Zaloguj się, aby obserwować  
szyszko

Sprzęgło przeciążeniowe Fortschritt T-088 !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szyszko    1

Witam wszystkich. Posiadam ten rozrzutnik od wiosny tego roku. Bardzo dobrze się spisuje, ale mam pewien problem. Sypie mi sie sprzeglo przeciażeniowe, bynajmniej ja je tak nazwałem. a mianowice strasznie grechocze. Oczywiście na posuwie bardzo wolnym. Dwa razy je wyjmowałem i okazało się że obcięły się śruby. Wymieniłem je .. Tylko że teraz za trzecim razem znów się posypało. Musiałem z pelnym wracać dodomu ponad 5 km. Nie dało rady nic zrobić na polu. I tu mam do was pytanie . Co z tym sprzęgłem zrobić ? Przerabiał ktoś już ten temat ? Znajomy mówił że nowe. Tylko troche ono kosztuje . Jest jakis sposób żeby to naprawić ?

 

Jeżeli był podobny temat, przepraszam i proszę o przeniesienie, ja bynajmniej nic nie znalazlem. Jeżeli ktoś ma jakieś wskazówki dajcie znać :)

 

Pozdrawiam :)


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcik20X    0

musisz zaspawać sprzęgło te na środku a kupić wałek ze sprzęgłem i będzie dobrze ja przynajmniej tak zrobiłem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Za bardzo by mi to Nie pasowalo bo s kupilem ma wiosne nowy walek. Ale dalem sprzeglo dobremu tokarzowi i mi naprawil tak jak powinno byc :) koszt niewielki :)

 

 


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisio311    0

Mam taki sam problem z tym sprzęgłem. Mam pytanie : jak wymontować to sprzęgło, bo nie wiem jak się do tego zabrać. Zaspawać? tzn. wymontować i zaspawać, czy założone zaspawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niedawno kupiłem t-088 i podczas pracy, gdy tylko jest mocno zbity obornik na szybkim posuwie sprzęgło czasem trzeszczy. Jak to sprzęgło jest zbudowane? Ma tarczki, kły, czy coś jeszcze innego? Może ktoś wie czy można je jakoś podciągnąć? Jeśli można to ile trzeba coś wkręcić/ ścisnąć/ czy podłożyć, żeby nie przegiąć i żeby sprzęgło nadal spełniało swoje zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego możesz mi napisać ile śrub powinno być wkręconych w bok sprzęgła lub ile dziur na te śruby tam jest? U mnie jest jeden nagwintowany otwór, a dalej na obwodzie naspawany taki bąbel i coś mi się zdaje, że poprzedni właściciel mógł jedną zaspawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj