Polecane posty

dawidg2    31

Jest domowy sposób na zmierzenie SWR bez użycia SWR miarki?? Na herbercie jak Wcisnę SWR to na wyświetlaczu zapala się czerwona dioda przy SWR. Nie wiem o co chodzi może ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

obawiam się, że on jej nie dostroił do ciągnika.

A jak stroił? Jak antena stała prosto, czy jak miałeś ją pod kontem. Ustawiona pod kontem może odbijać inaczej fale od kabiny i będzie już kaszana.

Sprawdź jeszcze czy nie miałeś radia w ciągniku przełączonego na FM ;). Kiedyś nieumyślnie przełączyłem na FM i nie wiedziałem- niby coś słychać, ale same pierdy wychodziły z radia.

 

Do kolegi @dawidg2: Herberta 1 nie miałem w rękach, ale on nie ma pokrętła kalibracji SWR, więc uważam, że przy naciśniętym na gruszce PTT wciskasz na radiu SWR i od razu masz wynik na wyświetlaczu- w Herbercie 1 środkowa skala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Poza tym antena wskazane zeby byla pionowo. Ponadto dach masz pewnie plastikowy - czyli dla anteny niewidoczny. Najwazniejszy pewny montaz do kabiny i pewna masa. No i pion.

Poza tym tak jak wyzem - moze FM wlaczyles, a moze radio oferuje tylko FM? Tez sie takie na allegro zdarzaja.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

antena zapięta do lusterka - antena to lemm at-900


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja Przykręciłem na plastik ale pod spodem kawałem metalu jest, więc masa jest bo ja słyszę i mnie słyszą, ale łapie kilka km, Lemm chyba at-600, niema ogólnie miejsca żeby był kawałek metalowego dachu, plastik jest a na reszcie szyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Kolego jesli ten kawalek blachy ma polaczenie z konstrukcja kabiny to masa bedzie, jesli nie to raczej ciezko ;)

 

Poza tym lemm zwykle dziala i bez masy - na aucie jezdze tak juz blisko dwa lata ze uchwyt anteny jest odizolowany od reszty podkladkami gumowymi.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Muszę jeszcze sprawdzić to połączenie ale raczej jest bo tam chłodnica klimy jest zamontowana z wiatrakami. Sprawdzałem to SWR i kurcze jak nacisnę ptt a potem SWR to idzie na max skale wskaźnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

na każdym, kupiłem SWR-miarke i jest to samo, SWR ponad skale idzie, w aucie patrzyłem mam 1-2; 20-1,7; 40-2. też tak trochę za dużo. Nie sprawdzałem masa jaka jest, ale słychać mnie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

W aucie rewelacji nie ma, ale lepiej nie bedzie, juz masz dolek w polowie pasma wiec inaczej nie bedzie.

 

Przy wysokim swr mozesz w skrajnym przypadku spalic radio.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem nie nadaje za długo przeważnie nasłuchuje co się dzieje na okolicy. Masy w ładowarce nie sprawdzałem to tak dodam bo tak niejasno napisałem. W aucie jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Koledzy- jaką antenę polecacie do CB do samochodu?

http://allegro.pl/antena-cb-wilson-little-wil-gratis-express-i1712067772.html (Najchętniej brana na allegro) Mam w szafie stare CB (stało kiedyś w domu i z wujkiem się rozmawiało który mieszkał 50km dalej. Na dachu domu była taka zaje***ta antena tylko pewnego razu przy silnym wietrze się zgięła a CB wylądowało w szafie. Może uda się je ożywić? :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Kup sobie Lemma jakiegoś. Za małą kasę będziesz miał dobrą, nierzucającą się w oczy antenkę. Coś z serii AT (900, 1200, 1400). Lub te same w wersji na magnesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tylko Lemma trzeba czasem rozkręcić by oczyścić i zakonserwować cewkę bo nie lubią wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Albo klasyk tematu - lemm magnum - 1,6m bata na dachu. Ja do mojej magnumki nie zagladalem z rok i problemu nie bylo. Co jakis czas w wolnej chwili przejzec, rozebrac, zakonserwowac, potraktowac z zewnatrz miekka szczotka druciana zeby odzyskala blask i bedzie wieczna :)

 

Daniel - co to za radyjko masz w szafie?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Leciwa klasyka, ot i wsio ;)

 

Na pewno bedzie dzialac lepiej niz to tałtajstwo po 150-300zl z alledrogo.

Jesli zmodowane na 240 kanalow to bomba, jesli nie to wstegi sa nieprzydatne - w postawie raczej sie ich nie uzywa.

 

Moc 2,5W w AM nie ma znaczenia - nie ma wielkiej roznicy miedzy 4W. Bedzie grac ;)

Wiecej nie powiem bo nie mialem stycznosci.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

To że leciwe to wiem ;) 15 lat nie używane + jakieś 10 lat to wychodzi na to że już pełnoletnie :P

Ale mi radio potrzebne tylko do radarów i raczej nic poza tym.

Dzisiaj jechałem z tatem i tak przed nami jechały 3 tiry z jednej firmy. W końcu reakcja taty: "co oni tak się wleką". Z naprzeciwka pusto to wrzucił kierunkowskaz i wyprzedzamy. Mijamy już drugiego a ja w przerwie między drugim a trzecim na poboczu policjanta z suszarką widzę :lol: Ale nic nie machał to pojechaliśmy dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja mam leciwego Herberta. Wie ktoś co mam nie tak że takie SWR wyskakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

w aucie patrzyłem mam 1-2; 20-1,7; 40-2. też tak trochę za dużo. Nie sprawdzałem masa jaka jest, ale słychać mnie dobrze.

Jak poniżej 3 to nie masz się co martwic. Na swoim mam obecnie 1,5 w połowie i 1,7 na skraju i hula dobrze :). Kuzyn miał równe 3 po zestrojeniu, niżej nie dało się zejść i też latało (hustler ic100 + alan 102, dogadywał się ze mną na takim swr na 10 kilometrach). Nie każda antena idealnie pasuje do danego radia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Koledzy a co powiecie o radyjkach reczniakach ??( wiecie , chodzi o przenosne cb-radia ) co o nich sadzicie , mozecie cos polecic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W trase są za kiepskie- bardzo mały zasięg. Jedyny plus jest taki że je dowolnie przenosisz z auta do auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

ale sprawdzilby sie w gospodarstwie , gdzie pola polozone sa maxymalnie 3,5 km?? chodzi mi o polaczenie miedzy kombajnem a ciagnikiem odbierajacym , tylko w kombajnie na stale a w ciagniku przenosne , aby mozna wyjsc razem z radiem, Jesli uwazacie ze to nie da rady to moze poleccie jakies krotkofalowki , chce przeznaczyc ok 400, maxymalnie 500 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Za 500 zł do takich zastosowań bez problemu zmontujesz komplet nowych CB dla traktora i kombajnu.

 

Najprostsze Alan 109 x 2 szt ok 140 zł/szt. I do tego prostego Lemm At900 lub 1200 po ok 80 zl/ szt. Montujesz w pojazdach i masz łączność. Lub ręczniak jak piszesz do traktora ( przenośny bo można wyjść z kabiny i połazić za kombajnem- pewnie oto chodzi?) A do kombajnu dać standardowe z długą anteną. Np właśnie Alan 109, czy Yosan PRO 110 a do tego taniutką Lemm AT1700. Długa antena bo to jest równoznaczne z dużą mocą wypromieniowana w eter. Wtedy taki ręczniak nawet z dużej odległości odbierałby maszynistę kombajnu.

 

A pewnie chodzi właśnie o to, żeby kombajn kierował traktorem kiedy podjechać i wysypać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj