Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filipoo    14

witam małe pytanka mam :)czy łaczony kabel wpłynie jakoś na odbiór na zasieg czy bedzie to łaczenie powodować jakies zakłócenia?????? ogólnie to słysze co inni gadaja przez szumy ale słysze, ale byłem u znajomego który ma w golfie tez CB i on mnie słyszał bez problemu zero szumu a ja go nie słyszałem??? co moze byc? bo raczej nie u mnie bo jak go nie slyszałem to bym innych nie słyszał a słysze? a ten znajomy ma nowy sprzęt w czym tkwi problem hmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Tak, łączenie kabla jest bardzo niewskazane i jezeli juz to nalezy to zrobić "beczką".

 

Co do drugiego problemu to juz taki urok CB. Zasieg nadawania i odbioru nie zawsze jest taki sam. Duzo zalezy od ustawien samego radia, od anteny, od uksztaltowania terenu, a nawet od pogody czy aktywności słońca.

Latem będziesz slyszał np. rosjan, może uda Ci się usłyszać włochów.

 

Ja z domu dalej lecę niż słyszę i mam tak od początku, na kazdym radiu.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

mozesz rozwiną to "beczka" bo nie iwem czyy dobrze kojarze:) jutro tez poaptrze moze nie bedzie to skompplikowane to przelutuje kabel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Do beczki oczywiscie konieczne są dwie końcówki na obydwa kable.

No zastanow sie nad przelutowaniem calego kabla, zwykly bodaj RG58 nie jest drogi.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jak mnie oko przestanie boleć (byłem w nocy w pozku u okulisty wyciagnac metalowy opiłek z oka)i teraz mało co widze lewym okiem jak sie poprawi to bede próbował przelutować:) dzieqwka chłopaki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

okulary nie pomogły ai tak sie dostał do oka ;[ cb narazie na łaczontm kablu działą z domu łądnie słychac dzisiaj było słychac ludzi dalej (8km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
okulary nie pomogły ai tak sie dostał do oka ;[
Pewnie tak to bylo

http://www.youtube.com/watch?v=eW_97D0hLBc

;)

cb narazie na łaczontm kablu działą z domu łądnie słychac dzisiaj było słychac ludzi dalej (8km)
Przeczytaj moj post wyzej (numer #202) ;)

Zasieg zalezy od wielu rzeczy, przy samochodzie taka łączka tez rozny ma wplyw (ale raczej nie jakis mega znaczący).

Jedni mowia ze kabla powinno byc iles tam procent dlugosci fali (czy nie 1/2 czasem). U mnie w aucie mam 8-9m z czego kilka m zwinietych i nie ma zadnych problemow. A niektorzy uznaliby to za hmm, nierozsądne ;)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no ja tez mam zwinięty kabel pod siedzeniem :)ale ważne ze mnie zadowala :) nie nie tak z tym opiłkiem nie było raczej okulary nie dolegały i kawałek metalu sie odbił o dwuteowniki trafił w oko myślałem ze się odbił ale jednak nie :(

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

wczoraj w końcu podjąłem decyzje i zakupiłem radyjko

lafayette trucker z antenką LEMM AT - 900, mam nadzieje ze taki zestaw będzie wystarczający na potrzeby maszyn rolniczych


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A czy motylkowa antene od CB np Lemm, można przykręcić do tej od FM? Bo mi w ładowarce słabo radio ściąga a jak patrzyłem to jest motylek też. Wiem że przez adapter się da mieć CB i FM z anteny od CB bo tak miałem w aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

wczoraj w końcu podjąłem decyzje i zakupiłem radyjko

lafayette trucker z antenką LEMM AT - 900, mam nadzieje ze taki zestaw będzie wystarczający na potrzeby maszyn rolniczych

Jak dla mnie niepotrzebna strata 150zl za to radio http://allegro.pl/radio-cb-trucker-lafayette-super-cena-gratisy-i1590769687.html. No chyba ze koniecznie chodzilo o nowe radio formatu din zamiast zwyklego radia.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

tak, miało byc nowe z fvat i miało być zamiast zwykłego radia więc z przednim głośnikiem.

czytałem o radiu różne opinie, zarówno super jak i ze beznadziejne ze wzgledu na automatyczne filtry odcinające - zobaczymy jak będzie, radio w ciągniku czy kombajnie nie będzie używane w mieście :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Moim zdaniem dokonałeś dobrego wyboru. Miałeś założenia- głośnik z przodu, oraz montaż w miejscu po radioodbiorniku FM. I nie popłynąłeś z falą i kupiłeś radio za rozsądne pieniądze, a do tego równie solidnej marki. Podobnie z anteną.

 

Moje gratulacje. Nie rzucając kasą masz to czego chciałeś.

 

Życzę zadowolenia i dalekich łączności.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Można zamienić pręcik w antenie na dłuższy? mam lemma hmm chyba 60 cm, i mam hustlera i chciałbym przełożyć pręcik da rade? Drugie pytanie co już pytałem, antene od CB można założyć jako tą od radia FM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

koledzy pożyczyłem prąd do radyjka z radia fm oczywiście mam zakłócenia z alternatora można zastosować jakiś filtr czy muszę ciągnąć bezpośrednio z akumulatora + ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Można zamienić pręcik w antenie na dłuższy? mam lemma hmm chyba 60 cm, i mam hustlera i chciałbym przełożyć pręcik da rade? Drugie pytanie co już pytałem, antene od CB można założyć jako tą od radia FM?

Nie, nie mozna. Bat i cewka tworza antene, cewka jest dopasowana do bata, jak dasz znacząco dłuższy/krótszy bat to anteny nie zestroisz, poza tym to nie bedzie dzialac.

Drugie: mozna, musisz kupic spliter. No i nie wiem jak to bedzie dzialac bo nie sprawdzalem.

 

qba - filtr na zasilaniu i/lub lepsze radio (z lepszymi filtrami).

Moj president wycina wszystko, a jestem podpięty pod linie ACC radia (tzn. ta w ktorej prad jest po kluczyku).


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie, nie mozna. Bat i cewka tworza antene, cewka jest dopasowana do bata, jak dasz znacząco dłuższy/krótszy bat to anteny nie zestroisz, poza tym to nie bedzie dzialac.

dzięki tak myślałem że nie da rady

Drugie: mozna, musisz kupic spliter. No i nie wiem jak to bedzie dzialac bo nie sprawdzalem.

spliter mam leży w szafie, w aucie miałem ale tak sobie działało to, jak się okazało miałem walnięte radio a może od splitera niewiadomo, teraz podłączyłem jak było (antena na szybie w paskach ogrzewania +zasilacz) i gra dobrze, zresztą obok jest lemm 1,5m i trochę pomaga w zasięgu bo jest róźnica jak się go ściągnie, bardziej myślałem, żeby samą antene dać pod radio bezpośrednio, bo taki hustler ma cewke wogóle w sobie? chce ogólnie poprawić zasięg w ładowarce bo jestem na granicy zasięgu ESKI z dwóch miast i mi wciąż przeskakuje, trzeba chyba zamówić antene jakąś długą, bo na 50 cm jest niewielka różnica

qba - filtr na zasilaniu i/lub lepsze radio (z lepszymi filtrami).

Moj president wycina wszystko, a jestem podpięty pod linie ACC radia (tzn. ta w ktorej prad jest po kluczyku).

miałem filtr na zasilaniu hmm bez efektu (pod zapalniczke miałem) teraz mam pod aku i też są jeszcze zakłócenia głównie z elektrycznych szyb jak opuszczam/podnosze, radio Uniden 520, do ładowarki mam herberta- pogromce zakłóceń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Najlepsze anteny to te z dużych fiatów i maluchów, te co mają baty w okolicy metra (+- 20cm). Nie potrzebują żadnych wzmacniaczy ani nic i sciagaja bardzo dobrze. Takie jest moje prywatne zdanie ;)

Tak więc jeśli to do ładowarki to wybierz sie na złom, moze na jakims fiacie czy polonezie takiego znajdziesz.

 

Moze kiepski filtr...walka z zakloceniami to prawie jak z wiatrakami. Wszystko w aucie musi grac, dobre masy itp itd. Dobre radio (ja bym herbatnika dal do auta, no ale to moje zdanie :P ). Jak kupisz tansze kable WN (jesli masz benzyniaka) to tez moze zaczac Ci siac. Malo tego, na swiatlach jak obok Ciebie stanie auto z kiepskimi kablami to tez to wyczujesz :]

Temat rzeka hehe


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

http://allegro.pl/antena-samochodowa-sprezynowa-fm-firmy-plus-i1570533255.html tu jest taka długa i na przegubie jak u mnie tylko bacik bym przekręcił. Tylko będzie śmiesznie bo od CB będzie mniejsza.

 

A co do Herbatnika no to niestety za duże radyjko do autka. A zresztą z Unidenem nie ma tragedii.

Nie wiem auto audi a4 96r, i jest prawie ok. Co do zakłóceń to jest tragedia jak się wyprzedza jakiś skuter/komarek wtedy to dopiero są zakłócenia. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

panowie jest problem, dystans 100m, na ciągniku antena 1m, na samochodzie 1,45 - dobrze zestrojona, na trasie zbieram 10-15km

brat nadaje z ciągnika - ledwo go słyszę, on mówi ze mnie też ledwo słyszy - nie dość ze cicho to jeszcze ma dużo trzasków i przekłamań.

elektryk twierdzi ze na ciągniku zamontował prawidłowo - obawiam się, że on jej nie dostroił do ciągnika.

Jak sobie z tym poradzić we własnym zakresie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na radiu nie masz przełącznika local(coś w tym stylu). Spróbuj na tym ustawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

przy weekendzie sie pobawimy, może radio miało włączony tryb auto squelch, może antena musi być ustawiona pod kątem 90st a nie tak jak teraz - ok 50-60


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj