Skocz do zawartości

Zdjęcie

cb-radio w ciągniku

321 odpowiedzi na ten temat

#241 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 lipiec 2011 - 21:01

cb-radio w ciągniku MIDLAND Alan 88S coś takiego:
http://www.cbradio.p...e=print&sid=167
Może jakieś opinie? ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cb-radio w ciągniku Dzisiaj, 13:07
  •  

#242 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 22:31

cb-radio w ciągniku Leciwa klasyka, ot i wsio ;)

Na pewno bedzie dzialac lepiej niz to tałtajstwo po 150-300zl z alledrogo.
Jesli zmodowane na 240 kanalow to bomba, jesli nie to wstegi sa nieprzydatne - w postawie raczej sie ich nie uzywa.

Moc 2,5W w AM nie ma znaczenia - nie ma wielkiej roznicy miedzy 4W. Bedzie grac ;)
Wiecej nie powiem bo nie mialem stycznosci.

Edytowany przez maks, 20 lipiec 2011 - 22:36.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#243 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 lipiec 2011 - 22:54

cb-radio w ciągniku To że leciwe to wiem ;) 15 lat nie używane + jakieś 10 lat to wychodzi na to że już pełnoletnie :P
Ale mi radio potrzebne tylko do radarów i raczej nic poza tym.
Dzisiaj jechałem z tatem i tak przed nami jechały 3 tiry z jednej firmy. W końcu reakcja taty: "co oni tak się wleką". Z naprzeciwka pusto to wrzucił kierunkowskaz i wyprzedzamy. Mijamy już drugiego a ja w przerwie między drugim a trzecim na poboczu policjanta z suszarką widzę :lol: Ale nic nie machał to pojechaliśmy dalej :P

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#244 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:06

cb-radio w ciągniku Ja mam leciwego Herberta. Wie ktoś co mam nie tak że takie SWR wyskakuje?

#245 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 25 lipiec 2011 - 09:01

cb-radio w ciągniku

w aucie patrzyłem mam 1-2; 20-1,7; 40-2. też tak trochę za dużo. Nie sprawdzałem masa jaka jest, ale słychać mnie dobrze.

Jak poniżej 3 to nie masz się co martwic. Na swoim mam obecnie 1,5 w połowie i 1,7 na skraju i hula dobrze :). Kuzyn miał równe 3 po zestrojeniu, niżej nie dało się zejść i też latało (hustler ic100 + alan 102, dogadywał się ze mną na takim swr na 10 kilometrach). Nie każda antena idealnie pasuje do danego radia i tyle.

#246 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 02 styczeń 2012 - 16:29

cb-radio w ciągniku Koledzy a co powiecie o radyjkach reczniakach ??( wiecie , chodzi o przenosne cb-radia ) co o nich sadzicie , mozecie cos polecic ??

#247 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 styczeń 2012 - 16:46

cb-radio w ciągniku W trase są za kiepskie- bardzo mały zasięg. Jedyny plus jest taki że je dowolnie przenosisz z auta do auta.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#248 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:18

cb-radio w ciągniku Bardzo mały zasięg- wtedy gry pracujesz na antenie tego radia. Zawsze można podłączyć antenę zewnętrzną. Pamiętam jak w połowie lat 90tych miałem antenę zewnętrzną do telefonu komórkowego, ze względu na małą ilość nadajników.

#249 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:51

cb-radio w ciągniku ale sprawdzilby sie w gospodarstwie , gdzie pola polozone sa maxymalnie 3,5 km?? chodzi mi o polaczenie miedzy kombajnem a ciagnikiem odbierajacym , tylko w kombajnie na stale a w ciagniku przenosne , aby mozna wyjsc razem z radiem, Jesli uwazacie ze to nie da rady to moze poleccie jakies krotkofalowki , chce przeznaczyc ok 400, maxymalnie 500 zl

#250 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:49

cb-radio w ciągniku Za 500 zł do takich zastosowań bez problemu zmontujesz komplet nowych CB dla traktora i kombajnu.

Najprostsze Alan 109 x 2 szt ok 140 zł/szt. I do tego prostego Lemm At900 lub 1200 po ok 80 zl/ szt. Montujesz w pojazdach i masz łączność. Lub ręczniak jak piszesz do traktora ( przenośny bo można wyjść z kabiny i połazić za kombajnem- pewnie oto chodzi?) A do kombajnu dać standardowe z długą anteną. Np właśnie Alan 109, czy Yosan PRO 110 a do tego taniutką Lemm AT1700. Długa antena bo to jest równoznaczne z dużą mocą wypromieniowana w eter. Wtedy taki ręczniak nawet z dużej odległości odbierałby maszynistę kombajnu.

A pewnie chodzi właśnie o to, żeby kombajn kierował traktorem kiedy podjechać i wysypać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:31

cb-radio w ciągniku no poniekat tak , tylko chodzi takze o to gdy traktor jest w trakcie rozladunku w gospodarstwie zeby mial kontakt z kombajnista ( kiedy podstawic nastepna przyczepe , chodzi o ogolny kontakt miedzy nimi , a pole najdalsze jest okolo 3,5 km wiec nie wiem czy da rade sciagnac ten reczniak

#252 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:19

cb-radio w ciągniku Tu jeszcze trzeba wziąć inne aspekty pod uwagę. Ważne jest to w jakim terenie, czy na pustej przestrzeni, czy w zabudowaniach. Okazać się może, że nawet proste zakłócenia linii energetycznych czy samych maszyn w których będą używane nadajniki będą utrudniały. Wydaje się, że 3,5 km to nie dużo, ale z doświadczenia napiszę tak. Mieszkam w odległości ok. 4 km od ruchliwej trasy. W lini prostej nie jestem w stanie na tym dystansie sie porozumieć z przejeżdżającymi nią samochodami ( oczywiście na kanale 19) Natomiast nie mam żadnych problemów nasłuchiwać co dzieję się w miejscowościach oddalonych o ok 15 km.

Chodzi o to, że ukształtowanie terenu, linie napowietrzne energetyczne to uniemożliwia, natomiast w przeciwnym kierunku zasięg skuteczny jest 3-4-krotnie wiekszy.

Ma ogromne znaczenie czym dysponuje korespondent. W moim przypadku zawsze na dachu jest minimum 1,3m antena. U innych śmieszne świńskie ogonki, których moc nadawania skutecznie ogranicza rozmowy.

Chodzi o to, że jedynym sposobem jest po prostu sprawdzenie czy dana antena / zestaw radio/antena akurat w tym konkretnym przypadku zda egzamin..

Umów się ze znajomymi i postaw jeden samochód w miejscu rozładunku, a drugim zrób wycieczkę na pole gdzie miałby pracować kombajn. I w praktyce sprawdz czytak się da. Na pewno masz kolegów którzy ci pomoga.

#253 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 09:35

cb-radio w ciągniku o nie wpadlem na to , dzieki za podpowiedz , mam cb w aucie ( bat 1,5m a drugi zestaw pozycze od kumpla identyczny )

#254 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:31

cb-radio w ciągniku http://allegro.pl/uc...2012889263.html ma któryś z was zamontowaną antenę na takim uchwycie? jak to się sprawuje?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#255 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 00:05

cb-radio w ciągniku Nie polecam. Po ok 3 miesiącach nie dało się odkręcić śrubek, a i cały uchwyt też już zaczynał rdzewieć. Nic specjalnego. To już lepiej zainwestuj w porządne wiertło i zrób otwór w dachu.

#256 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 04 styczeń 2012 - 11:29

cb-radio w ciągniku Takie śruby na imbus najlepiej potraktowac towotem lub innym smarem przed wkręceniem ich. Przerabiałem to w agregacie uprawowym- jak były przesmarowane to łatwo się odkręcały i nie było problemu z wymianą łożyska.

#257 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 04 styczeń 2012 - 13:02

cb-radio w ciągniku

Nie polecam. Po ok 3 miesiącach nie dało się odkręcić śrubek, a i cały uchwyt też już zaczynał rdzewieć. Nic specjalnego. To już lepiej zainwestuj w porządne wiertło i zrób otwór w dachu.

No bez przesady, nie będę niszczył karoserii dla jakiejś głupiej anteny, to już wole dalej jeżdzić z magnesem.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#258 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 15:28

cb-radio w ciągniku Ja miałem taki uchwyt przez kilka lat i nie było żadnych problemów. Śrubki przed odkręceniem potraktowałem WD-40.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#259 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:10

cb-radio w ciągniku

No bez przesady, nie będę niszczył karoserii dla jakiejś głupiej anteny, to już wole dalej jeżdzić z magnesem.

Bardziej niszczysz karoserie takim uchwytem, bo srubami musisz sie wkrecic do golej blachy przy okazji odkształcając dany fragment krawędzi klapy. I tego, podobnież jak dziura, zostaje na zawsze, choć dobry blacharz dziurę Ci załata :P

Jesli masz kombi to polecam montaz na uchwycie made-in-stodoła miedzy relingami. Ja tak mam i jest cacy.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 05 styczeń 2012 - 11:56

cb-radio w ciągniku A myślał ktoś z Was, aby włożyc w dziurę od anteny samochodowej FM? Jeszcze nie kombinowałem, nawet nie sprawdzałem czy tam jest odpowiedni otwór (czyt. odpowiedniej wielkości). Bo planuje taki patent w 2 aucie :).