Skocz do zawartości

Zdjęcie

cb-radio w ciągniku

321 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 14 kwiecień 2011 - 17:43

cb-radio w ciągniku witam małe pytanka mam :)czy łaczony kabel wpłynie jakoś na odbiór na zasieg czy bedzie to łaczenie powodować jakies zakłócenia?????? ogólnie to słysze co inni gadaja przez szumy ale słysze, ale byłem u znajomego który ma w golfie tez CB i on mnie słyszał bez problemu zero szumu a ja go nie słyszałem??? co moze byc? bo raczej nie u mnie bo jak go nie slyszałem to bym innych nie słyszał a słysze? a ten znajomy ma nowy sprzęt w czym tkwi problem hmmm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cb-radio w ciągniku Dzisiaj, 17:31
  •  

#202 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 13:23

cb-radio w ciągniku Tak, łączenie kabla jest bardzo niewskazane i jezeli juz to nalezy to zrobić "beczką".

Co do drugiego problemu to juz taki urok CB. Zasieg nadawania i odbioru nie zawsze jest taki sam. Duzo zalezy od ustawien samego radia, od anteny, od uksztaltowania terenu, a nawet od pogody czy aktywności słońca.
Latem będziesz slyszał np. rosjan, może uda Ci się usłyszać włochów.

Ja z domu dalej lecę niż słyszę i mam tak od początku, na kazdym radiu.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#203 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 19:21

cb-radio w ciągniku mozesz rozwiną to "beczka" bo nie iwem czyy dobrze kojarze:) jutro tez poaptrze moze nie bedzie to skompplikowane to przelutuje kabel :)

#204 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 20:35

cb-radio w ciągniku http://allegro.pl/la...1541999448.html taki to wtyk dwustronny

#205 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:01

cb-radio w ciągniku Do beczki oczywiscie konieczne są dwie końcówki na obydwa kable.
No zastanow sie nad przelutowaniem calego kabla, zwykly bodaj RG58 nie jest drogi.

#206 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 12:26

cb-radio w ciągniku jak mnie oko przestanie boleć (byłem w nocy w pozku u okulisty wyciagnac metalowy opiłek z oka)i teraz mało co widze lewym okiem jak sie poprawi to bede próbował przelutować:) dzieqwka chłopaki za odpowiedzi :)

#207 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 17:45

cb-radio w ciągniku A po coś se go tam wkładał :) ? - w to oko :) .

#208 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 20:34

cb-radio w ciągniku okulary nie pomogły ai tak sie dostał do oka ;[ cb narazie na łaczontm kablu działą z domu łądnie słychac dzisiaj było słychac ludzi dalej (8km)

#209 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 21:13

cb-radio w ciągniku

okulary nie pomogły ai tak sie dostał do oka ;[

Pewnie tak to bylo

;)

cb narazie na łaczontm kablu działą z domu łądnie słychac dzisiaj było słychac ludzi dalej (8km)

Przeczytaj moj post wyzej (numer #202) ;)
Zasieg zalezy od wielu rzeczy, przy samochodzie taka łączka tez rozny ma wplyw (ale raczej nie jakis mega znaczący).
Jedni mowia ze kabla powinno byc iles tam procent dlugosci fali (czy nie 1/2 czasem). U mnie w aucie mam 8-9m z czego kilka m zwinietych i nie ma zadnych problemow. A niektorzy uznaliby to za hmm, nierozsądne ;)

#210 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 21:38

cb-radio w ciągniku no ja tez mam zwinięty kabel pod siedzeniem :)ale ważne ze mnie zadowala :) nie nie tak z tym opiłkiem nie było raczej okulary nie dolegały i kawałek metalu sie odbił o dwuteowniki trafił w oko myślałem ze się odbił ale jednak nie :(

Edytowany przez Filipoo, 16 kwiecień 2011 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 maj 2011 - 08:30

cb-radio w ciągniku wczoraj w końcu podjąłem decyzje i zakupiłem radyjko
lafayette trucker z antenką LEMM AT - 900, mam nadzieje ze taki zestaw będzie wystarczający na potrzeby maszyn rolniczych

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#212 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 03 maj 2011 - 09:31

cb-radio w ciągniku W takim razie życzę aby zestaw spełniał Twoje oczekiwania :). A oczekiwania owe nie są jakieś wygórowane, to powinno dać radę :rolleyes:.

Pozdrawiam. Dariusz.

#213 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:41

cb-radio w ciągniku A czy motylkowa antene od CB np Lemm, można przykręcić do tej od FM? Bo mi w ładowarce słabo radio ściąga a jak patrzyłem to jest motylek też. Wiem że przez adapter się da mieć CB i FM z anteny od CB bo tak miałem w aucie.

#214 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:30

cb-radio w ciągniku

wczoraj w końcu podjąłem decyzje i zakupiłem radyjko
lafayette trucker z antenką LEMM AT - 900, mam nadzieje ze taki zestaw będzie wystarczający na potrzeby maszyn rolniczych

Jak dla mnie niepotrzebna strata 150zl za to radio http://allegro.pl/ra...590769687.html. No chyba ze koniecznie chodzilo o nowe radio formatu din zamiast zwyklego radia.

#215 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 maj 2011 - 11:44

cb-radio w ciągniku tak, miało byc nowe z fvat i miało być zamiast zwykłego radia więc z przednim głośnikiem.
czytałem o radiu różne opinie, zarówno super jak i ze beznadziejne ze wzgledu na automatyczne filtry odcinające - zobaczymy jak będzie, radio w ciągniku czy kombajnie nie będzie używane w mieście :-)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#216 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 03 maj 2011 - 13:41

cb-radio w ciągniku Moim zdaniem dokonałeś dobrego wyboru. Miałeś założenia- głośnik z przodu, oraz montaż w miejscu po radioodbiorniku FM. I nie popłynąłeś z falą i kupiłeś radio za rozsądne pieniądze, a do tego równie solidnej marki. Podobnie z anteną.

Moje gratulacje. Nie rzucając kasą masz to czego chciałeś.

Życzę zadowolenia i dalekich łączności.

#217 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:15

cb-radio w ciągniku Można zamienić pręcik w antenie na dłuższy? mam lemma hmm chyba 60 cm, i mam hustlera i chciałbym przełożyć pręcik da rade? Drugie pytanie co już pytałem, antene od CB można założyć jako tą od radia FM?

#218 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 maj 2011 - 18:15

cb-radio w ciągniku koledzy pożyczyłem prąd do radyjka z radia fm oczywiście mam zakłócenia z alternatora można zastosować jakiś filtr czy muszę ciągnąć bezpośrednio z akumulatora + ???

#219 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 maj 2011 - 19:11

cb-radio w ciągniku

Można zamienić pręcik w antenie na dłuższy? mam lemma hmm chyba 60 cm, i mam hustlera i chciałbym przełożyć pręcik da rade? Drugie pytanie co już pytałem, antene od CB można założyć jako tą od radia FM?

Nie, nie mozna. Bat i cewka tworza antene, cewka jest dopasowana do bata, jak dasz znacząco dłuższy/krótszy bat to anteny nie zestroisz, poza tym to nie bedzie dzialac.
Drugie: mozna, musisz kupic spliter. No i nie wiem jak to bedzie dzialac bo nie sprawdzalem.

qba - filtr na zasilaniu i/lub lepsze radio (z lepszymi filtrami).
Moj president wycina wszystko, a jestem podpięty pod linie ACC radia (tzn. ta w ktorej prad jest po kluczyku).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 maj 2011 - 20:06

cb-radio w ciągniku

Nie, nie mozna. Bat i cewka tworza antene, cewka jest dopasowana do bata, jak dasz znacząco dłuższy/krótszy bat to anteny nie zestroisz, poza tym to nie bedzie dzialac.

dzięki tak myślałem że nie da rady

Drugie: mozna, musisz kupic spliter. No i nie wiem jak to bedzie dzialac bo nie sprawdzalem.

spliter mam leży w szafie, w aucie miałem ale tak sobie działało to, jak się okazało miałem walnięte radio a może od splitera niewiadomo, teraz podłączyłem jak było (antena na szybie w paskach ogrzewania +zasilacz) i gra dobrze, zresztą obok jest lemm 1,5m i trochę pomaga w zasięgu bo jest róźnica jak się go ściągnie, bardziej myślałem, żeby samą antene dać pod radio bezpośrednio, bo taki hustler ma cewke wogóle w sobie? chce ogólnie poprawić zasięg w ładowarce bo jestem na granicy zasięgu ESKI z dwóch miast i mi wciąż przeskakuje, trzeba chyba zamówić antene jakąś długą, bo na 50 cm jest niewielka różnica

qba - filtr na zasilaniu i/lub lepsze radio (z lepszymi filtrami).
Moj president wycina wszystko, a jestem podpięty pod linie ACC radia (tzn. ta w ktorej prad jest po kluczyku).

miałem filtr na zasilaniu hmm bez efektu (pod zapalniczke miałem) teraz mam pod aku i też są jeszcze zakłócenia głównie z elektrycznych szyb jak opuszczam/podnosze, radio Uniden 520, do ładowarki mam herberta- pogromce zakłóceń :D