Zaloguj się, aby obserwować  
krzysztoff

Akpil KM 80R vs Agro Masz 4 skiby na resorze

Polecane posty

krzysztoff    10

Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Ja posiadam pługi Akpil KM 80 3+1 i jestem zadowolony. Zaorałem nimi do tej pory 100 ha i niemiałem z nimi zadnych problemów.)


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Case 5150 Gleby są średnio/ciężkie Klasa II - IIIa.

  • Like 1

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez szczurek05w
      Kupię pług akpil mix 40 woj lubelskie ? 
    • Przez szczurek05w
      Finansowanie fabryczne  Akpil  może ktoś korzystał ? 
    • Przez damiandg
      Witam zakupiłem na wiosnę pług z firmy Euro-masz na początku było wszystko ładnie do puki nie zacząłem orać ciężkiej mokrej gliny. Odkładnice zaczęły się zaklejać niemiłosiernie i doszedłem do wniosku żeby może zmienić całkiem ich profil i poprawić fabrykę. Znalazłem firmę co robi na zamówienie wszystkie elementy robocze pługa. Czy jest sens zmieniać profil odkładnic żeby inaczej wyglądała ta orka.  Koszt jednej odkładnicy to około 200-250zł. Dodatkowo materiał z którego jest zrobiona fabryczna odkładnica jest taki miękki że lepiej nie mówić dodatkowo to chyba wpływa na przepływ ziemi przez odkładnice. Może ktoś mądry się wypowie na ten temat.
    • Przez yacenty
      kupiłem używany opryskiwacz hardi. jest on na sterowniku lh agro 4000. pierwszy problem jaki z nim mam to brak wskazania prędkości jazdy. do tej pory miałem bravo 180 i tam czujnik prędkości czytał łby szpilek w kole. na każdej szpilce czujnik mrugal na czerwono. tutaj jest podobny wielkością czujnik prędkości i do tego 4 magnesy ze srubkami. zacząłem od wymiany czujnika na ten od lh i czytanie lbow szpilek. nie wskazywał prędkości. na łeb szpilki założyłem magnes i dalej nie czyta. próbowałem zdjąć czujnik i pomachac magnesem co klika sekund. dalej nie pokazuje prędkości. czyżby miało znaczenie w którą stronę jest ustawiony ten magnes? są one oznaczone s i n. jakieś doświadczenia? pomysły?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj