma to kompletnie wpływu na żywotność pompy, bo niby w jaki sposób ?
Zliczanie przepływu jest miarą dla dawki na hektar, a nie ciśnienie. Zauważ że zwiększając prędkość czy ją zmniejszając w trybie automatycznym zwiększasz lub zmniejszasz ciśnienie, a więc pogląd ciśnienia jest Ci tak naprawdę niepotrzebny. Jedynie to do określenia wielkości kropli i tyle.
O czym należy pamiętać to tylko przy zmianie np. dyszy 04 na np. 025 gdzie w obu przypadkach był podobny wydatek cieczy to zjechać zaworem proporcjonalnym w trybie manualnym w dół, bo belka dostanie niezły strzał ciśnienia nim zawór zjedzie w dół w trybie automatycznym.

#37 Share fiolek

fiolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 10:13

Kalibracja opryskiwacza z komputerem zna ktoś nr do serwisu pilmeta?

#38 Share fiolek

fiolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 12:31

Kalibracja opryskiwacza z komputerem niemoge znalezc instrukcjiobsługi do arag 300 do 300s sa a do mojego nie ma

#39 Share fiolek

fiolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 14:28

Kalibracja opryskiwacza z komputerem teraz mam problem z czujnikiem predkosci a mianowicie ma duże wachania a co za tym idzie błedna dawka cieczy. wie ktos w jakisposób mozna sprawdzić czy ten czujnik jest dobry ??,http://www.sklep-grene.pl/product_info.php?products_id=908157 taki czujnik mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:17

.... wie ktos w jakisposób mozna sprawdzić czy ten czujnik jest dobry

Jeśli czujnik zbiera impulsy z kilku punktów (najczęściej łby śrub mocujących gwiazdę z felgą) sprawdź czy odległość między czujnikiem a poszczególnymi punktami jest taka sama. Powinna wynosić 3-5mm. Jeśli na którymś z punktów szczelina jest większa niż na pozostałych (np zwichrowana gwiazda bądź luz na łożysku-wjedziesz w dołek i koło się odchyla) czujnik nie otrzymuje impulsu, skutkiem czego jest błędny odczyt prędkości jazdy, a co za tym idzie ciągła korekcja wydatku cieczy która przekłada się na nieprawidłowy (najczęściej mniejszy od zakładanego) wydatek litrów/ha.

You Shook Me All Night Long

Dodaj odpowiedź