Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chip Tuning ciągnika

120 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 14:15

Chip Tuning ciągnika

Zmienia ustawienia CR i turbiny z tym, że wszystko robi komputerem. Swoją Valtre ze 170KM zwiększył na 250KM on ma tą najnowsza Serie T i najlepsze jest to że gwarancja producenta obowiązuje bo zrobił to autoryzowany serwis !!!

Ta a świstak siedzi bo milka była nieletnia.

Przeczytaj to co napisałeś i pomyśl. Dużo postów twoich jest niewiarygodnych (nt: twojej valtry 105 km, która ma możliwości 155 km), ale do tej pory mogłem to przeżyć. No ale teraz pojechałęś po bandzie.

Jaki sens jest kupować valtrę o mocy 250, lepiej dac ok 100 tys mnieji kupić 170 km, dać do serwisu niech podkręcą na 250 bez utraty gwarancji :) :P , niechby to i kosztowało 10 tys to i tak ok 90 tys do przodu, dla nas czysty biznes, no a Valtra to instytucja charytatywna :) :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chip Tuning ciągnika Dzisiaj, 12:56
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 14:29

Chip Tuning ciągnika zgadzam sie @deer jakos @*marek* nie potrafie wysnuc logicznych wnioskow, po rozmowach z "serwisantami".

W samochodowych klekotach +30% mocy nie obniża jakoś drastycznie trwałości więc pewnie i w traktorach nie będzie. Moim zdanie jak okres do remontu zmniejszy się z 17-20k mth do 14-17k mth to nie będzie tak żle...

oj naprawde jacys dziwni dla mnie jestescie, chip tuning jest tylko po to aby "nastawic" silnik po wiekszych zmianach, sam absolutnie nic nie daje!!!!!
przy dzisiejszym poziomie konkurencji fabryki nie robia wiekszej niz 5% zakladki, wiec skad 30 ci sie wzielo??? tak poprostu
wszystkie samochody podkrecone wiecej bylyby niedopuszczone do ruchu np. w niemczech, bo nie uzyskalyby TUV, chip tuning w Polsce jest nielegalny i policja ostatnio dostala urzadzenia ktorymi maga mierzyc zawartosc NOx-ów, CO i HC w spalinach przy wyzszych niz jalowe obrotach - czego nie maja nawet w stacjach kontroli pojazdow.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 17:16

Chip Tuning ciągnika

zgadzam sie @deer jakos @*marek* nie potrafie wysnuc logicznych wnioskow, po rozmowach z "serwisantami".

oj naprawde jacys dziwni dla mnie jestescie, chip tuning jest tylko po to aby "nastawic" silnik po wiekszych zmianach, sam absolutnie nic nie daje!!!!!
przy dzisiejszym poziomie konkurencji fabryki nie robia wiekszej niz 5% zakladki, wiec skad 30 ci sie wzielo??? tak poprostu
wszystkie samochody podkrecone wiecej bylyby niedopuszczone do ruchu np. w niemczech, bo nie uzyskalyby TUV, chip tuning w Polsce jest nielegalny i policja ostatnio dostala urzadzenia ktorymi maga mierzyc zawartosc NOx-ów, CO i HC w spalinach przy wyzszych niz jalowe obrotach - czego nie maja nawet w stacjach kontroli pojazdow.

W seryjnych benzyniakach wirus nie ma większego sensu bo tak jak napisałeś daje tyle co nic ale w klekotach jest znacznie inaczej... Przyrost 30% nie jest niczym szczególnych nawet przy zachowaniu norm spalin. Jak chcesz to mogę podać mnóstwo przykładów :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:15

Chip Tuning ciągnika

zgadzam sie @deer jakos @*marek* nie potrafie wysnuc logicznych wnioskow, po rozmowach z "serwisantami".

Bez przesady z tą stanowczością. Porównaj np. te same silniki we fiatach i alfa romeo i zobacz jaka różnica i parametry norm spełniają. Policja może sprawdzać te same parametry co stacje diagnostyczne. Stacja nie będzie stacją jeśli nie ma tych urządzeń.

#25 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:50

Chip Tuning ciągnika Ale lekkie podniesienie mocy nie zwiększy emisji szkodliwych spalin....

http://www.vtech.pl/...x...32&catid=17

Chyba nie powiesz ze Vtech to partacze i nie mają pojęcia o tym co robią ?

#26 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:53

Chip Tuning ciągnika ile to koni przybywa
szkoda że to nie jest w polsce

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:03

Chip Tuning ciągnika No właśnie tylko w Holandii.... :P

#28 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:28

Chip Tuning ciągnika Ja nie jestem za TUNINGOWANIEM ciągnika, ale podniesienie mocy o kilka koni to może jeszcze być.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:40

Chip Tuning ciągnika

No właśnie tylko w Holandii.... :P

W Holandii to jest firma, która sprzedaje gotowce... W Polsce bez problemu można umówić się na indywidualne strojenie.

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 01:51

Chip Tuning ciągnika

W seryjnych benzyniakach wirus nie ma większego sensu bo tak jak napisałeś daje tyle co nic ale w klekotach jest znacznie inaczej... Przyrost 30% nie jest niczym szczególnych nawet przy zachowaniu norm spalin. Jak chcesz to mogę podać mnóstwo przykładów :P

wlasnie myslalem o silnikach ZS, nie ma takiej opcji zeby sie zmiescily w normach, chyba naprawde nie wiesz o czym mowisz

Bez przesady z tą stanowczością. Porównaj np. te same silniki we fiatach i alfa romeo i zobacz jaka różnica i parametry norm spełniają. Policja może sprawdzać te same parametry co stacje diagnostyczne. Stacja nie będzie stacją jeśli nie ma tych urządzeń.

dlaczego zmuszasz mnie zebym sie powtarzal?? policja dostala ostatnio takie urzadzenia ktorymi nie dysponuja standardowe stacje kontroli!!!

Ale lekkie podniesienie mocy nie zwiększy emisji szkodliwych spalin....

http://www.vtech.pl/...x...32&catid=17

Chyba nie powiesz ze Vtech to partacze i nie mają pojęcia o tym co robią ?

lekkie = do 5%, dlaczego sam sobie zaprzeczasz??
nie obchodzi mnie v-tech i ich reklamowki, niech ci wgraja wirusa, podniasa moc o 30%, a pozniej przyjedz na badania - to sie zdziwisz.
narazie jest to niekontrolowane, na rynku wolna amerykanka, ale to sie zmieni, bo nie po to producenci samochodow zatrudniaja najlepszych specjalistow, zeby gosc z garazu na przeciwku z browarem w reku mogl ich poprawiac.
powtarzam zaden samochod po chip tuningu nie przejdzie kontroli w niemczech!! nie ma takiej opcji
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 10:56

Chip Tuning ciągnika Ty masz swoje zdanie i ja mam swoje i widać nie dojdziemy do porozumienia :P

i nie wiem jak Ty ale ja widziałem klekoty z niemcowni po wirusie i spokojnie przechodziły badania TUV. Wszystko zależy kto robi program i jakie ma w tym doświadczenie.

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 11:44

Chip Tuning ciągnika Nie obchodzi mnie jakie urządzenia dostała policja, kontroli podlegają tylko te parametry określone w warunkach technicznych pojazdów. Jak to ,że były w sprzedaży skody oktawie z tymi samymi silnikami, i jedna miał 130 KM a druga dużo mniej, teraz cięzarówki Volvo F12 były z silnikami o mocy380, 400,420. Te same silniki, tylko inna regulacja pomp wtryskowych, wiele tego jest na rynku. Mercedes Brabus po tuningu ma gwarancje producenta, spełnia wszelkie normy, a jak się różni od seryjnego.

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 19:06

Chip Tuning ciągnika

Nie obchodzi mnie jakie urządzenia dostała policja, kontroli podlegają tylko te parametry określone w warunkach technicznych pojazdów. Jak to ,że były w sprzedaży skody oktawie z tymi samymi silnikami, i jedna miał 130 KM a druga dużo mniej, teraz cięzarówki Volvo F12 były z silnikami o mocy380, 400,420. Te same silniki, tylko inna regulacja pomp wtryskowych, wiele tego jest na rynku. Mercedes Brabus po tuningu ma gwarancje producenta, spełnia wszelkie normy, a jak się różni od seryjnego.

nie wiem jak mam pisac, a ty jak masz czytac bo nic nie wychodzi z tej rozmowy.
tutaj jest podobny temat moze cos pomoze http://www.agrofoto....-....html&hl=Nm

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 21:51

Chip Tuning ciągnika

nie wiem jak mam pisac, a ty jak masz czytac bo nic nie wychodzi z tej rozmowy.
tutaj jest podobny temat moze cos pomoze http://www.agrofoto....-....html&hl=Nm

Ja piszę o faktach mi znanych. Producenci bardzo często stosują taką taktykę, gdzie róznica w parametrach wynika z regulacji u ustawień np: komputera. Mogę podać szereg przykładów aut osobowych, ciężarowych. W ciągnikach rolniczych niby dlaczego ma być inaczej i nie jest to żaden tuning.

#35 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 21:26

Chip Tuning ciągnika Co myslicie o Chip tuningu ciagnikow.? Przez przypadek znalazlem w sieci cos takiego http://www.chip-tuni...lkw/traktor.htm Jestem ciekaw ile moze taki chip kosztowac ??? Co myslicie o tym???

#36 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 22:24

Chip Tuning ciągnika moje zdanie na ten temat jest takie ,że nie warto,to jest tak samo jak z autami,taki silnik jest mniej trały mogą wystąpić problemy z chłodzeniem itd.ja bym sie na to nie zdecydował

#37 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 22:40

Chip Tuning ciągnika

moje zdanie na ten temat jest takie ,że nie warto,to jest tak samo jak z autami,taki silnik jest mniej trały mogą wystąpić problemy z chłodzeniem itd.ja bym sie na to nie zdecydował

pewnie działa ale popieram tylko lista problemów moze powstac jako produkt uboczny
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#38 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 11:19

Chip Tuning ciągnika z 10 % mocy mozna dodać nie wpłynie to na szybsze zużycie ,bo silnik i reszta (ciągnika) są na to przygotowane (te 10%) przy większym "dodatku" mocy trzeba już przerabiać tak jak piszą przedmówcy ,a i np skrzynie może być za słaba .

#39 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 12:27

Chip Tuning ciągnika Ja słyszałem że w DF jest to bardzo łatwo zrobić.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 13:06

Chip Tuning ciągnika mozna to zrobic kosztem 3 rzeczy, zawsze wybiera sie kosztem pogorszenia norm spalania - efekt bedzie bardziej kopcil.
osobiscie nie polecam robienia "od tak sobie", mozna sie pokusic w przypadku gdy brakuje nam troche mocy (nie gdy chcemy jechac 1 km/h szybciej), przewaznie z maszynami napedzanymi WOM.
poza tym byla juz o tym mowa na AF, takze uzyj szukajki

Dodaj odpowiedź