Skocz do zawartości

Zdjęcie

cb-radio w ciągniku

323 odpowiedzi na ten temat

#321 Share mko09ijn

mko09ijn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 19:23

cb-radio w ciągniku

A po co CB na stałym zasilaniu? skoro używasz CB to chyba ssiedziesz w kabinie wiec wlączenie zaplonu nie bedzie problemem. No chyba ze koniecznie chcesz zapomniec o wlaczonym CB na przyklad w zimie gdy ciagnika nie uzywa sie zbyt czesto, co tydzien albo dwa albo i dluzej i miec do zera rozladowany akumulator. A ze wzgledu na moja prace mam okazje dostrzegac ze akumulatory uzytkowane intensywnie na pobieraniu pradu ale rowniez ladowane czesto przez normalna prace alternatora wytrzymuja dluzej niz akumulator nawet raz zostawiony do calkowitego wyladowania na przyklad przez pozostawienie wlaczonych swiatel czy radia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cb-radio w ciągniku Dzisiaj, 16:21
  •  

#322 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:22

cb-radio w ciągniku powinien byc prad jesli cofniesz kluczyk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#323 Share Mich9

Mich9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany Dzisiaj, 10:12

cb-radio w ciągniku Część koledzy. Odgrzeje trochę kotleta. Mianowicie mam na Orlenie trochę punktów i chciałbym wziąć radio midlanda 210, do tego kupiłbym jakąś antenę najlepiej 80 cm(poleci ktoś coś? tak żeby się wyginała bo duzo krzakow i żeby od razu wi nie złamała.) chciałbym ją zamontować do rurki lusterka w ciągniku poprzez jakiś uchwyt nie wiem jaki i pytanie jak pociągnąć przewód od anteny normalnie przez drzwi i do górnej półki w ciągniku bo obok radia mam miejsce na cb, zobaczę czy Angole pomyśleli żeby zrobić jakieś zasilanie a jak nie będzie to przez co ? podkradać prąd od radia? I ostatnie pytanie czy będę musiał kogoś wołać żeby to zestroił czy mogę pojechać z niezamontowana antena i radiem do jakiegoś serwisu zestroić i potem zamontować. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#324 Share rabit500

rabit500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany Dzisiaj, 13:09

cb-radio w ciągniku Co do strojenia teoretycznie strojenie samego radia i anteny jest wykonalne. Ale z własnego doświadczenia powiem Ci żebyś zestrajal je jak już wszystko będziesz miał poukładane na gotowo. Bo czasem elektonika lubi platac figle i siać zakłóceniami

Edytowany przez rabit500, Dzisiaj, 13:10.