wikizal20

Śrutownik ssąco-tłoczący

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wikizal20    0

Witam wszystkich . Mam taki problem mam śrutownik ssąco tłoczący z Odolanowa i wydaje mi się ze wolno się śrutuje mam max dostępny wąż jaki dają .Śrutownik ma silnik 11 kw i do tego jest mieszalnik 2t proszę was o porady jak usprawnić śrutowanie,bo boli mnie trochę długie mielenie ze względu na koszty prądu.Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Czyli jakiej długości masz ten wąż? I ile czasu przerabiasz zboże i ile? Bo samo określenie ze wydaje się wolno jest mało miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikizal20    0

Wąż jest 10m albo 12 m wiem że jest dłuższy 2 metry od standardu jaki dawali bo potrzebny mi długi . No i jak robię przeszło tonę około 1,1t to idzie prawie 2 godziny bez paru minut i nie wiem czy robię coś źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dobrze by było jakby się wypowiedział jakiś użytkownik z podobną konfiguracją ale skoro nie widać to ja napiszę swoje przemyślenia...

MI jak poszukuje śrutownika do dla silnika 7,5 kw i ssania 7-8 m po płaskim mówili, że 500-700 kg dało by się max uzyskać zależnie od zboża.

Tobie by wyszło w granicach 600 kg więc myślę, że jednak to może być realna wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Potrzebuje wymiary ssawy do śrutownika ssaco tłoczącego? Pomoże ktoś? Oraz dokładne zdjęcia jak jest wykonany.

Interesuje mnie szczególnie wymiar otworu pod ziarno oraz wymiar klapki pod powietrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Im dłuższy wąż tym bardziej spada wydajność ale przy tym silniku i tak duzo wieksza nie bedzie. Duzo tez zalezy od zboża bo jak owies to tragedia. Napisz do chuck00 to ci napisze ile dokładnie sie srutuje tym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LonelySoul
      Witam, czy ktoś z użytkowników posiada rozdrabniacz bijakowy ssąco tłoczący ? potrzebuję porady ! chodzi mi o wydajność i nie katalogową tylko praktyczną , chce zrobić mała mieszalnie pasz i zastanawiam się jak wybierąć zboże z silosów. czy za pomocą węzy prosto na rozbijak czy za pomocą żmijek na kosz zasypowy i dopiero na rozbijak , zależy mi głównie na wydajności
    • Przez pan054
      Witam
      Chciałbym zakupić taki oto śrutownik z mieszalnikiem http://agropart.pl/agregaty_paszowe/ . Interesuje mnie jakieś szczegóły praktyczne a mianowicie czy ktoś ma taki zestaw, jak się sprawuje, jaka jest wydajność, czy jest niezawodny.
    • Przez Pawel1801
      Witam poszukuję kogoś  kto użytkuje śrutownik tarczowy skiold i może mi powiedzieć jak wygląda zmielony jęczmień  na nim przy żywieniu prosiąt. Interesuje mnie czy nie zostaje łuska z jęczmienia i czy nie jest to problemem w prestarterach? 
    • Przez dawidursus323
      Kupię sita (różne 3,4,5mm) do śrutownika h-157.
      Ps. Zakładał ktoś od małego bąka, bo nigdzie nie ma takich sit.
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj