Zaloguj się, aby obserwować  
wlodek4121

Modernizacja hydrauliki w ciągnikach ?!

Polecane posty

wlodek4121    6

Witam. Jako że zima powoli się zbliża chcę zacząć prace związane z modernizacją ciągników pod względem hydrauliki, jak i innych spraw poprawiających komfort jak i wydajność maszyn. Więc w pierwszym ciągniku tj. lamborghini 660 f plus , jest bardzo mała wydajność hydrauliki co mnie nie zadowala w czasie pracy np wygarniacza do gałęzi po prostu nie obraca tak żeby był efekt, i tu jest moje pierwsze pytanie czy można zmienić pompę hydrauliczną na mocniejszą, dodam że nie ma żadnych dławików w wygarniaczu, Pompa ma wydajność około 60l/min a chciałbym przynajmniej taką 80l. Następna rzecz którą chciałbym zrobić to inny rozdzielacz tj. na elektro-zaworze hydraulicznym 12v podzielonym na 4 sekcje gdyż 2 zostaną przeniesione do tyłu a 2 na przód ciągnika, i dlatego chciałbym zwiększyć wydajność pompy gdyż w obecnej chwili są tylko 2 pary złączy, i ostatnia rzecz to system zbierania oleju faster ale to już nie problem. Ale zastanawiam się czy np zbiornik oleju nie będzie wtedy za mały?

Następna sprawa to niesprawna hydraulika w ciągniki steyr 8075, a mianowicie dotyczy to niesprawnego podnośnika jak i hydrauliki na rozdzielaczu, po prostu nie chce być tłoczony olej/ czy może jest po prostu go za mało ??. Ten ciągnik akurat posiada około 5 par wyjść hydraulicznych więc już ich jest trochę. Więc cz to może być wina pompy, braku oleju, czy też może nie dobrym filtrem dodam że nie mam jak spr czy jest pożądana ilość oleju gdyż nie mam bagnetu czy też okienka wglądowego ;/ bardzo prosiłbym o pomoc w temacie ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Co do

i ostatnia rzecz to system zbierania oleju faster ale to już nie problem.

to mogę powiedzieć tylko tyle ze lepiej zastosować szybkozłącza suchoodcinające niż bawić się w zbieranie oleju i nie wiem czy taniej by nie wyszło właśnie z tymi suchoodcinającymi. Co do reszty nie pomogę :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodek4121    6

Rozumiem, też można już sobie sam odpowiedziałem prawie na wszystkie pytania, bo gadałem z dobrym znajomym mechanikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rex15
      Mam zamiar wymienić filtr hydrauliki w jd 7710 i z tego co wiem jest jeden z tyłu, obok siłownika wspomagającego. Jest jeszcze jakis drugi? Znalazłem kilka ofert:
      https://www.strefarolnika.pl/pl/p/FILTR-HYDRAULICZNY-JOHN-DEERE-P569401-BT9370-MPG-RE205726/3720
      https://www.mototraktor.pl/filtr-hydrauliki-john-deere-re205726-p-9680.html - taki sam tylko sporo drozej czemuś
      https://sklep.gravit.pl/produkt/11140/filtr-hydrauliki-john-deere-re205726  -oryginał
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie. W związku z tym, że energia elektryczna jest coraz droższa, zastanawiam się, jak ograniczyć jej zużycie. Doszedłem do wniosku, że tracę jej dużo na oświetlenie obory w czasie doju itd. Zrobiłem plan obory która ma wymiary 10 x20 metrów. Zaznaczyłem też zwykłe żarówki 100 W. Mam ich 5 sztuk. Macie może jakieś pomysły, na jakie oświetlenie to zmienić żeby było oszczędnie i jasno? Myślałem nad zewnętrznymi lampami LED o mocy 50 W na przeciwległych szczytach ale obawiam się cienia pod krowami w czasie mycia i podłączania dojarki. Może jarzeniówki. Nie mam pojęcia. Liczę na wasze podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. 

    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez matijas67
      Witam 
      Kupiłem wczoraj ładowarkę teleskopowa New Holland LM 430 rok 2001 
      Sprzedający mówi że olej powinien być zmieniony, Ale on wie tylko ze tam jest jeszcze czerwony olej( ładowarka z Francji sprowadzona) A nie wie jaki dokładnie tam olej jest
       
      Jest to olej do skrzyni i hydrauliki (hydrauliczno-przekladniowy)
      1. Wie ktoś jaki olej mogę tam dolać ? Gość mówił że olej fusche mogę dolać Ale chce się poradzić jeszcze
      2. Może lepiej wylać i zalać nowym ? Tylko jakim
       


    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj