karolr2

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema?

Polecane posty

Tomasz78    1029

No niestety coś kosztem czegoś ,ja wziołem MR ,sprzęt jest ale lekko nie jest sprostać ,ale pozytywnie jestem nastawiony program się skończy sprzęt zostanie,daje radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dotacje to jest cos za coś raz przewaznie kupują zachodnie ciagniki fakt wygoda jest ale nic pozatym, dwa pieniądze z tego wracaja na zachód i tam sie napedza gospodarke , trzy kontrole i pierdoły niektórych zabardzo ponosi kontrolerów z agencji , prawde mowiąc gdyby te pieniadze zostały w kraju to wtedy mozna powiedzieć ze rolnictwo sie rozwija .. a tak co z tego że kupi sie ciągnik za 300 tys do była cena na zboże .. kazdy myslal jakoś sie spłaci ale teraz niektórzy za głowe sie chwytają bo koszty doszły a plony nie wzrosły ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie po to nas do unii przyjeli zeby nam pieniadze za darmo rozdawac, juz odpowiedni ludzie sobie to wszystko przekarkulowali kto lepiej na tym wyjdzie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A dlaczegóż to ten nóż Ci się otwiera?

Przecież w tym artykule zawarta jest tylko prawda.

- patologia w KRUS - rolnicy - aptekarze , taksówkarze, itp.

- pierwszy nabór 'Młody Rolnik'

- fikcyjne przechodzenie na renty

- PROW - maszyny na wyrost( byle większe niż u sąsiada), ekologiczne orzechy włoskie(których nie było), Gorczyca siana z lejka jako plon główny i na rolnośrodowiskowe, itp.

Jedyny 'szczegółem' jakiego zabrakło w tym artykule , jest to , że za wszystkie te uchybienia odpowiedzialność ponoszą elity rządzące - nie ARiMR, a posły , senatory, premiery i ministry - bo to oni ustanawiają prawo - nie ARiMR czy KRUS.

Dlatego że to nie rolnicy,tylko osobnicy podszywający się pod rolnika. Mając ziemie nie jesteś rolnikiem tylko właścicielem ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Tutaj z kolegą @karolr2 się zgadzam. Ziemi nakupili,przeszli na krus, nic nie trzymaja a kasa z dopłat, orzechów itp leci. A jakoś nikt tego nie kontroluje. Za rolnikiem nikt strony nie trzyma. Rząd swoje a jak coś nie tak, to my nic nie możemy bo musimy czakać na zgodę unii. Ale nikt się nie przyjrzy bliżej ile to potrzeba czasu poświęcić, zdrowia i pracy aby coś wyprodukować a w tv opowiadają jak to kasa leci strumieniem do rolnika i ci ludzie miastowi w to wieżą. A nie od dziś wiadomo że jak dopłaty ruszaja to ceny środków do produkcji idą w górę i my napędzamy gospodarke. Zresztą jak stare przysłowie mówi " Od myszy aż po casarza wszyscy żyją z gospdarza"

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To że dopuscili do takich przekretów jest winne panstwo tylko i wyłacznie sami pracownicy agencji nakupili ziemi i dostali po 50 tys . tylko wszystkiemu jest winne panstwo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Panowie co z tego PROWu ze zwroca polowe, rolnik glupi się cieszy ze ma za pol ceny, zadluza się i bierze ile się da, bo przciez taka okazja, Unnia daje, mieszczuchy tez tylko to widza ile unnia dokłada, a prawda jest taka ze przed wstąpieniem do unni ciągniki były o polowe tansze, z tego co pamiętam zetor 5320 40 pare tys zl, a dziś ile? ceny poszly dwukrotnie, i miedzy innymi to zasluga tych dotacji, bo zbyt na ciągniki znacznie wzrosl i była okazja ceny windować. bo po co na kosztowac 75 tys zl, jak glupi rolnik kupi go za 150 tys zl bo unnia mu polowe dokłada i ma za pol darmo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to tak tez nie jest do konca .. ale prawda jest taka ze unia daje .. najwiecej niemcy a my kupujemy zagraniczne maszyny i pieniądza wracaja tam skąd przyszły .. zamiast inwestować w polskie maszyny np brona talerzowa polska 3 m cena około 16 tys zł a zachodnia ponad 30 tys ale polak kupi zagraniczne bo lepsze a czasami to wcale nie jest racja .. no ale taka jest polska


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Lepsze są, tylko pytanie czy te lepsze są nam na prawdę potrzebne... Wolałbym, aby była nasza rodzima marka ciągników. Taka jak Ursus, czy Crystal. I tak ciesze się, że ten Crystal sobie jakoś radzi. Ciesze się, że Ursus powoli idzie do przodu. Wiem, wiem, to składaki, ale składane w Polsce, Polacy je składają i mają dzięki temu pracę.

 

Niszczył na PRL, teraz niszczy nas UE. Pewnie kojarzycie stary program: "Złote Łany". Pokazuje polską wieś przed wstąpieniem do UE. Fajnie jest to sobie obejrzeć i przypomnieć. Ostatnio znalazłem stare numery Top Agrar sprzed 10 lat. "Co nam da UE?". "Ile zyskamy na akcesji do UE?". itp. itd.

 

Nie chcę bawić się w polityka, ale chyba jasno widać, że grupie trzymającej władzę bardzo zależy aby naród nie był zjednoczony, tylko targany różnymi konfliktami. Nadal występuje podział na "Miasto - Wieś". Oczywiście nie w takim stopniu jak kiedyś, zmieniły się tylko kryteria podziału. Sekty Smoleńskie. Nazywanie faszyzmem wszystkiego co nie jest pro europejskie itp. itd. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum i widać od razu jak zachowują się wykształceni ludzie. Nikt nie potrafi tak obrazić drugiego człowieka jak Polak Polaka.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Przecież mleko jest z biedronki a chleb z piekarni ;) 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam planuje kupić prasę belującą do 80 tys na młodego rolnika. Proszę o doradzenie jaką kupić. Prasa nowa  lub używana max do 5 lat. Będzie pracować w c385 rocznie około 500 balotów. Proszę o opinie oraz rady 
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Czy podlega temu zakup busa bądź chłodni? Chciałabym z niego korzystać w celach rolniczych i nie tylko. Jak wyglada teraz sytuacja jeśli o to chodzi? Czy ktoś z was ubiegał się w podobnym celu? 
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj