Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 problem ze skrzynią biegów....

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 21:12

Belarus 820 problem ze skrzynią biegów.... Witam

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu, jeśli już taki był to przepraszam ^^
Mam problem z Belarusem 820 z 2008r(6200mth) ze skrzynią biegów, mianowicie jest bardzo ciężko trafić i wrzucić w bieg.
Ale zacznę od początku...
Dzisiaj (22-11-2013) gdy wyjeżdżałem z domu do lasu i przez kilka kursów było wszystko w porządku, jednak gdy jechałem ciągnikiem już z kolejnym kursem z przyczepą leśną pełną drzewa chciałem cofnąć a tu nie mogę wsadzić wstecznego jak by coś blokowało jednak po kilku próbach udało się wrzucić wsteczny.
Myślałem że po prostu nie trafił tryb i nie mogłem wsadzić, ale gdy w końcu zacząłem cofać ciągnik teraz nie cofa równo tylko delikatnie szarpie.
Najgorzej jest wrzucić 6, 7 i 9 bo te biegi to aby wrzucić muszę kilka razy próbować i przed każdą próbą puścić sprzęgło i przegazować i kiedy już trafił to tak zgrzyta skrzynia jak bym nie wcisną sprzęgła. :(
Zauważyłem jedynie że jest teraz spory luz na drążku zmiany biegów, tam przy deklu na tym grubym sworzniu co przenosi ruch obrotowy.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 problem ze skrzynią biegów.... Dzisiaj, 10:12
  •  

#2 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 22 listopad 2013 - 23:18

Belarus 820 problem ze skrzynią biegów.... Miałem podobnie w mtz 82. Też szarpał na wstecznym i ciężko wchodziły biegi ze zgrzytem. Po rozebraniu skrzyni wyszło ze są obrobione tryby od wstecznego, wytarty wałek i wykończone łożysko. A o sprzęgle nie wspomnę że do wymiany było.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 23:24

Belarus 820 problem ze skrzynią biegów.... Jeśli by było sprzęgło to wiadomo z każdym biegiem byłby problem ,więc bym nie kąbinował na siłę tylko odkręcił pokrywę i szukał albo wybieraki albo tryby lub łożysko .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 09:58

Belarus 820 problem ze skrzynią biegów.... problem jest w tym że musi jeszcze wytrzymać 4 dni skrzynia bo tyle mam roboty w lesie i potem wolne do stycznia bo się zlecenia skonczyły.....
Najbardziej mnie dziwi że wszystko było dobrze nigdzie go nie przeciążyłem tylko hamowałem skrzynią z górki, a potem chciałem cofnąć a tu nie mogę wrzucić wstecznego(do tego zablokowałem drogę ) i od tamtej pory biegi nie chcą wchodzić. Według mnie za duży luz ma ta przekładnia zmiany biegów i nie trafia w odpowiedni wodzik.
Dziś jak wrócę bo jadę oglądać ciągniki do kupna to odkręce podłogę i zobaczę co się zrobił taki luz...
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:56

Belarus 820 problem ze skrzynią biegów.... Kolego a jak jeździsz w przód czy tył to słychać jakieś wycie czy stukanie????
Czy tylko masz prblem z wbiciem biegu

Dodaj odpowiedź