Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa samozbierająca T 072

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share idziek8

idziek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 11:10

Przyczepa samozbierająca T 072 Witam :)

Mam pytanie dotyczące przyczepy T 072. Mam taką na dużych kołach, ale od kilku lat jej nie używam i stoi w stodole. W związku z tym że jest w świetnym stanie, a jej cena rynkowa jest kiepska, to wpadłem na pomysł, żeby ją przerobić do wożenia kukurydzy na pryzmę. Wyrzuciłbym kilka górnych listew i obiżył, zabudował boki i tył, zabudował dziurę którą standardowo podbierak podaje siano do środka i odpiął podbierak. I mam pytanie. Orientujecie się może czy da się odpiąć podbierak tak, żeby posuw taśmy działał???? I co w ogóle myślicie o moim pomyśle? Czy przyczepa nie będzie zbyt długa i za ciężka? Przyczepa chodziłaby z Zetorem 7245. Czekam na konstruktywną krytykę i rady dotyczące przeróbki. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa samozbierająca T 072 Dzisiaj, 00:01
  •  

#2 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 03 wrzesień 2011 - 13:50

Przyczepa samozbierająca T 072 Ja uwazam ze to bardzo dobry pomysl...sam tez tak chcialem zrobic...
mysle ze bedzie bardzo dobra, pojemna a wjezdzac na pryzme nie trzeba mozna wepchnac towar turem czy czyms innym. Powodzenia.

#3 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 03 wrzesień 2011 - 13:54

Przyczepa samozbierająca T 072 Pomysł dobry. Tylko musisz pamiętać aby przyczepa pełna kuku nie przekroczyła jej ładowności bo mogą być niespodzianki. Powinieneś też rozważyć założenie szerszych opon lub bliźniaków aby na pryzmie przyczepa się nie zapadała po oś.
antyfan AF

#4 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:obecnie zawodowo zajmuje sie cieciem betonu
    www.sciage-forage-beton.ch
    http://www.youtube.com/watch?v=2gukg-feEbc

Napisany 03 wrzesień 2011 - 15:47

Przyczepa samozbierająca T 072 Mielismy to72 , po zdjeciu podbieraka przesuw tasmy bedzie pracowal , z przeladunkiem nie powinno byc problemu bo konstrukcja to gniotsja , nielamiotsja , powodzenia i daj znac jak skonczysz

#5 Share michael3377

michael3377

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:25

Przyczepa samozbierająca T 072 Witam !
Ostatnio wpadłem na pomysł aby ulepszyć swoją przyczepę samozbierającą o noże tnące. Wymyśliłem że zwykłe noże od kosiarki przyspawałbym do tych opasek które są pomiędzy palcami tego mniejszego podbieracza. Tak jak na zdjęciu. Przyczepa samozbierająca będzie chodziła albo z zetorem 5211 lub c-360 3p. Z góry dzięki za wasze uwagi.

Załączone miniaturki

• przyczepa samozbierająca.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2013 - 18:45

Przyczepa samozbierająca T 072 Przecież sama obecność takich noży między palcami podbieracza nic nie da, albo trawa prześlizgnie się po nich, albo na tych nożach zostanie i zapcha podbieracz. Zobacz jaka jest konstrukcja rotora, który sobie poradzi z taką robotą. Obrazek z neta.

Dodany obrazek

#7 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:58

Przyczepa samozbierająca T 072 michael3377 tej przyczepy nie da się używać do zwózki trawy :D nie ma to najmniejszego sensu bo ona się po prostu do tego nie nadaje... Miałem identyczną jak ze zdjęcia i cudem się udało ją sprzedać ale powiem szczerze że tylko do siana się nadawała do niczego więcej ...

#8 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 27 maj 2014 - 12:29

Przyczepa samozbierająca T 072 Gdzie dostane sprezyny do podbieracza do przyczepy T 072. Szukalem troche w necie wszedzie sa do T 050 czy ktos wie czy beda pasowac?

#9 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 maj 2014 - 18:09

Przyczepa samozbierająca T 072 Chyba ze zakupi jakis rotor i ostre noze i zalozy jakos za podbieraczem, nie takie zeczy ludzie robia.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 16:27

Przyczepa samozbierająca T 072 Witam. pilnie poszukuję numeru łożysk w kole w wyżej wymienionej maszyny. Zbierająca jest przerobina na lawete do bel po ostanich sianokosach zauważyłem że w jednym kole coś piszczy i strasznie się gorące robi. po rozebraniu okazało się że w piaście nie ma smaru a łożyska popenkały że nawet numeru nie można odczytać. Napewno jest to łożysko stożkowe. Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc będe bardzo wdzięczny. Może ktoś z af posiada jakiś katalog części.