Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak naprawić wycinak

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 08:59

Jak naprawić wycinak Witam kupiłem wycinak Vicon i jest z nim taki problem, że bardzo ma luz prowadnicy na której porusza się w górę i dół przez co boczne piły podczas wycinania bardzo rozpychają kiszonkę. Rozbierał to ktoś ?Jest tam jakaś regulacja? Z góry dzięki za pomoc.
http://tablica.pl/of...html#ccc3d76378

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak naprawić wycinak Dzisiaj, 03:49
  •  

#2 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 21 listopad 2013 - 15:23

Jak naprawić wycinak Spróbuj dokrecić te piły

Edytowany przez KRISTOFORn, 21 listopad 2013 - 16:14.
Błędy

#3 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 13:26

Jak naprawić wycinak mam problem z wycinakiem i nie wiem jak usunac awarie i od czego zaczac. kosy nie wykonuja swojego ruchu a weze od hydrauliki naprezaja sie. cala kosa normalnie opada i mozna ja podnies. ruch nozy jest minimalny zaraz po probie uruchomienia potem wyglada jakby cos je blokowalo. jezeli ktos wie co moze byc tego przyczyna prosze o pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 13:50

Jak naprawić wycinak Pewnie zaciął się suwak, też kiedyś tak miałem.
U mnie pomogło kręceniem tymi zaworkami w urządzeniu, do którego wchodzą węże.

#5 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:18

Jak naprawić wycinak Co do luzu na prowadnicach to nic z tym nie zrobisz. U mnie problem leżał w wytartych ząbkach na ramce po której chodzą kosy. Jak są za krótkie te ząbki, to cała ramka chodzi lewo-prawo i nie chce wycinać. U siebie je wyciąłem, powycinałem z dobrej jakości płaskownika trójkąty, wspawałem je zamiast tamtych i teraz bez problemu przecina sianokiszonkę.

#6 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:19

Jak naprawić wycinak Niestety nie udalo mi sie usunac awari. Wykrecilem chyba wszyskie sruby ktore mozna bylo wykrecic, ale nie pomoglo.

#7 Share cesusek

cesusek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:16

Jak naprawić wycinak musisz silowniki naprawic bo uszczelninia poszly

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:31

Jak naprawić wycinak Ja się kiedyś spotkałem z tym że cylindry w siłowniczkach w wycinaku się wytarły, i poprostu olej uchodził obok tłoczyska, uszczelki nic nie dawały, po chromowaniu siłowniki działały.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 13:02

Jak naprawić wycinak Dzieki chlopaki za rady. Postanowilem jeszcze raz zrobic przeglad rozdzielacza i okazalo sie ze przyczyna byla wytarta sprezyna. dokrecilem srube regulacyjna o kilka obrotow i teraz jest ok. wycinak to fella tu145

#10 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 09:45

Jak naprawić wycinak Również dzięki bartek88 za podpowiedź jak tylko znajdę chwile to się za to wezmę

#11 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 12:32

Jak naprawić wycinak witam ponownie posiadaczy wycinakow. Ponownie mam problem z wycinakiem. po regulacji sruby na suwaku wszystko wrocilo do normy jednak nie na dlugo bo nagle przestaly pily sie poruszac tylko opadaja na dol. wczesniej musialem cos zle ustawic bo w rozdzielaczu zrobilo sie podcisnienie i po wykreceniu jednej ze srub wyrzucilo duzo oleju wraz z powietrzem. probowalem znowu wyregulowac ale nie pomaga. chcialbym rozebrac rozdzielacz ale mam pewne obawy ze ciezko bedzie to zlozyc pozniej. jesli mial ktos taki problem to prosze o wskazowki.

#12 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 13:29

Jak naprawić wycinak Witam ponownie.Mój wycinak znowu popsułem a mianowicie po polozowaniu węży i sposzczeniu oleju żeby wspawać nowe narożniki bo tamte były pordzewiałe wycinak jakoś nierówno chodzi i piły są bardzo naciągnięte. Wie ktoś jak to wyregulować? Przy tej kostce rozdzielczej jest pare śrub na imbusa ale niewiem którą odkręcać miał ktoś taki problem?

#13 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 17:04

Jak naprawić wycinak

Witam widzę że nikt nie odpisuje a ja nadal nie mogę dojść do łądu z tym wycinakiem. A mianowicie bardzo mały skok mają piły około jedną trzecią tego co powinny chodzić. Na rozdzielaczu są trzy śruby do regulacji. Jedna od dużego siłownika a dwie pozostałe wcale nie reagują. Wkręcam i wykręcam i nic.Jak w ogóle powinny być wkręcone te dwie śruby Czy to rozdzielacz się rozsypał czy jest zapowietrzony może ktoś coś podpowie bo mi już pomysłów brakuje. Na razie jest taka pogoda że wybieram krokodylem ale jak się zrobi wiosna to się będzie psuć qq

Edytowany przez rafftti, 18 styczeń 2015 - 17:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share lukasz1307

lukasz1307

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 21:57

Jak naprawić wycinak

u mnie był taki przypadek ze piły zardzewiały po zimie i trzeba było rozkrecac zeby ruszyło i tawotu nailepiei dac i ieszcze sie zdazyło ze tesz piły nie hodziły to odkreciłem przewud od siłowniczka ktury nie hcial hodzic polecialo trohe oleiu i działało naiprawdopodobniej powietrze było

Dodaj odpowiedź