Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja hydrauliki w ciągnikach ?!

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wlodek4121

wlodek4121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 21 listopad 2013 - 18:02

Modernizacja hydrauliki w ciągnikach ?! Witam. Jako że zima powoli się zbliża chcę zacząć prace związane z modernizacją ciągników pod względem hydrauliki, jak i innych spraw poprawiających komfort jak i wydajność maszyn. Więc w pierwszym ciągniku tj. lamborghini 660 f plus , jest bardzo mała wydajność hydrauliki co mnie nie zadowala w czasie pracy np wygarniacza do gałęzi po prostu nie obraca tak żeby był efekt, i tu jest moje pierwsze pytanie czy można zmienić pompę hydrauliczną na mocniejszą, dodam że nie ma żadnych dławików w wygarniaczu, Pompa ma wydajność około 60l/min a chciałbym przynajmniej taką 80l. Następna rzecz którą chciałbym zrobić to inny rozdzielacz tj. na elektro-zaworze hydraulicznym 12v podzielonym na 4 sekcje gdyż 2 zostaną przeniesione do tyłu a 2 na przód ciągnika, i dlatego chciałbym zwiększyć wydajność pompy gdyż w obecnej chwili są tylko 2 pary złączy, i ostatnia rzecz to system zbierania oleju faster ale to już nie problem. Ale zastanawiam się czy np zbiornik oleju nie będzie wtedy za mały?
Następna sprawa to niesprawna hydraulika w ciągniki steyr 8075, a mianowicie dotyczy to niesprawnego podnośnika jak i hydrauliki na rozdzielaczu, po prostu nie chce być tłoczony olej/ czy może jest po prostu go za mało ??. Ten ciągnik akurat posiada około 5 par wyjść hydraulicznych więc już ich jest trochę. Więc cz to może być wina pompy, braku oleju, czy też może nie dobrym filtrem dodam że nie mam jak spr czy jest pożądana ilość oleju gdyż nie mam bagnetu czy też okienka wglądowego ;/ bardzo prosiłbym o pomoc w temacie ;) Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja hydrauliki w ciągnikach ?! Dzisiaj, 18:17
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 14:01

Modernizacja hydrauliki w ciągnikach ?! Co do

i ostatnia rzecz to system zbierania oleju faster ale to już nie problem.

to mogę powiedzieć tylko tyle ze lepiej zastosować szybkozłącza suchoodcinające niż bawić się w zbieranie oleju i nie wiem czy taniej by nie wyszło właśnie z tymi suchoodcinającymi. Co do reszty nie pomogę :)
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wlodek4121

wlodek4121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:14

Modernizacja hydrauliki w ciągnikach ?! Rozumiem, też można już sobie sam odpowiedziałem prawie na wszystkie pytania, bo gadałem z dobrym znajomym mechanikiem ;)

Dodaj odpowiedź