Skocz do zawartości

Zdjęcie

cb-radio w ciągniku

321 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 08:59

cb-radio w ciągniku Nic nie pisałem o zakładaniu alana 87 do osobówki, Herberta też będzie problem zmieścić(niewiele mniejsze). Na stacjonarne jest super i do trucka. Pozwoliłem sobie wkleić jego parametry.

MIDLAND Alan 87 - Najpopularniejszy radioodbiornik wyposażony we wszystkie możliwe modulacje AM, FM, SSB, CW.
DANE TECHNICZNE
OGÓLNE
* Ilość kanałów: 271 AM/FM/SSB/CW
* Zakres częstotliwości: 25,610 – 28,300 MHz wersja PLUS - 26,000 - 30,000 MHz
* Temperatura pracy: -30/+50 °C
* Zasilanie: 13,8 V
* Wymiary zewnętrzne: 60x200x235 mm
* Waga: 2,25 kg
* Selektywność: 70 dB AM/FM 80 dB SSB
* Czułość: 0,5 uV
NADAJNIK
* Moc wyjściowa: 10 W AM/FM/CW, 25 W SSB
* Modulacja FM: 2 kHz, AM: 85%
* Pasmo przenoszenia: AM/FM 400 Hz ÷ 2,5 kHz
* Impedancja wyjściowa 50 Ohm
* Pobór prądu: 0,6-1,2 A; 4 A (AM/FM), 6 A SSB
FUNKCJE
* S-metr (wskaźnik wychyłowy sygnału),
* PWR (wskaźnik mocy nadajnika),
* SWR meter (strojenie i pomiar SWR),
* tłumienie modulacji mikrofonu (MIC Gain),
* tłumienie odbieranego sygnału (RF Gain),
* płynna regulacja mocy nadawania (RF Power),
* regulacja częstotliwości +10 kHz +1 kHz (Fine / Coarse),
* sygnał zakończenia nadawania (Roger Beep),
* echo (opcjonalnie),
* przełącznik +10 kHz (dziury).
* ANL

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cb-radio w ciągniku Dzisiaj, 03:31
  •  

#62 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:43

cb-radio w ciągniku 87 to fajne radio miałem go przez rok na bazie ,proste w obsłudze ,potem zmieniłem na LINCOLNA to wyższa klasa ale le tablice częstotliwości trzeba już mieć w głowie i do samochodu się nie nadaje bo duże,skomplikowane i nie lubi wstrząsów .to super radia , dzisiejszym chińczykom daleko do nich chociaż danymi tech. je przewyższają.

#63 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 05 marzec 2010 - 08:27

cb-radio w ciągniku A co z Polskim Sunkerem ,ktoś ma? .Z opisu ciekawe radio i antenka 150cm w cenie do 300złhttp://www.allegro.pl/item935254504_cb_radio_sunker_asc_squelch_legalny_uniden_gratis.html

#64 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:23

cb-radio w ciągniku Panowie, ma ktos sprawdzonego bacika do 150cm na podstawie magnesowej i na motylek regulowana? ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#65 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 05 marzec 2010 - 21:10

cb-radio w ciągniku najlepsze radio nie gwarantuje dobrego odbioru i nadawania ja mam intek m 110mczy cos takiego ale mam zajebiaszcza antene i bata 120 cm i pieknie odbiera do 10 km

#66 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 21:16

cb-radio w ciągniku z 150 cm masz ML-145 bodajrze. bardzo dobra antena. http://aukcjewp.wp.p...?item=933038263 możesz też presidenta taką kupić ale cena dość wysoka. Ja mam Lemma AT-1500 ale na uchwycie. Też ładnie zbiera

#67 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:14

cb-radio w ciągniku Radio inteka m-110 mam i nawet dobre to to... a antena sirio -bajka, ale o motylek mi chodzi zeby miała...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#68 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:25

cb-radio w ciągniku A fakt przeoczyłem go. Musisz poszukać która ma motyl.

#69 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 06 marzec 2010 - 17:37

cb-radio w ciągniku Aktualnie mam Performera 5000 na magnesie. Kiedyś testowałem z kumplem zasięg. On miał krótszą antenę- AS 100 na magnesie. Udało nam się zrobić 12,5km. Potem jak gadałem czasami z ludźmi, to udało mi się zrobić odległości nawet na poziomie 20km. Nie wiem jak z bazówkami, bo jeszcze nie testowałem (kiedyś tylko odsłuchałem jedną, to w linii prostej było ok 40km). Jeśli to ma być w granicach 1,5m to Performer 600 lub 800.

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2010 - 14:45

cb-radio w ciągniku Miał ktoś do czynienia z taką anteną:
http://www.sirioante...8171169&idp=128
lub pojedynczą
http://www.sirioante...8171169&idp=125
zastanawia mnie zasięg takiej anteny. Nie jest tania, ale oferuje komfort użytkowania oraz mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży.
Dodatkowo montaż anteny na dachu, daje mniejsze zakłócenia.

EDIT:
Pełna oferta Sirio http://www.sirioante...&idc=1008171255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share miser

miser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 19:38

cb-radio w ciągniku Podobno antena Santiago 1200 (1,95 m długości) zapewnia super zasięg. Jest o połowę tańsza od mojego Presidenta Texasa , bo można ją kupić za niecałe 200 zł. Od miesiąca użytkuję nowe radio President Taylor II Classic tylko, że z anteną President Missisipi. Texas leży w domu, bo szkoda żeby ktoś go ukradł ;) Używam go tylko w weekendy :D

#72 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 21:18

cb-radio w ciągniku Nie uważacie ,że większy zasięg niesie ze sobą większy bełkot wielu użytkowników i nie raz trudno uzyskać jakąś informację ?

#73 Share konrad18

konrad18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 22:14

cb-radio w ciągniku Witam widze że jest tu kilku ekspertów od CB;) a co myślicie o president harry lub johnny ale pierwszej generacji? Czy nic się nie zmieniło od tamtej pory z częstotliwosciami itp. i czy radyjko poradzi sobie w dzisiejszych czasach??;) myslałem o tym radyjku:
http://www.allegro.p...hillipines.html
I jeszcze pytanie co do homologacji czy jak mam radio presidenta to nie musze juz miec żadnego papierka pod ręka w przypadku kontroli drogowej, ten problem dotyczy tylo uniden czy president i inne też chociasz nie miały takiej przeszlosci jak uniden ??

#74 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 12:15

cb-radio w ciągniku Johnyy I to to samo co Uniden 520, mam tego drugiego jakoś odkąd go kupiłem to mnie policja nie zatrzymała ;)

#75 Share miser

miser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 15:43

cb-radio w ciągniku Kiedyś żeby używać cb radia, trzeba było mieć specjalne pozwolenie. Teraz wystarczy kupić radio z homologacją i w przypadku kontroli trzeba przedstawić dokument potwierdzający homologację (bez względu na markę radia). Z Unidenem to już inna bajka. Ostatnio kupiłem 2 Unideny 510 i gość dokłada do nich kopię homologacji z okresu, kiedy można było z nich korzystac na terytorium RP. Użytkownicy tych egzemplarzy nie mieli jeszcze kontroli, więc jeszcze nie wiadomo jak zareaguje "władza drogowa" na widok tych kopii. Jak będę wiedział to napiszę na forum ;)

#76 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 03 lipiec 2010 - 17:44

cb-radio w ciągniku Dawno nie zaglądałem do tego tematu, a widzę że się rozkręcił ;).
@Bobek, te anteny które podałeś to mają kiepściutki zasięg, kolega testował podobne sprzęty i wychodziło to jakieś 3-4km. Dobrze sprawdza się w dużych miastach, bo zbiera mniej niepożądanych sygnałów. Duży plus to efekt estetyczny, ale chyba nic poza tym.
Co do Santiago 1200 to zgadzam się z kolegą @miser, bardzo dobry bat w b. dobrej cenie. Te same osiągi co P. Texas. Texas też kiedyś mi się podobał- taki świecący, chromowany :D, ale pisałem na forum CB o niej i jeden użytkownik pisał, że miał pęknięcie cewki, ale to może tylko taki jego przypadek. Co mi się nie podoba w Texasie- łączenie bacika na środku..., ale zawsze można zmienić bat na jednolity :).
@hermes, jeśli masz radio z RF Gine to jaki problem, skręcasz je i słyszysz tylko najbliższe sygnały. Już większość tanich CB posiada RF G.
@konrad18, presidenty stare to praktycznie wszystkie są dobre :). Znajdzie się czasami jakaś wada, ale jeśli chodzi o jakoś odbioru i nadawanie jest super. Johnego mam mój znajomy z wioski. Ma je od początku lat 90tych i nie było żadnej naprawy więc to już o czymś świadczy. Dla mnie minus to trochę słaby głośnik (może jego już wymaga wymiany, albo ja się przyzwyczaiłem do mojego 2 razy większego jak ma on w JFK) i te pseudo mini gruszki co są w tych mniejszych Presidentach i Unidenach- mogłaby być trochę większa i poręczniejsza.
Co do samej homologacji to kontroli w tej sprawie to jest ogólnie trudna sprawa i każdy ma inną teorię do tego. Kolega @miser pisze tu dobrze, że każde radio musi ją mieć i należałoby to wozić w aucie. Jeśli nie ma tego osobno, to może być tak, że deklaracja zgodności jest razem z instrukcją obsługi (tak miałem przy JFK). Kiedyś gadałem na ten temat na bazówce z innymi "starymi" użytkownikami CB i każdy miał nieujednoliconą teorię...

#77 Share d200d

d200d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:07

cb-radio w ciągniku jak chcesz mieć prawdziwe radio to uniden 520 :) nic innego nie wchodzi w grę :)

#78 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 09:19

cb-radio w ciągniku Uniden 520 to takie małe zlo bo dosc dobrze sie sprawuje ale nie powala. Nie wspominając o tym ze nie trzyma parametrow (efekty made in china i produkcji oszczednosciowej).

Dobre radia to stare radia, stare presidenty czy alany. Stare cobry tez sa dobre.
Rozne inteki, sunkery, faruny najlepiej omijać.

Nowe i drogie radio wcale nie musi byc rewelacyjne.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#79 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 09:57

cb-radio w ciągniku od 2 lat ojciec ma w aucie CB President Jonny II

gabarytowo małe - latwe w uzytkowaniu, bezproblemowe ;[

jedynie ojciec wymienił gruchę na wiekszą bo ma za duzą rękę do tej malej :)
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 18:53

cb-radio w ciągniku Panowie mam takie pytanko do was nie wiecie przypadkiem co to jest za antenka którą można dostać za punkty vitay na orlenie? bo mam dwa autka i żeby nie przekładać za każdym razem całego zestawu to wymyśliłem sobie że wezmę tą antenkę i zamontuje ją w którymś aucie.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long