Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chip Tuning ciągnika

120 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 1witek1

1witek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 14:27

Chip Tuning ciągnika chyba na forum jest JD 8410 + Chip = 310 km ale nie jestem w 100% pewny . Na Sggw w warszawie maja JD 5820 + chip = 113km :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chip Tuning ciągnika Dzisiaj, 01:05
  •  

#42 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 21:46

Chip Tuning ciągnika najlepszy chip tiuning ursusa to silnik ferdka 2812 i jego potężna wersja 3512-różnice to inne końcówki wtrysku ,kont wtrysku i jedną dziurkę niżej zachaczana sprężynka w regulatorze na pompie nazwijmy to inne nastawy pomp wtryskowych heh.

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 styczeń 2009 - 23:11

Chip Tuning ciągnika Całkowicie Cię popieram kolego @bimladentoja. A swoją drogą można uzyskiwać różne moce z tych samych silników ale zawsze w dół. Tzn. na przykładzie wspomnianego wyżej Volvo F12 silnik skonstruowany był na moc 420 KM a po zmianie ustawień uzyskano moce 400 i 380 KM. Gdyby było odwrotnie to taka zmiana odbiła by się drastycznie na trwałości silnika.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 00:35

Chip Tuning ciągnika nie za bardzo rozumiem co maja jakies ustawienia dawki paliwa w ferdku do chip tuningu :)
moze i chodzi o to samo, ale to bylo juz dawno i nieprawda.
co do jakiegos silnika z ciezarowki volvo skad macie takie informacje, ze byl on przewidziany na 420 KM, a zrobili 380, a ja powiem, ze jego wytrzymalosc jest przewidziana na 600 KM i milion bezawaryjnych km, i co??
mozna zwiekszyc moc poprzez chip tuning, nie pogarszajac w zadnym stopniu trwalosci silnika (oczywiscie do pewnej granicy), tylko lepiej nie pytac o normy spalin
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 16:19

Chip Tuning ciągnika

Zmienia ustawienia CR i turbiny z tym, że wszystko robi komputerem. Swoją Valtre ze 170KM zwiększył na 250KM on ma tą najnowsza Serie T i najlepsze jest to że gwarancja producenta obowiązuje bo zrobił to autoryzowany serwis !!!

:) Mi ciapka podkręcili do 230km!! hahahaha! Koleś przeczytaj to jeszcze raz i zastanów sie... 80km za nic? W jakim ty świecie żyjesz.

A ciekawe jak to działa na silnik, miał już ktoś z tym do czynienia?
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#46 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 17:17

Chip Tuning ciągnika

Ja piszę o faktach mi znanych. Producenci bardzo często stosują taką taktykę, gdzie róznica w parametrach wynika z regulacji u ustawień np: komputera. Mogę podać szereg przykładów aut osobowych, ciężarowych. W ciągnikach rolniczych niby dlaczego ma być inaczej i nie jest to żaden tuning.

Tylko jesli weźmiemy najmocniejszy silnik z serii to juz duzo z niego nie da sie wyciągnac bez utraty trwałosci. A chiptuning ciagnika to jest moim zdaniem niezbyt dobra rzecz bo tu liczy się trwałosc a przez dużo zwiększenie mocy tracimy dosc znacznie na trwałosci.

#47 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:22

Chip Tuning ciągnika Dokładnie jakby Ursusowi np:C360 dać silnik 120km to nie wiem czy reszta jego podzespołów wytrzymała by no jak widać Valtra może wszystko albo kolega.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#48 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:25

Chip Tuning ciągnika Prędzej kolega może tyle pozmyślać, no sorry ale 80km? Nie no...
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#49 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:28

Chip Tuning ciągnika mam znajomego ktory sprzedaje valtry i sam informuje o mozliwosci zwiekszenia mocy poszczegolnych modeli ale po okresie gwarancyjnym jednoczesnie twierdzi iz modyfikacja dokonana przez nich nie obnizy wytrz silnika sredni przyrost mocy ok 30KM im wiekszy silnik tym wiekszy przyrost, ale najwazniejszy nie jest przyrost mocy lecz poprawa elastycznosci silnika i zwiekszenie zakresy max momentu obrotowego. moge podac przykaład podkrecania silnika z naszego podworka silnik D-243 momtowany w pronarze czesto został doładowywany niekiedy nawet fabrycznie bez zmiany podzespołów, ciagnik pronar 82 ma identyczne podzespoły jak 82ts, tak samo porównując ciagniki marki zetor serii forterra modyfikacja nieznacznie podlegaja silniki reszta bez zmian, nie wspomne o forterzez serii 17 gdzie moc silika DF znacznie przewyzszała moc silników Zetora ( na tamte czasy czyli kilka lat w stecz) obecnie seriia 12 silik 122KM a modyfikowany z seri 90KM, oczywiscie roznice w mocach nie sa wielkie ale zawsze pare kM. Nalezy takze pamietac ze w nowych silikach zasilanych common railem, dodatkowo posiadajacych turbine o zmiennej geometri, bez rzadnego chipa komuter moze zwiekszyc moc nawet o 40KM bez wpływu na rzywotność silnika i dodatkowo przy mniejszej emisji spalin. teraz ciekawostka byłem w Danii o ogladałem ciągnik ursus1201 przez zapalenców pullingu podkrecony na 960KM do seryjnego ciągnika zamotowano specjalny system chłodznia lekkie modyfikacje tuleii oraz tłoków i masakrycznie doladowano silnik turbiną o volwo ( silnik był od 1604 czyli juz nieco wzmocniony) a najciakawsze ze skrzynia most zostal fabryczny, niestety jak to w sporcie bywa silnik raczej nie do jazdy w polu. osobiscie sadze ze producenci czesto swiadomie zanizaja moc by poszezyc oferte dlaczego moim zdaniem odp prosta dajmy na to dana firma ma 15 modeli ciagnika i musiała by miec 15 roznych silików troche to kłopotliwe a tak ma np 5 i znich kroi moc dla roznych modeli, pozatym dosc czesto 1 firma dzieki patentowi robi silik dal kilku marek motor 140KM sisu 4c i nastepna ciekawostka ten własnie silnik kiedys wygrał mistrzostwo swiata w pullingu moc jaką z niego wykrzesano to grubo ponad 1000kM. pozrowiam
kujawy to jes to!!!!!

