Skocz do zawartości

Zdjęcie

Działalność gospodarcza a młody rolnik

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mat

Mat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:02

Działalność gospodarcza a młody rolnik Witam.

Przedstawię moje pytanie z jakim się borykam.

Wybieram się do pracy i idę na rozmowę lecz umowa będzie o pracę.

A dostałem dzisiaj drugą ofertę, tyle że musiał bym założyć własną działalność gospodarczą. A pytanie moje brzmi. Jeżeli w przyszłości bede chciał się starać o młodego rolnika (2,3,4 lata) to będę mógł złożyć wniosek prowadząc prywatną działalność gospodarczą?
Obecnie nie mam żadnej ziemi na siebie. Ale składając wniosek nie bedzie problemu z jej przepisaniem. Chodzi mi jedynie o tę zależność czy prowadząc działalność gospodarczą bede mógł bez problemu starać sie o młodego rolnika czy też trzeba będzie rozwiązać ją?
Bo również myślałem nad wnioskiem o dofinansowanie z urzędu pracy iż w chwili obecnej jestem bezrobotnym. Lecz korzystając z pomocy urzędu nie bedę mógł potem z młodego rolnika.

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Działalność gospodarcza a młody rolnik Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2013 - 21:46

Działalność gospodarcza a młody rolnik z tego co wiem w dotychczasowych rozdaniach programu młody rolnik był wymóg ubezpieczenia w KRUS ...pewnie w nowym będzie podobnie.. choć przepisy w kwestii dostępu do programów ARiMR są tak dynamiczne :P
że poszczególne wymogi będą pewne i znane dopiero na dzień składania wniosku :)

#3 Share Mat

Mat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:55

Działalność gospodarcza a młody rolnik No a tu trzeba bedzie raczej płacic zus w pracy. Chyba że dodatkowo przed złożeniem zacząć płacić też składkę krus?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2013 - 22:21

Działalność gospodarcza a młody rolnik :) nie możesz być ubezpieczonym w pełnym zakresie jednocześnie w ZUS i KRUS...

dziś się raczej tym nie martw...masz wiele możliwości :D np. na dzień składania wniosku możesz zrezygnować z pracy ( i ZUS )... :Pdogadać z pracodawcą i przejść na KRUS itd...
sprawdź raczej czy spełnisz pozostałe wymogi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Mat

Mat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 00:00

Działalność gospodarcza a młody rolnik Z tego co czytałem wszystko bede spełniał tylko własnie chodziło mi o ten problem.

#6 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 listopad 2013 - 09:30

Działalność gospodarcza a młody rolnik mam podobne pytanie w temacie czy jeżeli będę starał sie o dofinansowanie na działalność gospodarczą np warsztat usługi ładowarką czy coś i po jakimś czasie to rozwiąże i jak przejde na KRUS to będę mógł skłądać na MR? oczywiście ziemia wykształcenie itp wszystko będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Mat

Mat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 10:24

Działalność gospodarcza a młody rolnik Z tego co wiem i słyszałem jeżeli z urzędu weźmiesz 20 tys na warsztat to już nie bedziesz mógł na młodego składać.
Więc albo to albo to. Niestety za dobrze by było gdyby istniała taka możliwość. :)

Więc się zastanów czy lepiej teraz 20 tys na warsztat bądź potem 75 tys w tym przeznaczyć ok. 58 tys na gospodarstwo?