Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 13:29

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Witam nie znalazłem podobnego tematu, jeśli jest proszę o usunięcie. http://biznes.gazeta...ac-dotacje.html
Po przeczytaniu tego czegoś nóż w kieszeni się otwiera. Ale niestety wystarczy jak się ukaże np. jakiś artykuł o KRUS lub o podatkach w rolnictwie zaraz pod nim setki komentarzy że rolnik to śm***dziel co doi państwo i do niego tylko się dokłada. Sam kilka razy słyszłem negatywne opinie o rolnikach. A jeszcze mi się nie zdarzyło usłyszeć np. Gdyby nie rolnik nie miałbym co jeść. Może też się odniesiecie do tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Dzisiaj, 09:39
  •  

#2 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 14:24

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Należałoby dodać, że w PL nie ma szacunku dla rolnika. Ocena społeczeństwa odnośnie szacunku-czy też jego braku zależy od danego kraju, nagonki medialnej, itp. Dla porównania ocena rolnika kanadyjskiego, francuskiego, usa przez tamtejsze społeczeństwo w porównaniu do PL. Ale to tylko moja opinia.

#3 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 15:40

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? niestety duzo prawdy w tym artykule, przez te dotacje wszystko jest bez sensu, ziemia po 50 tys a rolnik aby marzy o fendtach ze skrzynia vario, taka prawda, tylko sie wszedzie dopytuja o pieniadze na młodego rolnika, na prow itd, łaza po agencjach jak jak za zapomogami, powinno byc tak ze jak pracujesz to masz, a jak nie to nie masz i cie nie stac, a jest tak - jak mi dadza to sobie kupie nowy ciagnik a jak nie to musze jezdzic starym złomem bo z gospodarki 20ha nie stac zeby kupic mimo ze mam np. 20 krów dojnych

z jednym sie tylko nie zgodze, mianowicie ze składka krus, bo to zus jest patologia w tym kraju a nie krus

Edytowany przez koma666, 22 listopad 2013 - 15:41.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Konii

Konii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 15:46

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Gdyby nie rolnicy nie bylo by cukru,chleba czy tez olejów :D

#5 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 22 listopad 2013 - 15:49

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Każdy mieszczuch gada że rolnikowi to dobrze bo ma dopłaty i zawsze doi z unii jak się da, a oni nic nie mogą mieć, a nowe drogi, wyposażenie szkół, różnego rodzaju obiekty które w dużej mierze sponsoruje unia to już tego nie widzą, wystarczy dobrze popatrzeć.. A na założenie własnej działalności też mogli starać się o kasę, więc ??

Edytowany przez Kameleont25, 22 listopad 2013 - 15:55.

#6 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 16:58

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? jak byłem w tym roku na strajku to mieszczuchy wytykali nam rolnikom ciągniki że takie drogie i luksusowe ale przecież trzeba iść z postempem a nie w konia robić żeby było widać że rolnikowi ciężko się żyje na gospodarce

#7 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:10

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? A ja od dłuższego czasu mam w d*pie co się mówi o rolnikach a co do dotacji to jest dużo dotacji na rozwój firmy drogi , szkoły,kalalizacje, termoizolacje bloków i wiele wiele innych rzeczy wiec za przeproszeniem pier.dola ci co mówią że tylko z uni dla rolnictwa płyną pieniądze. Da się również zauważyć ostatnio spoty w telewizji odnośnie dofinansowań dla mieszczuchów. :-)

#8 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 22 listopad 2013 - 18:00

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Moim zdaniem najbardziej ludzi bolą te dopłaty. I wg mnie nie ma się im co dziwić. Ja uważam, że dopłat być nie powinno do niczego, tylko powinna być zagwarantowana odpowiednia cena za produkty.

#9 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 18:30

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? kiedys gdzies czytałem ze tak jest w usa tzn. jest cos takiego jak ceny gwarantowane czy cos w tym rodzaju

ale nie ma takich patologii jak u nas ze czy sie robi czy sie lezy to dopłata sie nalezy
jak produkujesz to zarabiasz a jak nie to nie

Edytowany przez koma666, 22 listopad 2013 - 18:44.

#10 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 18:59

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Mieszczuchy zazdroszczą rolnikom bo rolnik lepiej odnalazł się w unijnej rzeczywistości niż oni. Ale moim zdaniem i tak teraz wieś jest lepiej postrzegana niż kiedyś. Poziom zycia, kultury osobistej, wykształcenia jednak w ostatnich latach wzrósł na wsi. Moze doczekamy się czasów ze zawód rolnik będzie traktowany jako jeden z ważniejszych zawodów w gospodarce narodowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 22 listopad 2013 - 19:01

Moim zdaniem najbardziej ludzi bolą te dopłaty. I wg mnie nie ma się im co dziwić. Ja uważam, że dopłat być nie powinno do niczego, tylko powinna być zagwarantowana odpowiednia cena za produkty.

dopłaty powinny być do produkcji a nie do powierzchni, to jest patologia i wypaczanie rolnictwa jako formy działalnosci gospodarczej że do ugoru w tym roku jest dopłata ponad 1100 zł (jpo + onw)

#12 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 listopad 2013 - 19:02

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Otóż to kto to widział żeby taki obszarnik 100ha za 2 lata miał wypasiony ciągnik za darmo. Jeden rok dopłaty na konto i poczekać na drugie i traktor za nic, a jeszcze za odsetki ze 100000 jednych dopłat jakiś sprzęt gratis. To jest paranoja rolnictwa i co taki mieszczuch ma myśleć. Rozumiem tym do 10ha to pomoc jak najbardziej bo oni tylko na rachunki zarobią, a żołądki mają takie same jak i obszarnicy.

#13 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 listopad 2013 - 19:12

Moim zdaniem najbardziej ludzi bolą te dopłaty. I wg mnie nie ma się im co dziwić. Ja uważam, że dopłat być nie powinno do niczego, tylko powinna być zagwarantowana odpowiednia cena za produkty.

Już nie raz się spotkałem z opiniami ludzi z miasta ze my rolnicy to mamy dobrze bo mamy dopłaty możemy własną swinie mieć ziemniaki warzywka itp. Ale jednego nie zauważają. Oni popracują 8 h i ida do domu się uwala na kanapie i odpoczywają. Rolnik robi 24 h na dobe te niby dopłaty teraz nie wystarczają na nawóz zeby porządnie posiać. A te warzywa i swinia z powietrza nie urośnie i trzeba chodzić nad tym. A gdzie inne wydatki których w miescie nie ma ?
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#14 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:13

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Rolnik1973 źle podchodzisz do sprawy bo podobnie jak mieszczuchy. Przecież tyle samo dostaje do ha dopłaty ten co ma mało i ten co ma dużo ba nawet odwrotnie bo małego modulacja nie sięgnie :-) Wg mnie powinno się zasbrać dopłaty dla cwaniaków co nabrali łąk , bagien, dali w łapę dla ornitologa co znalazł ptaszka ,włączyli to w ekologię i coś jeszcze i po 2-3 tys za darmo kasę trzepią a nie dużym żałować bo ich roczne koszty są często wyższe niż równowartość takiego 10 ha gospodarstwa.:-)

#15 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2719 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:22

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Najgorsze jest to że każdy jedzie po rolniku bo bez nawozów, koncentratów i innych środków produkcji nie jest w stanie funkcjonować i nawet jak podniosą cenę o 50% to rolnik kupi.... Warszat samochodowy podpidująć umowę z "olejeX" na stosowanie ich oleju dostaje za friko wysysarkę, podnośnik czy inny sprzęt w zależności na ile litrów jest umowa, do tego cena na olej prawie połowa co w sklepie, skład budowlany - pełno wycieczek, laptopów itp. Po prostu fabryki i wytwórnie biją się o zbyt na swoje towary. A Rolnik? Najwyżej parę zł upustu... Kupując co rok nawozy za 15-20tys mogli by dać rozsiewacz , kupująć pasze mogli by dać np mieszalnik...

#16 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:33

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? jak ktos ma 100 200 300 ha to pewnie tez tak jest
ale w polsce wiesz jak jest rolnictwo na maxa rozdrobnione to tak jest i bedzie

#17 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:38

Po przeczytaniu tego czegoś nóż w kieszeni się otwiera.

A dlaczegóż to ten nóż Ci się otwiera?
Przecież w tym artykule zawarta jest tylko prawda.
- patologia w KRUS - rolnicy - aptekarze , taksówkarze, itp.
- pierwszy nabór 'Młody Rolnik'
- fikcyjne przechodzenie na renty
- PROW - maszyny na wyrost( byle większe niż u sąsiada), ekologiczne orzechy włoskie(których nie było), Gorczyca siana z lejka jako plon główny i na rolnośrodowiskowe, itp.
Jedyny 'szczegółem' jakiego zabrakło w tym artykule , jest to , że za wszystkie te uchybienia odpowiedzialność ponoszą elity rządzące - nie ARiMR, a posły , senatory, premiery i ministry - bo to oni ustanawiają prawo - nie ARiMR czy KRUS.

You Shook Me All Night Long

#18 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:48

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Te wszystkie dopłaty ,dotacje to jeden wielki przekręt w który nas wplatali i jeszcze mowią że to jest dobre dla nas ;[

#19 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:52

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? dotacje sa niby dla rolnika, a w efekcie poprzez rolników na których wiesza sie psy, dotuje sie wszystkie firmy zwiazane z rolnictwem i produkujace dla rolnictwa, na tym polega ten przekret,
aby ci co leza i nic nie robia a dopłaty inkasuja sa na wygranej pozycji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 listopad 2013 - 20:25

Rolnik najmnej doceniany zawód.Prawda czy ściema? Powiem wam panowie że najgorzej psioczą ci którzy z gospodarstwa sie wywodzą i poszli do miasta .. rolnik trakowany jest jak zło konieczne a nikt nie zdaje sobie sprawy co by było gdyby nas nie było

Edytowany przez Michalmeer, 22 listopad 2013 - 20:26.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!