Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa Chora Pilne Czas się liczy

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:02

przyznam, że nie wiem co to może być a nie chcę strzelać. Od razu po porodzie jadła normalnie, wstawała? Być może jakiegoś wirusa złapała jak była osłabiona. ciężko jest mi powiedzieć.. kolego Thomas2135 masz jakiś pomysł jak pomóc?

kilka dni przed porodem jakby już coś ja bralo bo już tak chętnie nie jadla, wycieliła się praktycznie sama (ojciec tylko lekko pomógł) zaraz po porodzie wypila drinka (40 l) lozysko wyszlo no i pożywiała się ale z dnia na dzień coraz mniej az weszla w gorączke, ze wsawaniem i teraz niema problemu ale więcej leży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa Chora Pilne Czas się liczy Dzisiaj, 21:57
  •  

#42 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:23

Krowa Chora Pilne Czas się liczy co to był za drink? jakiś konkretny energetyczny? wapniowy?
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#43 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:30

co to był za drink? jakiś konkretny energetyczny? wapniowy?

energetyczny bofi-fit, godzine temu mierzona temp., mimo podanych wczoraj antybiotyków dalej ma 40,1 i 3 zaczyna się 3 dzień gdy nic się nie pozywia, sprzedałbym ale jest karencja na mięso, co robić?

#44 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:43

to może mi kolega pomoże, krowa wycielona tydzień temu i prawie nic od 2 dni się nie pożywia, wykluczone przemieszczenie trawieńca, ketoza, czy kwasica, z krwi wychodzi stan zapalny, antybiotyki nie działają, powyższona gorączka, w czwartek wrzucony magnez na podejrzewane ciało obce-dalej nic nie zajada, dziwnie się wygina, ma przyśpieszony oddech no i ta gorączka, jak jej pomóc?, sprzedałbym ale jest karencja na mięso

z krwi wychodzi stan zapalny?? jak to zostało stwierdzone?? kto tak twierdzi?? byby robione jakieś parametry biochemiczne?? jeżeli tak to napisz tutaj jakie były wyniki.
Jakie antybiotyki były podane??

Edytowany przez rafik256, 15 grudzień 2013 - 13:44.

#45 Share pawel_btm2

pawel_btm2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 luty 2014 - 22:44

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Witam.Przegladam watki ale nie znalazlem odpowiedzi na przypadek jaki sie trafil mojej mamie.Byk ok 500 kilowy 3-4 dni temu przestal sie wyprozniac,jadl,lecz bardzo malo siana i malo pil.Przedwczoraj przyjechal weteryniarz i stwierdzil ze byk jest "zapchany".Wlal mu do pyska jakis brazowy plyn i powiedzial ze po tym go rozwolni i sie zacznie wyprozniac.Po tym plynie byk zrobil tylko taki maly twardy bobek i wylecial z niego z tyl lajnem taki dziwny sluz wielkosci piesci.Wczoraj nie widzac duzej poprawy brat pojechal do lecznicy i lekarz kazal podac mu sol gorzka pol opakowania(rozrobiony w cieplej wodzie).Dzis rano mama poszla do obory i zauwazyla znowu taki twardy bobek z krwia,a kolo poludnia byk zdechl.Mial ktos z was taki przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 luty 2014 - 11:54

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Objawy wskazują na prawostronne przemieszczenie trawieńca.

#47 Share pawel_btm2

pawel_btm2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 luty 2014 - 14:13

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Dziekuje b0gdan za odpowiedz.Tylko byka szkoda...

#48 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:08

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Witam mianowicie mam problem jałówką kopię do tyłu coś ją boli .Lekarz stwierdził że to zapalanie ksiąg ? Miał ktoś taki przypadek u bydła z zapaleniem ksiąg ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:22

Krowa Chora Pilne Czas się liczy gotuj jej siemię lniane, dobre jest na zoladek, wlewaj jej do pyska 2 razy dziennie, najlepiej butelka. miałem kiedyś krowe która przez tydzień dosłownie nic nie jadla, była w siódmym miesiącu laktacji, przestala dawac mleko, już miałem ja odwozić na mieso, ale ostatniego dnia zauwazylem ze zaczyna skubać trawe, to było kilka lat temu, krowa zyje do dziś.