Skocz do zawartości

Zdjęcie

uszkodzony tylny most Proxima Plus

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:55

uszkodzony tylny most Proxima Plus Witam.Pięć lat temu zakupiliśmy ciągnik (nowy),wybór padł na Zetora proxime plus 8541,najważniejszym powodem wyboru była dostępność i cena części,teraz kiedy został uszkodzony tylny most i cały korpus jest do wymiany słysze że na części trzeba czekać 2-3 tygodnie.Dziś od daty zamówienia mija 39 dni a kiedy dzwoniłem dzisiaj do Kalisza to "proszę zadzwonić w czwartek to może coś będzie wiadomo".Kiedy mówiłem o ciągniku zastępczym czy jakiejś rekompensacie to mnie wyśmiali!!!Nie mam innego ciągnika podobnej mocy a jest on moim głównym koniem więc wszystka robota stoi.Za robote pilną musiałem zapłacić najmując ciągnik..Część mi potrzebną muszą dopiero wyprodukować bo nie ma takiej na stanie nawet w Czechach co jest dla mnie śmieszne w takiej firmie. Koszt korpusu to 9500 z VAT Pisze to tylko dlatego żeby wyrazić swoje rozgoryczenie i niechęć do marki.Przestrzegam również innych żeby wiedzieli co robią kupując ZETORA.Stanowcze NIE DLA ZETORA.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uszkodzony tylny most Proxima Plus Dzisiaj, 19:47
  •  

#2 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 18 listopad 2013 - 22:56

uszkodzony tylny most Proxima Plus Czemu mieli by ci dawać ciągnik zastępczy skoro już dawno nie masz gwarancji?
KPZ "Zetor Team"

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 listopad 2013 - 10:46

uszkodzony tylny most Proxima Plus dlatego kilka lat temu kupiłem belarusa 952.3 a starego zetortka 10145 sobie zostawiłem (nie wybrałem nowego zetora mimo że 10145 ładnie się spisywał w robocie i części były).
Niestety tak dzisiaj jest że liczy się sprzedana sztuka ciągnika/maszyny a po gwarancji martw się sam.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:02

uszkodzony tylny most Proxima Plus myślałem że firma sprzedająca nowy sprzet bierze jakąś odpowiedzialność na siebie za sprzęt który sprzedaje.Ale tak jak mówisz liczą sie tylko sprzedane sztuki.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:21

uszkodzony tylny most Proxima Plus A no liczysz, a dałeś przynajmniej go do nich na serwis?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 08:35

uszkodzony tylny most Proxima Plus Kto naprawia ci ten ciągnik? autoryzowany serwis czy może sam?

Co do odpowiedzialności to firma bierze ją jak najbardziej bo przecież miałes na niego gwarancję. a ze uszkodzenie nastapilo sporo po gwarancji to jak producent może być zato odpowiedzialny.

Co do ciągnika zastępczego to jeżeli oddałes ciągnik do serwisu który ma możliwość zapewnienia ciągnika zastepczego to można z takiej możliwości skorzystać tylko nie oczekuj że będzie to gratis.

Co do tego że do zetora części są tańsze i dobrze dostępne, to tyczy się głównie starszych modeli z nowszymi jest jak z innymi ciągnikami zachodnimi albo i gorzej

Edytowany przez qazi, 20 listopad 2013 - 08:37.

#7 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:35

uszkodzony tylny most Proxima Plus Ciągnik naprawia diler u którego kupiłem traktor.Nie mówie żeby ktoś był odpowiedzialny za moją awarie ale chociaż jakieś zainteresowanie....

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 08:14

uszkodzony tylny most Proxima Plus Niektóre serwisy tak działają. Znajomi odali Mcornika a to 4 miesiące tylko tarczki w skrzyni zmieniali.

#9 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 22 listopad 2013 - 21:52

uszkodzony tylny most Proxima Plus kolego co ci się stało że się korpus uszkodził mógłbyś jakieś zdjęcia zapodać co do kolegi który kupił bellarusa to powiem nie ciesz się koledze w pronaże 1025 rozsypało się łożysko zjechało kosz satelitów, półośkę i wywaliło dziurę w korpusie pod kabiną, zadzwonili do narwii bo ile może kosztować obudowa, a tu bajer cena 20tyś zł. Dziś niestety to już nic nie ma pewnego i tyle w temacie. O de mnie szczere wyrazy współczucia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2013 - 23:38

uszkodzony tylny most Proxima Plus Jeżeli to do mnie to pronar nie jest jedynym dystrybutorem części i popatrz na allegro po cenach (obudowa 3,5-4tys pln brutto).
A to że się rozsypie łożysko - niestety i tak bywa ale zanim ono padnie to chyba coś słychać i czuć że ciągnik chodzi inaczej?

Co do fotek, też bym chętnie obejrzał gdzie pękło i dlaczego pękło
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke