Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy NH ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share smerf124

smerf124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 19:10

Zetor czy NH ? Witam. mam takie pytanie co wybrać zetor proxima power 90 + tur zetor system czy new holland t4.85 + tur ? Który ma niższe spalanie i który bedzie bardziej trwały ? Ma to być ciągnik do pomocy głównie bedzie pracował przy turze , w transporcie , formatorze i sadzarce kora ! Panowie jeśli mieliście do czynienia z podobnymi modelami doradźcie !

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy NH ? Dzisiaj, 04:59
  •  

#2 Share xraqued

xraqued

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 118 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:00

Zetor czy NH ? jak hollanda do już t5.95 niskie spalanie zwrotność moc :D o zetorze nic nie wiem

#3 Share 1231Karol

1231Karol

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , Rolnictwo

Napisany 21 listopad 2013 - 20:11

Zetor czy NH ? Kilku znajomych ma NH i dosyć sobie chwalą , więc ja byłbym za NH

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:22

Zetor czy NH ? Zdecydowanie NH i nie chodzi o to że mam akurat. Moi znajomi mają Zetora i teraz kupują NH, i nie tylko od nie tak słyszałem. Psuje się, problem z cześciami, i dużo pali. Koło mnie ma chyba Proxe 125 km dwa lata mineły w czerwcu, wymienione turbo ,nie wiem czy nie dwa razy, problem z sprężarką, cały silnik olejem oblany i po zapaleniu nie ma żadnych biegów z 5 minut.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:31

Zetor czy NH ? U mnie kilku znajomych mają proximy i sobie chwalą a w nh u jednego to jak przywieźli to po paru godzinach pracy rozleciała się skrzynia ale też u nas taki ma 2 nh i teraz kupił trzeciego new hollanda do 100 km i sobie chwali to zależy od użytkowania kierowcy ciągnika a niektórzy zwalają winę na ciągnik że jest słaby

Edytowany przez kondzio1579, 21 listopad 2013 - 21:32.

#6 Share adim44

adim44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 22:06

Zetor czy NH ? Mamy dwa NH na placu, jeden na silniku wolnossącym z 1998r, drugi już z turbiną z 2007r i oba nie sprawiają kłopotów, starszy przez te lata miał tylko wymieniane (jeśli dobrze pamiętam) wodziki przy sprzęgle i dwie przednie piasty, ale to przez to że ma zamontowany za duży tur jak na swoją masę, i przez pierwsze 12lat jeździł jeszcze z obciążeniem z przodu bo nikomu nie chciało się tego ściągać. Zaś ten z turbiną nie jest szanowany, gaszenie w biegu czy pełen gaz po odpaleniu to norma, mimo to turbinka jeszcze dobrze śmiga. PS Głównym operatorem tego sprzętu jest mój wujek który ma już swoje lata, i nie potrafię mu przetłumaczyć że należy rozgrzać traktor czy go schłodzić w zależności od sytuacji, siła przyzwyczajenie jest dla niego silniejsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share smerf124

smerf124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 20:02

Zetor czy NH ? Właśnie dla mnie ważna jest zwrotność i spalanie bo jak pisałem to będzie ciągnik pomocniczy ! Do dilera NH i zetora mam po 12 km

Dodaj odpowiedź