Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa Chora Pilne Czas się liczy

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:34

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Jeszcze nie jeee

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa Chora Pilne Czas się liczy Dzisiaj, 15:57
  •  

#22 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 listopad 2013 - 22:38

Wódka kosztuję z 40 zł, a krowa z 3 tys, więc czego szkoda więcej.
Wlej jej z litra wódki butelką od szampana, lub wina. wypije bez problemu, i przeważnie po 30 minutach zaczyna działać.

Zgadzam się stosunkowo do ceny leków wóda nie jest tak droga

PS: Nie licz na to że będzie tak szybko jadała zrób jej głodówkę,mój byk nie jadł 2 dni tylko pił, a żłób kostka dobrego siana i sobie jadł pomału przeżuwał po tygodniu wyszedł na prosto :D A 6 dnia wył że nie dostał buraków :D

Ps Ktoś mi kiedyś gadał o koktajlu z cebuli żeby wlew zrobić ja swojemu pół litra oleju + koktajl z 2 dużych cebuli ale nie wiem czy ta cebula mu pomogła czy olej :rolleyes:

#23 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:29

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Witam nic to nie dało nadal z krową coraz gorzej dostała magnes niby od lekarza a tu nic . Nie wiem co robić

#24 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:32

Krowa Chora Pilne Czas się liczy a wstaje, przeżuwa chociaż? :mellow: może jak wprowadzałeś sonde to coś jej uszkodziłeś :ph34r:

#25 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:36

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Wlewaj jej denaturat z olejem pół oleju pół denaturatu aż wkońcu ruszy się coś kiedyś dałem sul ale niepamiętam nazwy jej bo to specjalna jest jałówce pomogła jak dłużej nie jadła możesz sprubować z tym zapytaj weta czy ma to nie powinno być drogie i czy pomoże w twojej sytuacji zawsze warto prubować

#26 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 09:34

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Krowa leży ale jak się wyprowadzi to bryka. Chcę jeść ale jakby nie mogła . A no i krowa jest tak 1,5 miesiąca zacielona .

#27 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 11:52

Krowa Chora Pilne Czas się liczy jak bryka to za kilka dni będzie normalnie jadłia :) głodówka dobrze jej zrobi :D

#28 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 13:57

Krowa Chora Pilne Czas się liczy No teraz lekarz był i powiedział że ostro jej bije serce osłuchał ją , No i dał jej jakiś znów zastrzyk. I sam powiedział że niewie co jej może być

Niby lekarstwo przez które krowa się teraz pieni i leci jej z ryja.

Napisany Wczoraj, 19:00
A i wcześniej dał Lek Neopropiowet plus . I nic to nie daję

Napisany Dzisiaj, 08:13
?

Nie pisz posta pod swoim postem, korzystaj z opcji edytuj.
Posty połączone.

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 listopad 2013 - 09:59.

#29 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 08:52

Krowa Chora Pilne Czas się liczy A czy lekarz osłuchał trawieniec? Zazwyczaj takie objawy , to lewostronne przemieszczenie trawieńca.

#30 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:10

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Jak tam krowa??? :ph34r: Wyzdrowiała czy jeszcze choruje? :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 16:25

Krowa Chora Pilne Czas się liczy No cóż musiałem decydować czy czekać że krowa wydrowieje czy sprzedać ją do rzeźni. No cóż ręce opadają jak dzisiaj patrze na podejście weterynarzy . Co tu się dziwić jak większąśc weterynarzy leczy psy i koty bo mają większą kasę .No i sprzedałem ją do rzeźni jutro mam zadzwonić do rzeźni to mi powiedzą co tam jej było. No cóż ale wolałbym żeby ta krowa była zdrowa aż się łza w oku kręci. No cóż....

#32 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:19

Krowa Chora Pilne Czas się liczy zgadza się, weterynarze wolą sterylizować kotki i psy niż robić np przy świniach, bo ludzie płacą za swoje pupile ciężkie pieniądze, raz słyszałem jak to jedna babcia w lecznicy opowiadała jaką ''kupke zrobił jej piesek'' i czy jest zdrowy czy nie :blink: paranoja :ph34r:

#33 Share tomek1976

tomek1976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:47

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Sledzilem ten temat ciekaw jak sprawa sie rozwiaze. Mialem podobna sytuacje, ale nie chcialem sie wypowiadac bo kazdy przypadek jest inny i nie chcialbym by ktos sie sugerowal moja wypowiedzia. Uwazam, ze dobrze zrobiles, nie czekajac z nadzieja ze wyzdrowieje. U mnie weterynarze skasowali ponad 2 tys, nie pomogli nic a nic bo nie mogli dojsc do tego co jej dolegalo, a bylo coraz gorzej. Serce sie krajalo patrzac na to jak zwierze coraz bardziej cierpi. Zadna rzeznia juz nie chciala jej wziasc, musialem uspic.

