Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Gaspardo czy Monosem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PatrykReich

PatrykReich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:26

Siewnik Gaspardo czy Monosem Witam, Zastanawiam się nad kupnem siewnika punktowego i w grę wchodzą dwie maszyny. Mowa o nówkach. Gaspardo MTER i Monosem NG PLUS 4. Co sądzicie o tych dwóch modelach, proszę o szybkie odpowiedzi bo czas goni. Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego. Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Gaspardo czy Monosem Dzisiaj, 00:25
  •  

#2 Share Miras886

Miras886

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 08:11

Siewnik Gaspardo czy Monosem Witaj!
Sądzę że monosem byłby trafnym wyborem. Dlaczzego? Kuzyn jest posiadaczem siewnika Gaspardo (nie pamiętam jaki model) ale 6 sekcyjny. Maszyna, jeśli chodzi o siew kukurydzy oszukiwała tzn nie wysiewała zadanej ilości, trzeba było wozić ze sobą dodatkowy worek QQ bo czasem zostawało, czasem brakowało. Dróga rzecz to skrajne sekcje zwężały się (same schodziły do środka). Ale jest już zamówiony monosem. Jego siewnik jest z 2009 roku więc może teraz już to dopracowali. Tyle mogłem Ci pomóc.
Pozdrawiam!

#3 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 12:45

Siewnik Gaspardo czy Monosem JA posiadam Monosema Ng na redlicach talerzowych 1 rok zasiane 80ha , znajomy ma taki już kilka lat i złego słowa na niego nie słyszałem a zasiał dużo dużo więcej, bardzo porządna maszyna , wykonanie i jakość są bardzo dobre , dość szybko można siać 10km/h to dobra predkość :)
Mnie osobiście gaspardo sie nie podobał , wykonanie.... Napisz mi cene na Pw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 19:38

Siewnik Gaspardo czy Monosem Jakie wyposażenie ile rzędów jak możesz to podaj cenę może być na PW

#5 Share grzesieknowy

grzesieknowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:21

Siewnik Gaspardo czy Monosem ile waży pusty siewik monosem stary typ z podsiewaczem nawozu , oczywiście na metalowych skrzynkach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DarekAre

DarekAre

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 14:20

Siewnik Gaspardo czy Monosem mam Maschio Magice 8rzedów i raczej nie jestem do konca zadowolony
zastanawiałem sie własnie miedzy monosem a maschio
mogłem mieć maksymalnie wyposażonego Monosema 6 rzedowego
albo również na maksa wyposażonego Maschio Magice 8 rzedową taniej niż Monosem 6rzędowy
i wziełem tańszą Magice gdybym teraz miał decydować zdecydowanie wolałbym coś bardziej Markowego