Skocz do zawartości

Zdjęcie

cb-radio w ciągniku

321 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 09:25

cb-radio w ciągniku Za 250zł ciężko cokolwiek wybrać. Jaki zasięg mniej więcej Cię interesuje? Mam rozumieć, że to do maszyny rolniczej? Do czego Ci potrzebna modulacja FM?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cb-radio w ciągniku Dzisiaj, 17:43
  •  

#302 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 14:33

cb-radio w ciągniku Ja kupiłem tti tydzień temu za 230 w sklepie, na allegro taniej. Poszukaj Unidena starszego ale 520 spoko radio, mam 5 lat już i nic nie robiłem w nim oprócz dokręcenia pokrętła od włączania/regulacji głośności.

#303 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 02 lipiec 2012 - 15:16

cb-radio w ciągniku Nie wiem o co chodzi z ta modulacją więc się pytam. Cb ma być do samochodu osobowego. Zasięg nie wiem z 10km wystarczy? :) Znalazłem stronkę http://www.abcgps.pl...-3-default.html może coś z tych mi doradzicie?
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

#304 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:15

cb-radio w ciągniku Więc w Polsce używa się modulacji AM. Zasięg to Twoja indywidualna sprawa, ale zależna od długości anteny. Czyli koło 1 metra by się przydała, teraz zależy czy chcesz ją mieć na magnesie, na uchwycie czy na stałe. Popatrz w poprzednich postach propozycje, poszukaj na allegro, ale za tą kwotę szału mieć nie będziesz.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#305 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 02 lipiec 2012 - 20:29

cb-radio w ciągniku No już bez przesady za 250 można już skompletować całkiem przyzwoity zestaw. Ja bym ci polecił jakiegoś alana np 102 (ja takiego użytkuje) i do tego jakaś antenka 70 cm max 100 i styknie. Mam na swojej osobówce właśnie takiego alana i antene na magnesie 70 cm (z tym że ja kupiłem używkę na allegro i dałem 160 za komplet) i wczoraj w trasie dzięki temu zestawowi zaoszczędziłem... :) :)

Jeszcze takie pytanie, czy ktoś z was użytkuje antenkę podróbę presidenta missouri jeżeli tak to niech napisze jak się sprawuje. ps za odpowiedzi typu kup lepiej coś o długości 150 cm będziesz odbierał ze 100 km albo to chińszczyzna daj sobie spokój dziękuję... Interesują mnie wyłacznie opinie osób używających takich anten tudzież mających porównanie z markowymi produktami, chodzi mi poprostu o to czy jeżeli nie widać różnicy to warto przepłacać za napis president na magnesie...

pozdrawiam

Edytowany przez lukasx21, 02 lipiec 2012 - 20:34.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#306 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:31

cb-radio w ciągniku Anteny na pewno nie będę montował na stałe i myślałem o długości 1 m, a który byście polecili z mojego linku?
@lukasx21 dobra propozycja tylko chciałbym mieć kilka do porównania. :)

#307 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:51

cb-radio w ciągniku W tej cenie to bierz rozsądną propozycją są Alany albo Lafayette, a do tego antena Wilson Little Will (100 cm). Taki zestaw powinien się przyzwoicie sprawować (oczywiście jak za tą kwotę).

Edytowany przez romek6340, 02 lipiec 2012 - 21:55.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#308 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 lipiec 2012 - 12:57

cb-radio w ciągniku

Jeszcze takie pytanie, czy ktoś z was użytkuje antenkę podróbę presidenta missouri jeżeli tak to niech napisze jak się sprawuje. ps za odpowiedzi typu kup lepiej coś o długości 150 cm będziesz odbierał ze 100 km albo to chińszczyzna daj sobie spokój dziękuję... Interesują mnie wyłacznie opinie osób używających takich anten tudzież mających porównanie z markowymi produktami, chodzi mi poprostu o to czy jeżeli nie widać różnicy to warto przepłacać za napis president na magnesie...

pozdrawiam

Kiedyś na forum cb jeden użytkownik fajnie opisał dwie bardzo podobne anteny: SIRIO PERFORMER 5000 i PRESIDENT TEXAS. W odbiorze jak i nadawaniu nie było praktycznie żadnych różnic. Następnie po testach rozebrał na części obie anteny. Głównie chodziło o porównanie cewek. W Presidencie cewka była słabiej wykonana- z cieńszego drutu. W sumie to tłumaczy jej mniejszą maks. moc (President- 2000W, Sirio- 5000W).
Dodatkowo słyszy się wiele opinii na temat pękających cewek w Texasie. W tym przypadku obie firmy stoją na dobrym poziomie jeśli chodzi o wykonanie anten, ale jeśli nie widać różnicy to po co wydawać 300zł za Texasa, jeśli mamy Performera za niecałe 200zł. No chyba, że ktoś chce mieć błyszczącą alu cewkę z napisem President za 100zł ekstra :). Poza tym pooglądaj używane Texasy na allegro (czasami się zdarzają)- ich błysk dawno zmatowiał, a po napisie President nie ma śladu ;). Użytkuje Performera 5000 kilka ładnych lat i nie ma oznak zniszczenia (fakt auto garażowane).

Z własnego doświadczenia to kiedyś pożyczyłem od kolegi antenę cb niewiadomego producenta (jakaś z marketu) dł. ok 70cm. Swojego Sirio AS100 sprzedałem, a nowa była w drodze jeszcze. Antena "no name" odbiór miała przyzwoity jak na swoje 70cm, jednak szumy, trzaski i inne śmieci jakie zbierała z otoczenia dyskwalifikowało ją u mnie! Syf jaki zbierała był porównywalny do anten o dł. 1,5m. Nie wiem czy to szło, czy cewka do d*py, czy potrzebowała osobnej masy (była to magnesówka). Tyle co mogę powiedzieć o antenach niewiadomego pochodzenia.

Nie musisz zaraz inwestować w Presidenta. Firma Sirio robi bardzo dobre produkty. A jeśli chodzi o coś dłuższego to jeszcze Sirtel Santiago- antena legenda, chyba na każdym forum cb jest opisywana :).

#309 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 22:28

cb-radio w ciągniku Ja mam jeszcze jedno pytanie Jaka jest różnica między anteną Wilson Little Will 100cm a 98cm i 95cm?
Za odpowiedz dziękuje i za propozycje @romek6340 która mi się spodobała :)
PS. może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie związane z tą różnicą długością anteny w szczególności 100cm a 98cm? Bo znalazłem ofertę w zestawie alan 102 i wilson little will 98cm

Edytowany przez dawid5508, 09 lipiec 2012 - 22:16.

#310 Share jarecki297

jarecki297

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 18:34

cb-radio w ciągniku Połączono.

Witam chciałby zamontować cb-radio w New hollandzie serii t6.Poradźcie jakiej firmy radio byłoby najlepsze.I jaki zasięg anteny wybrać.Do Najdalej położonego pola trzeba jechać 8km.Gdyby się ono sprawdzało.Kupiłbym większość ilość i zamontował w innych maszynach.W kombajnie i traktorze. :]

Edytowany przez Elektrotechnik, 17 listopad 2013 - 18:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:03

cb-radio w ciągniku Jak zamontować cb w kombajnie 24v jakaś przetwornice do tego ?

#312 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4476 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:54

cb-radio w ciągniku Tak. Zwyczajna przetwornica 24V/12V. Oczywiście o odpowiedniej mocy.

#313 Share ralf8709

ralf8709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 22:10

cb-radio w ciągniku ja z kolei powiem tak- mam presidenta oryginal missouri kupiłem ją kilka lat temu już dokładnie nie pamiętam kiedy i spisuje się świetnie. Żadnych problemów działa już trochę i jesten zadowolony w porównaniu do dłuższych chińskich anten to wypada tak że te długie chińskie tańsze są dobre na rok tak z reguły do pierwszej zimy a potem trzeba szukać następnej.

#314 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 17:38

cb-radio w ciągniku

Jak zamontować cb w kombajnie 24v jakaś przetwornice do tego ?

Zapewne masz 2 akumulatory 12V więc można wyprowadzić przewód z mostka (połączenia akumulatorów) i uzyskasz napięcie 12V. W schemacie kombajnu Bizon takie rozwiązanie jest przewidziane choć brak podłączenia przewodu przy mostku (ale jak się nie mylę to mam wolny przewód w okolicy akumulatorów).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#315 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 14 grudzień 2013 - 09:12

cb-radio w ciągniku Na jakich kanałach można się dogadywać przez cb żeby nie wchodzić w paradę tym co po drogach śmigajo?

#316 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 09:52

cb-radio w ciągniku od do 40 oprócz 19 i 9 i jakiegoś zajętego wcześniej przez kogoś innego

#317 Share Farmer0

Farmer0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 15:23

cb-radio w ciągniku

Witam

Chcialbym podpiac sie do tematu CB. Zastanawiam sie nad kupnem tylko za bardzo nie wiem co wybrac http://www.feuvert.pl/e-sklep/cb.html Czy bedzie duza roznica miedzy najtanszym a najdrozszym modelem? Przy okazji tez pytanie jaka antene wybrac do tego sprzetu...

Bede wdzieczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

#318 Share agrofan98

agrofan98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Wykrywacze metali
    Majsterkowanie
    Snowboard

Napisany 06 luty 2015 - 15:23

cb-radio w ciągniku

Nikt nie będzie sprawdzał ;) ja mam najtańsze cb i średniej jakości antetny w ciągnikach i kombajnach ;) 

Nikt do tej pory nawet się nie przyczepiał....jeśli chodzi o komunikację między maszynami to Twoje radyjka nie muszą być niewiadomo jakiej jakości ;) 
no chyba że masz hajs ;p wtedy rób co chesz ;)

#319 Share BARTEK333

BARTEK333

Nowicjusz

• Moderator Galerii
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 luty 2015 - 05:32

cb-radio w ciągniku

Jeżeli chcesz w miarę dobre radio za niewielkie pieniądze to mogę Ci polecić President Teddy. A jeśli chodzi o anteny to Sirio albo lemm (presidenta odpuść ) i oczywiście czym dłuższa tym lepsza no i najlepiej 5/8 λ. 

Co jest niebieskie i śmierdzi jak czerwona farba ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share wojtek15

wojtek15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:57

cb-radio w ciągniku

Witam ma ktoś zamontowane cb radio w John Deere 6630? Potrzebuje się dowiedzieć jak to zrobić. U góry obok zwykłego radia chce cb są ta tam dwa kable , w jednym jest tylko prąd tylko po przekręceniu kluczyka na zapłon . A chce żeby działało na zwykłym Pradze w pozycji kluczyka do tylu .
Skąd tam u góry wziąć stały prąd?

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 08 lipiec 2015 - 23:04.