#34 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:06

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Macie kiepskich i drogich weterynarzy.

#35 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 08:17

Krowa Chora Pilne Czas się liczy No cóż nic na to nie poradzimy.Myślę że powinna nawet agencja narzucić że w powiecie powinien być specjalista od bydła i trzody chlewnej który tylko się specjalizuję. Wiadomo każdy rolnik w swoim zakresie podstawową pomoc tam potrafi zadziałać ale lekarz to podstawa do sukcesu aby wyleczyć zwierzę .

#36 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 14:15

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Zgodzę się w sprawie weterynarzy, dadzą zwykły zastrzyk albo kroplówkę lub uniwersalną witaminę na każdą dolegliwość, byle tylko kasę dostać. Oczywiście są wyjątki ale jak widzimy w tym przypadku miałeś kiepskiego weterynarza.

@Oficer998, jeśli krowa nie chciała jeść i jeszcze ciekło jej z pyska trzeba było dać żywe kultury drożdży i bufor. Produkty do kupienia w każdym punkcie z paszami. Sam mam w ofercie około 10 różnych produktów tego typu. Mimo takich przypadków jak opisałeś nie wszyscy chcą to stosować bo przejmują się kosztami, które są tak na prawdę niższe niż usługi weterynarzy a o stracie krowy już nie wspomnę. Oleju parafinowego + denaturatu jeszcze nie widziałem w ofercie żadnego z producentów dodatków żywieniowych dla krów więc coś to oznacza.

Szkoda, że tak się skończyło. Jak będziesz miał jakieś pytania w przyszłości daj znać, postaram się pomóc
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#37 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:37

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Olej rozluźnia kał a denaturat zmniejsza bul , pomaga w trawieniu to są tradycyjne metody w mojej okolicy jest 7 wet i każdy to na bul brzucha lub na niestrawność to poleca i ja to stosuję zazwyczaj pomaga w słabszych dolegliwościach

#38 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 22:53

Krowa Chora Pilne Czas się liczy Olej i denaturat czy każdy inny alkohol zmienia napięcie powierzchniowe cieczy. Potrzebne jest to w przypadku wzdęć, gdy mamy do czynienia z wzdęciem głubo i drobno bąbelkowym, bo po prostu rozbijają bąbelki. Na to pierwsze wystarczający będzie olej, jednak należy z tym uważać. Podany do żwacza olej wyściela przewód pokarmowy i znacznie utrudnia działanie podanych później środków. Syberol dobrze radzi, aby w takich przypadkach podawać żywe drożdże i bufor. Dorzuciłbym jeszcze jakąś tubę na poprawienie motoryki układu pokarmowego.

#39 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:17

Zgodzę się w sprawie weterynarzy, dadzą zwykły zastrzyk albo kroplówkę lub uniwersalną witaminę na każdą dolegliwość, byle tylko kasę dostać. Oczywiście są wyjątki ale jak widzimy w tym przypadku miałeś kiepskiego weterynarza.

@Oficer998, jeśli krowa nie chciała jeść i jeszcze ciekło jej z pyska trzeba było dać żywe kultury drożdży i bufor. Produkty do kupienia w każdym punkcie z paszami. Sam mam w ofercie około 10 różnych produktów tego typu. Mimo takich przypadków jak opisałeś nie wszyscy chcą to stosować bo przejmują się kosztami, które są tak na prawdę niższe niż usługi weterynarzy a o stracie krowy już nie wspomnę. Oleju parafinowego + denaturatu jeszcze nie widziałem w ofercie żadnego z producentów dodatków żywieniowych dla krów więc coś to oznacza.

Szkoda, że tak się skończyło. Jak będziesz miał jakieś pytania w przyszłości daj znać, postaram się pomóc

to może mi kolega pomoże, krowa wycielona tydzień temu i prawie nic od 2 dni się nie pożywia, wykluczone przemieszczenie trawieńca, ketoza, czy kwasica, z krwi wychodzi stan zapalny, antybiotyki nie działają, powyższona gorączka, w czwartek wrzucony magnez na podejrzewane ciało obce-dalej nic nie zajada, dziwnie się wygina, ma przyśpieszony oddech no i ta gorączka, jak jej pomóc?, sprzedałbym ale jest karencja na mięso

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 21:36

Krowa Chora Pilne Czas się liczy przyznam, że nie wiem co to może być a nie chcę strzelać. Od razu po porodzie jadła normalnie, wstawała? Być może jakiegoś wirusa złapała jak była osłabiona. ciężko jest mi powiedzieć.. kolego Thomas2135 masz jakiś pomysł jak pomóc?
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl