Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świece żarowe w zetorze 8540

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adzik

Adzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:19

Świece żarowe w zetorze 8540 Witam wszystkich ,mam mały kłopot otóż niedawno kupiłem Zetorka 8540 ,a ostatnio spaliły mi sie świece żarowe i regulator oczywiście kupiłem nowe i założyłem podpięłem kabelki tak jak były wcześniej i teraz jest ok .tzn.świece się grzeja ciągniczek odpala,ale nie rozłączają się po zagrzaniu.Co by mogło byc nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świece żarowe w zetorze 8540 Dzisiaj, 14:14
  •  

#2 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 19:02

Świece żarowe w zetorze 8540 tzn lampka nie gaśnie ? Nie jestem pewien ,ale regulator może mieć funkcję dogrzewania po odpaleniu w celu zmniejszenia toksyczności spalin .Jak odchylisz ekran maski to na poprzecce nad akumulatorem jest jeszcze przekaźnik czasowy ,który wyłącza świece po około 12 s niezależnie od regulatora pod zegarami.

Edytowany przez DAREK, 23 listopad 2013 - 19:11.

#3 Share Adzik

Adzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:14

Świece żarowe w zetorze 8540 Lampka wcale się nie włącza(od czasu kiedy się spaliły śiwece i regulator ).Przez 15 sekund grzeje świece i odpalam traktor i musze odłączyc kabel minusowy z reulatora świec ponieważ jak nie odłącze to cały czas grzeją.Nie wiem może coś jest źle podłączone(chociaz podłączyłem tak jak było wcześniej).Może któs pomoże ,może jakiś schemat ktoś posiada,albo coś.

#4 Share ahim12

ahim12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:58

Świece żarowe w zetorze 8540 witam panowie jak jest w zetorze 7245 ze swiecami albo swiecą w kolektorze,jak tam jest bo niewiem

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:41

Świece żarowe w zetorze 8540 Nie ma tam nic :unsure:

#6 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:48

Świece żarowe w zetorze 8540 Rozbierz ten regulator. Żadna filozofia, prawdopodobnie zespawało Ci płytki

#7 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 15:39

Świece żarowe w zetorze 8540 Powiedzcie mi gdzie w tym modelu umiejscowione są świece żarowe. Znalazłem świece płomieniową wkręconą w kolektor ale nic po za tym.

#8 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 08:08

Świece żarowe w zetorze 8540 obok wtryskiwaczy , jak masz głowicę ze świecami -były też bez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share schiftern

schiftern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:33

Świece żarowe w zetorze 8540 Witam,
mam pytanie do Adzika - czy udało Ci sie rozwiązać problem ze świecami w Twoim zetorze. Mam podobny problem w swoim 8540. Spalone wszystkie świece, regulator sprawdziłem że jest niby dobry tzn. przy włączeniu stacyjki włącza prąd na świece tyle tylko że po 15 sekundach powinien rozłaczyc prąd jednak napiecie cały czas idzie na świece (dlatego pewnie się spaliły). Kątrolka na desce po 15 sekundach gaśnie. I mam pytanie czy przy desce rozdzielczej nie ma jakieś czasówki która po tych 15 sekundach odłącza prąd na regulator? czy to regulator powinien odlączyć świece po upływie tego czasu?
Proszę o pomoc jeżeli ktoś miał taki problem.

#10 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:53

Świece żarowe w zetorze 8540 Gdzieś czytałem , że regulator wyłącza grzanie świec dopiero po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temp. i kontrolka niema z tym związku.

#11 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 21:30

Świece żarowe w zetorze 8540 tylko że tam nie ma żadnego czujnika temperatury...
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#12 Share wiecho

wiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 07:19

Świece żarowe w zetorze 8540 dobrze mówi RolLand prawdopodobnie zespawało płytki ,miałem takie same objawy jak schiftern , niestety regulator do wymiany bo wyczyszczenie płytek nie

#13 Share schiftern

schiftern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:49

Świece żarowe w zetorze 8540 Witam,
udało mi się rozebrać ten regulator i okazuje się żę płytki styków są w porządku po odłączeniu prądu rozwieraja sie natomiast nie działa ta czasówka która wyłącza te styki. Lampka kontrolna gaśnie po ok. 23 sekundach natomiast nie są rozłanczane styki. Jeżeli nie rozłanczane są styki to prąd na świece idzie cały czas i świece się palą. Dałem ten regulator znajomemu elektronikowi i zobaczymy może coś naprawi.
Jeżeli nie to czeka mnie wymiana.

#14 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:56

Świece żarowe w zetorze 8540 z przodu za ekranem idzie poprzeczka(dość solidna ) i do niej przymocowany jest dodatkowy przekaźnik sterujący prądem na świece . U mnie wyłącza ten prąd po około 12 sekundach niezależnie od regulatora pod zegarami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share danielooo8441

danielooo8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:54

Świece żarowe w zetorze 8540 Ja w swojej Proximie 8441 też wymieniłem świece bo były spalone, przyczyną tego było to że cały czas szedł na nie prąd, przyczyną tego był wyłącznik który znajduje się nad akumulatorem który nie wyłączał prądu po jego wymianie wszystko było ok.