Skocz do zawartości

Zdjęcie

cb-radio w ciągniku

321 odpowiedzi na ten temat

#261 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 styczeń 2012 - 13:24

cb-radio w ciągniku

Bardziej niszczysz karoserie takim uchwytem, bo srubami musisz sie wkrecic do golej blachy przy okazji odkształcając dany fragment krawędzi klapy. I tego, podobnież jak dziura, zostaje na zawsze, choć dobry blacharz dziurę Ci załata :P

Jesli masz kombi to polecam montaz na uchwycie made-in-stodoła miedzy relingami. Ja tak mam i jest cacy.

Kombi nie mam, zresztą takiego czegoś to bym nie założył bo nie estetycznie to wygląda wg mnie, trudno chyba trzeba będzie zainwestować w jakąś ładną magnesówke. Miał ktoś z was do czynienia z presidentem misouri ew super floridą?

Bardziej niszczysz karoserie takim uchwytem, bo srubami musisz sie wkrecic do golej blachy przy okazji odkształcając dany fragment krawędzi klapy. I tego, podobnież jak dziura, zostaje na zawsze, choć dobry blacharz dziurę Ci załata :P

Jesli masz kombi to polecam montaz na uchwycie made-in-stodoła miedzy relingami. Ja tak mam i jest cacy.

Kombi nie mam, zresztą takiego czegoś to bym nie założył bo nie estetycznie to wygląda wg mnie, trudno chyba trzeba będzie zainwestować w jakąś ładną magnesówke. Miał ktoś z was do czynienia z presidentem misouri ew super floridą?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cb-radio w ciągniku Dzisiaj, 01:45
  •  

#262 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:27

cb-radio w ciągniku A jaki chcesz miec na tym zasięg? Na antymiśka stykną, ale na więcej jak 5-6km w linii prostej nie licz. Mam znajomego co miał floridę. Lubi szybko jeździc, bardzo szybko. Przy 170km/h florida odpadła i złapała się bocznego słupka- tak było u niego. Wywalił ją, bo nie chciał aby mu szybę rozstrzaskała! Teraz ma AS-100 na magnesie 12,5cm i na razie ma przetestowaną do 190 i jest ok.

#263 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:37

cb-radio w ciągniku No cb wykorzystuje do tego do czego większość kierowców... oglądałem dzisiaj sirio as100 nawet fajna antenka a tańsza od presidenta, może na nią się skuszę...

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#264 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:42

cb-radio w ciągniku

Kombi nie mam, zresztą takiego czegoś to bym nie założył bo nie estetycznie to wygląda wg mnie, trudno chyba trzeba będzie zainwestować w jakąś ładną magnesówke.

No czy to jest nieestetyczne: http://cb-wlkp.pl/viewtopic.php?t=1152 ? :P

coolman111 - jesli masz dziure w dachu no to montuj, wiele takich instalacji widzialem i wlasiciele byli zadwoleni. Tyle, ze do tylu juz za bardzo nie pogadasz ;)
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#265 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:15

cb-radio w ciągniku Sirio są na pewno tańsze od Presidenta. Miałem AS-100 przez parę lat, sprzedałem koledze, który jeździ na niej już chyba 2. Wszystko ok, nic nie pęka, nic nie rdzewieje, nic się nie sypie.
Zadaj sobie sam pyt. jak szybko jeździsz abyś potem nie miał problemu z zerwanym magnesem. Kup najwyżej większy magnes- w AS-100 standard to 9cm, można założyc 12,5 i już jesteś pewniejszy.
@maks tak się właśnie zastanawiam, bo u mnie jest ten wielki magnes dla 2 metrówki, a w dziurze o wiele ładniej wygląda. Drugie auto zapewne pójdzie w dziurę (w moim dziurki nie mam heh, a jestem trochę sceptycznie nastawiony na wiercenie bo czytałem na forum cb, że niektórym lubi rdzewiec). Będę musiał poczytac jeszcze o spliterach czy to zdaję egzamin, bo radia też chcę posłuchac czasami :).

#266 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:24

cb-radio w ciągniku No wlasnie dla mnie montaz zamiast fm z definicji odpada, bo ja bez radia nie jeżdzę ;)
Dobrze zakonserwowac, zamalowac, smarem (nie pamietam juz jaki to polecali...miedziany moze?) i powinno byc trwale.

#267 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:03

cb-radio w ciągniku

No czy to jest nieestetyczne: http://cb-wlkp.pl/viewtopic.php?t=1152 ? :P

coolman111 - jesli masz dziure w dachu no to montuj, wiele takich instalacji widzialem i wlasiciele byli zadwoleni. Tyle, ze do tylu juz za bardzo nie pogadasz ;)

@maks mnie się to osobiście nie podoba ale to tylko moje zdanie... każdy robi jak mu pasuje...
pozdro.

#268 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:37

cb-radio w ciągniku No ok ok, rozumiem i szanuję. Dla mnie po prostu taki montaż okazał się najlepszym kompromisem między nieniszczeniem auta (choc to i tak już próchniak, ale jednak szkoda :lol: ) a osiągami, czyli montażem anteny możliwie jak najbardziej na środku dachu.

#269 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:23

cb-radio w ciągniku http://allegro.pl/uc...2024157944.html ja mam ten uchwyt na klapie w sedanie, chodzi z Lemm 1200 na tym, osiągi zadowalające. Był Lemm 1500 ale się zwój na cewce urwał a jakoś niemam weny tego przylutować.

#270 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:00

cb-radio w ciągniku Kiedy jeszcze miałem "seja" to wstawiłem antenę cb (http://allegro.pl/si...2013971586.html) w miejsce zwykłej radiówki natomiast radio było podpięte pod antenę wewnętrzną przyklejaną do szyby. Ściągało według mnie dobrze kiedyś stałem Olsztynie pod oczyszczalnią to z gościem który znajdował się gdzieś w mieście swobodnie rozmawiałem (a dzielił nas ładny kawałek lasu i kupa budynków w mieście). Teraz mam inny i też miałem dylemat gdzie wstawić antenę i na końcu tego mojego myślenia wziąłem wiertarkę i wywierciłem dziurę na szczycie błotnika (z tyłu) i jest fajnie. Radio alan 18 (25W na AM przy nadawaniu) antena http://allegro.pl/an...2022417928.html (ograniczała mnie niestety wysokość bo gdyby nie to to starą alanowską 1,5m antenę mam i jeszcze bardzo fajna 2m na 7/8 fali była wtedy). Jeszcze wiem, że bardzo ważny jest porządny mikrofon (czuć różnicę od razu).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:52

cb-radio w ciągniku

alan 18 (25W na AM przy nadawaniu)

Podkręcony (...ale o tyle :o) czy z piecykiem :P. Wiesz, że im więcej watów ładujesz tym większy swr jeśli zestaw jest źle zestrojony albo masz słabą masę na antence, także uważaj na końcówkę ;).

#272 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:10

cb-radio w ciągniku 25W jest w radiu (podkręcone + mała końcówka mocy jeszcze dołożona wewnątrz radyjka :P ) SWR ustawiony bardzo dokładnie. Ustawiałem wszystko w Ełku (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi). Ale od razu powiedzieli mi, że warto zainwestować w porządny mikrofon bo oryginalny alana nie pozwoli pokazać tego co to radio potrafi (ponadto "piątki" mam w nim wstawione). W domu spoczywa mocno przypalony dopał 80W który podpięty był pod stacjonarkę (antena na kominie domu o wys. 7m z 3 przeciwwagami) było pięknie dopóki dopóty piorun nie potraktował tego w iście wulgarny sposób.

Edytowany przez kokoman0, 06 styczeń 2012 - 18:14.

#273 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:21

cb-radio w ciągniku No jeśli masz coś tam dodatkowego wstawionego to rozumie. Nie wiem jaka końcówka mocy jest w alan/midland. W presidentach mrf-a ludziki potrafią kręcić nawet do 50-60W. Ale po co, chyba tylko aby szybciej skończyła swój żywot :P. Sam jak czasami gadam na swoim Lincolnie przez 10min bez przerwy to owe 12W co mam ustawione potrafi rozgrzać radiator :).
Mik to tak jak sam piszesz, zafunduj sobie jakiś ze wzmocnieniem i echem, ale z tym drugim nie przesadzaj za dużo w ustawieniu :P.
Ten piecyk o którym wspominałeś to pewnie jakiś liniowy wzmak. Na pewno się znasz i wiesz dobrze, że są to totalne szajsy (na każdym lepszym forum CB Ci to powiedzą). Oczywiście zależy jeszcze w jakiej klasie pracuje. Te z kl. B i C to są nic nie warte- strasznie psują modulację, od razu idzie rozpoznać po głośnym szarpiącym charczeniu jak ktoś nadaje z taką dopałką. Można się jeszcze pokusić o te w kl. A i AB to już jest trochę lepiej. Jak masz jeszcze tą bazę (z tego co rozumie z Twojej wypowiedzi to jest to temat nieaktualny bo piorun załatwił sprawę) to sprzedaj piec liniowy i zainwestuj w wzmak lampowy :D. Tu tylko ceny są bardzo wysokie :(.

#274 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:45

cb-radio w ciągniku Te 25W niewiele daje. Najwyzej poprawia Cię na odległość o 1S (aby byla poprawa o 1S wzgledem fabrycznych 4W potrzeba dobrych 16W). A nawet jak Cie dalej uslysza, to Ty ich nie uslyszysz. Do auta wydaje mi sie troche przedobrzone, podobnie jak piątki - w podstawie i modulacji AM/FM niewiele dają.

#275 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:08

cb-radio w ciągniku Pamientam w tamtym roku miałem podpiętą gruchę "sadelty" (moje marzenie ale nowy o ile się dostanie to 200PLN to minimum) to od razu było czuć różnicę. Stojąc w garażu murowanym z gościem oddalonym odemnie o ponad 10km gadałem to myślał, że jadę niedaleko niego). Co do dopałów to fakt modulacja była odczuwalnie słabsza ale był i przy kijowej pogodzie nawet ładnie dawał radę (miał siłę przebicia). Z jakieś 5 lat temu pamiętam jak gadałem z kumplem z pewnym litwińcem, to skubany miał taką siłę przebicia, przez kilka kanałów się przebijał (przy pomocy mojej i kumpla łamanej angielszczyzny zrozumieliśmy, że miał ok.1kW na wyjściu :blink: ).
"W presidentach mrf-a ludziki potrafią kręcić nawet do 50-60W" - trochę to bezmyślne według mnie bo przy takim działaniu na końcówkę mocy wzrastają szumy. Alan 18 jest bardzo wdzięcznym radiem (Zbudowany na MOSfet-ach). U nie nie grzeje się ponadprzeciętnie (łapie takie przyjemne delikatne ciepełko). Wadą jest na pewno brak "auto squelch-a".

Edytowany przez kokoman0, 07 styczeń 2012 - 16:43.

#276 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:54

cb-radio w ciągniku Mam delikatny problem ze swoim CB :) Może ktoś przerabiał go to się podpytam w tym wątku.
Otóż po włączeniu radia pojawia się na wyświetlaczu napis EU, po czym przechodzi na kanał 19 i nic nie łapie.

Radio to President Johnny II.
W rolnictwie siła!!! :)

#277 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:05

cb-radio w ciągniku przełączyłeś radio na inny kraj co oznacza inną częstotliwość.Więc teraz nie masz prawa nic słyszeć.Poszukaj najlepiej instrukcji od niego.Tam będzie wszystko opisane :D

Edytowany przez piotrslonski1, 08 styczeń 2012 - 22:06.

kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#278 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:43

cb-radio w ciągniku Jeśli to jest Johny II to masz tam przełącznik F-OFF i jedziesz po kolei:
wyłącz radio
przycisk F daj do góry
włącz radio
kręcisz pokrętłem kanałów i ustawiasz odpowiedni tryb pracy (wiadomo PL)
po wybraniu odpowiedniego trybu pracy dajesz przycisk w dół na OFF
wyłącz radio
włącz radio ponownie

#279 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2012 - 17:52

cb-radio w ciągniku Jakie polecicie mi radio CB do kombajnu zbożowego Jd w540?
Kombajn będzie pracował przy lasach na terenach gdzie jest ogólnie słaby zasięg.
Jaką antenę zamontować i gdzie ją najlepiej umieścić by jej zaraz nie zepsuć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 19:03

cb-radio w ciągniku Radio dowolne...nawet najtańsze się nada, to ma drugorzędne znaczenie.
Słaby zasięg czego? Komórek? To nie ma żadnego wpływu na cb. Długa antena, metr minimum gdzieś na środku kombajnu (może między silnikiem a zbiornikiem) i będzie działać. Pytanie czy jeździsz pod drzewami, gdzie możnaby ją zachaczyć.
Możesz też dać z tylu nad wytrząsaczem, ale wtedy do przodu będzie gorszy zasięg.