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:43

Chip Tuning ciągnika @avendrion, @pablo21 nie odnoscie sie do postow pisanych rok temu, bo przez ten czas zdazylismy sie przekonac ze uzytkownicy (marek na pewno) pisali kompletne bzdury, wiec nie ma co tego roztrzasac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:55

Chip Tuning ciągnika Chlopaki takie pytanko mam czy daloby sie zwiekszyc moc w New Hollandzie TD 5040. ????
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#52 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 21:51

Chip Tuning ciągnika kobra89@ co do twojego pytania, to napewno by sie dało...tylko wtedy to nie byłby chip tuning tylko "podkręcenie mocy", np poprzez zwiększenie dawki paliwa... dzisiaj w marcowym RPT czytałem o podwyższaniu mocy w ciągnikach, nie tylko z silnikami z Common Rail ;)
było napisane, że zwiększając (nieznacznie) dawke paliwa zyskujemy troche koników, a spalanie nie ulega zmianie...
czy ktoś wie może coś wiecej na ten temat, bo taka inwestycja jest niedroga, ok 1000zł za 20km (tak było opisane w gazecie) przy zwykłym silniku bez CR... ;) usługe wykonuje specjalna firma, która sprawdza moc na WOM-ie i ewentualnie podnosi o tyle ile właściciel zarząda ;)

#53 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 21:54

Chip Tuning ciągnika podkręcić by można ale po co c-330 tak o 5 koni ale są tu tacy co pewnie mieli po 50 koni ale to wszystko wyjdzie po dalszej eksploatacji

#54 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 21:58

Chip Tuning ciągnika troche się źle wyraziłem i źle zrozumiałeś to co chciałem przekazać...
chodziło mi o ciągniki zachodniej produkcji, lata 90 i 00 ;)
w RPT był opisany New Holland TM120 z 2001roku który miał 20 km wiecej czyli 140... ;)

#55 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:14

Chip Tuning ciągnika

to nie jest prawda, a po raz trzeci nie chce mi sie tego samego pisac, wiec nie bede rozwijal, jesli ten twoj serwisant gada takie glupoty to ja bym mu nie oddal niczego co jezdzi.
poza tym nie trzeba sie znac na niczym wystarczy miec swiadomosc, ze dla producenta byloby to ekonomicznie nieuzasadnione.
nastepny zrowo-rozsadkowy argument, dlaczego nie ma valtry serii s np. o mocy 215, 230, 250 KM?? przeciez gdyby to byly tylko ustawiania to od razu by wystawili swoja oferte, zyskujac wieksza sprzedaz.

Ale przyznasz, że na przykład w modelach T Valtry począwszy od T121 do T161 silniki są w nich takie same czyli-> 66 CTA-4V 6,6 litra, a od T171 i T191 kładą silniki 74 CTA-4V 7,4 litra. Żeby było jeszcze fajniej seria S jest oparta na jednym rodzaju silnika 8,4CTA-4V, a tu mamy przedziały mocy od 270 do 370 koni. Wychodzi na to, że w ciągnikach Valtry faktycznie można mieniać ilość koni przez samą zmianę oprogramowania, ale ja bym zalecał rozsądek i bawił bym się w to podnosząc np. z T121 do T131.
Pozdrawiam

#56 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:41

Chip Tuning ciągnika Slevyn@ patrz kiedy ten post został napisany!!! ponad rok temu!!!
Jak już kolega odkopał temat, to mam pytanie związane też z jego wypowiedzią...
Skoro w tych ciągnikach (weźmy nawet na przykład tą VALTRE)są te same silniki, to kupując najmniejszy model dałoby się uzyskać poprzez zmiane ustawień w CR tą samą specyfike silnika??? (kM, Nm, przyrost momentu itd...)

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:03

Chip Tuning ciągnika

Skoro w tych ciągnikach (weźmy nawet na przykład tą VALTRE)są te same silniki, to kupując najmniejszy model dałoby się uzyskać poprzez zmiane ustawień w CR tą samą specyfike silnika???

dokladnie totalny kretynizm

#58 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 22:03

Chip Tuning ciągnika @Slevyn
Silnik jest ten sam ale osprzęt (np. turbo czy wtryski) nie.

#59 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:52

Chip Tuning ciągnika

dokladnie totalny kretynizm

Lecz softu oryginalnego nikt Ci nie wgra, ani nastawów fabrycznych, na gwarancji nie tkniesz palcem. Silnik ten sam, inne mosty, skrzynie itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 19:17

Chip Tuning ciągnika ale, ze o co c'mon? :(

Dodaj odpowiedź