krolikNH

Cyklop kontra UNHZ

Polecane posty

Marcin349    26

a na ile max kopie? No to zostaje mi budowa ładowacza teleskopowego chwytakowego coś jak hds na kółkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Jeśli potrzebujesz koparki to kup ostrówka lub białoruś. Ładowacz nie bardzo nadaje się do kopania, szczególnie na długim ramieniu chyba, że w piachu. Nadmienię, że do koparki można dokupic chwytak i masz niezależny ładowacz gdzie nie potrzeba ciągnika. Wiem co mówię bo miałem białoruśkę budowlaną z chwytakiem teraz mam ostrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26
Napisano (edytowany)

Kopał: będę te 100m max fosy czyścił, alb parę cm skarpy przy drodze przygładzę. Oglądałem to wszystko i to ani ładowarka ani koparka bo małe ramię i a gabaryt duży. A tu masz obrotową końcówkę do tego jeszcze wysuwane ramię choć raczej nie szalałbym z różnymi rzeczami.

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

białoruś ??? praktyczne to jest bo niepotrzebujesz ciagnika przejedziesz przez sterte gnoju ale ta hydraulika to porazka !!!

UNHZ super maszna bbb.zaawosowana technika jak na tamte lata wiem bo sam mam oba sprzety to niebo a ziemia do rowów to czerpakową wekopiesz tylko ząbki z grubera dospawać to gryzie pięknie

polski cyklop daleko ma do tego 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

Panowie i Panie

Potrzebuje na gwałt zdjęcia rozdzielaczy a dokładniej rurek jak są podłaczone w cyklopie, bo to co ja mam a to co jest w katalogu nie co się różni!

Mógłby Ktoś mi w tym pomóc !???


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jak zdążę wrócić przed wieczorem to jutro Ci wrzucę zdjęcie.Chyba że mnie ktoś uprzedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

ok w takim razie czekam :)


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

Ktoś mi podpowie jak to Wszystko czytać ???

no bo

P - zasilania

T - Powrót

A i B - wiadomo

wiec wg resztek rysunków jakie się ocaliły wynika że tak jakby P i T były ze sobą zamienione, kolejna sprawa prawie w każdym jedynm rozdzielaczu P jest zawsze od strony zaworu (przelewowy ten którym ustala się Ciśnienie)

 

kolejna sprawa to wg katalogu również wychodzi że należałoby podłączyć -> pod T zasilanie a pod P powrót....

Pytam

bo wywaliło mi uszczelniania na pompie nie mam możliwość wyregulowania Ciśnienia w UNHZ i po zamontowaniu Manometrów dzieje się taka sytuacja że w momencie kiedy dźwignie nie są używane ciśnienie jest na poziomie 50BAR a powinno być na poziomie 20/30 (mowa o gorącym oleju)

Dlatego Prosiłem i Proszę o wstawienie zdjęć rozdzielaczy z UNHZ750

post-25969-0-14984600-1417801977_thumb.jpg

post-25969-0-78597900-1417801985_thumb.jpg

Edytowano przez jarucki

Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Panowie i Panie

Potrzebuje na gwałt zdjęcia rozdzielaczy a dokładniej rurek jak są podłaczone w cyklopie, bo to co ja mam a to co jest w katalogu nie co się różni!

Mógłby Ktoś mi w tym pomóc !???

 

Ktoś mi podpowie jak to Wszystko czytać ???

no bo

P - zasilania

T - Powrót

A i B - wiadomo

wiec wg resztek rysunków jakie się ocaliły wynika że tak jakby P i T były ze sobą zamienione, kolejna sprawa prawie w każdym jedynm rozdzielaczu P jest zawsze od strony zaworu (przelewowy ten którym ustala się Ciśnienie)

 

kolejna sprawa to wg katalogu również wychodzi że należałoby podłączyć -> pod T zasilanie a pod P powrót....

Pytam

bo wywaliło mi uszczelniania na pompie nie mam możliwość wyregulowania Ciśnienia w UNHZ i po zamontowaniu Manometrów dzieje się taka sytuacja że w momencie kiedy dźwignie nie są używane ciśnienie jest na poziomie 50BAR a powinno być na poziomie 20/30 (mowa o gorącym oleju)

Dlatego Prosiłem i Proszę o wstawienie zdjęć rozdzielaczy z UNHZ750

Kolego to potrzebujesz zdjęcia z cyklopa czy unhz bo zgłupiałem. W jednym poście piszesz o cyklopie w drugim o unhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

Fakt, zle sprecyzowałem tudzież w moim kwadracie gada się na unhz750 cyklop ino czeski :)

Wiec chodzi mi o unhz750 :)


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Zasilanie z pompy podłącz pod P ( czyli od strony regulatora ciśnienia w rozdzielaczu) Powrót pod T i jeżeli wszystko jest sprawne to musi działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

Po niedzieli zrobię test, u mnie chyba jest czeski błąd bo Od strony zaworu jest T

Jak to nie pomoże to załaduje nowe rozdzielacze :)


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Witam, odświeżę trochę temat. Chciałbym żeby wypowiedziały się osoby który pracowały na zestawie UNHZ 750 + ursus c-330. Przy jakich obrotach ciągnika optymalnie śmiga ładowacz (głównie będzie ładował piach i zimie, obornika nie będzie widział)? Co więcej silnikowi sprawia problemu c-330 taki ładowacz unhz 750 czy rozrzutnik na  którym są 3 tony obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

C330 nie da rady z takim ładowaczem ,szczególnie przy piasku ,przy oborniku stawia niezły opór (dwie pompy),,lepsza by była 60tka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCziken96    0

Witam :)
Mam pytanie odnośnie cyklopa . Czy na szerokości ( od budynku do ogrodzenia) 7 m da się swobodnie pracować czyli załadować rozrzutnik bez obawy uszkodzenia czy o budynku czy to ogrodzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię instrukcję i katalog czesci do CYKLOPA nowego typu z słownikiem górnym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj