Polecane posty

pooch    61

Mam delikatny problem ze swoim CB :) Może ktoś przerabiał go to się podpytam w tym wątku.

Otóż po włączeniu radia pojawia się na wyświetlaczu napis EU, po czym przechodzi na kanał 19 i nic nie łapie.

 

Radio to President Johnny II.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przełączyłeś radio na inny kraj co oznacza inną częstotliwość.Więc teraz nie masz prawa nic słyszeć.Poszukaj najlepiej instrukcji od niego.Tam będzie wszystko opisane :D

Edytowano przez piotrslonski1

kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli to jest Johny II to masz tam przełącznik F-OFF i jedziesz po kolei:

wyłącz radio

przycisk F daj do góry

włącz radio

kręcisz pokrętłem kanałów i ustawiasz odpowiedni tryb pracy (wiadomo PL)

po wybraniu odpowiedniego trybu pracy dajesz przycisk w dół na OFF

wyłącz radio

włącz radio ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie polecicie mi radio CB do kombajnu zbożowego Jd w540?

Kombajn będzie pracował przy lasach na terenach gdzie jest ogólnie słaby zasięg.

Jaką antenę zamontować i gdzie ją najlepiej umieścić by jej zaraz nie zepsuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Radio dowolne...nawet najtańsze się nada, to ma drugorzędne znaczenie.

Słaby zasięg czego? Komórek? To nie ma żadnego wpływu na cb. Długa antena, metr minimum gdzieś na środku kombajnu (może między silnikiem a zbiornikiem) i będzie działać. Pytanie czy jeździsz pod drzewami, gdzie możnaby ją zachaczyć.

Możesz też dać z tylu nad wytrząsaczem, ale wtedy do przodu będzie gorszy zasięg.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A na jaką odległość będziesz potrzebował się komunikować? A jeśli chodzi o radio to raczej możesz spokojnie brać jakiś tańszy model, a lepszą antenę i z radyjek wtedy polecam presidenta lub alana. Ewentualnie jak nie potrzebujesz znacznego zasięgu to możesz się pokusić o jakieś ręczne cb. Odejdzie Ci w tedy problem z anteną, a z kombajnu to jakieś 3-4 km zasięgu powinieneś osiągnąć spokojnie w twoich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Witam. Jakie anteny i radia polecacie do ciągników i sieczkarni żeby przy nie dużej odległości się sprzęgało? Zasięg nie musi być duży, min 2km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będę jeździł pod drzewami

Ja myślałem że z prawej strony kabiny

20 km bym uzyskał zasięgu ??

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

20 km to tylko z anteny 1,5-2m na środku kombajnu a i z tym może być niekiedy problem.

 

Chyba, że zainwestujesz w sprzęt krótkofalarski, wyższa półka jakościowa jak i cenowa. Oficjalnie też potrzeba licencji na to pasmo.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na radio i antenę nie będę żałował ile km zasięgu uzyskam jak zamontuję ją obok kabiny i bedzie wystawała ponad kabinę 30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak kolega pisał to już będą większe koszty no i antena jednak musi być długa więc łatwo o drzewa możesz ją strącić. Może po prostu lepszym i tańszym rozwiązaniem, skoro potrzebujesz komunikacji na dość spore odległości, było by wykupić jakiś pakiet na tel. kom. zamiast cb i w ten sposób się dogadywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Nie powiem Ci, bo to nie takie proste. Zależy jak długa będzie i gdzie będziesz jeździł. W dołku będzie słabiej, na górce będziesz leciał daleeeko.

Poza tym obok kabiny to zasięg będzie mocno jednostronny - gorszy w tą stronę, gdzie kabina.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To więc jaki model i firme polecicie anteny i radia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Witam. Jakie anteny i radia polecacie do ciągników i sieczkarni żeby przy nie dużej odległości się sprzęgało? Zasięg nie musi być duży, min 2km

 

Jak chcesz do ok. 2km to kup sobie antenę max. 50cm, zależy gdzie ją jeszcze chcesz zamontować, ma być na stałe, uchwyt czy magnes. Z dobrych firm to President, Sirio, Lemm.

Radio to kwestia pieniędzy i czy chcesz używane czy nowe. Ale niedrogie są np. TTI i do ciągnika czy sieczkarni spokojnie Ci wystarczy, chyba, że kupisz sobie coś lepszego np. używanego Unidena albo Presidenta.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Potrzebował bym 7 kompletów ale do jesieni jeszcze troche czasu a więc moze coś z używki. Tylko jak jest z tym sprzęganiem przy nie dużej odległości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Koledze chyba chodzi o to jak jest np. przy mikrofonach bezprzewodowych że trzeszczy jak jest za blisko... ale w cb nie ma tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Nie chodzi mi o rodzaj sprzegania sie mikrofonów, tylko o sprzęganie jak anteny są blisko siebie. Kiedyś jak miałem w aucie cb to nie dało sie dogadać z kierowcą np. przedemną na odległość zderzak w zderzak, chyba że z radiem było coś nie tak. Radio to był jakiś tam alan i antena też alana 150cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ten mikrofon to miał być taki przykład tylko... Domyślałem się o co ci chodzi. Może przy kilku metrach między antenami tak jest ale przecież nie będziesz cały czas na takiej odległości z odbiorcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jak jest antena dobrze zestrojona do maszyny to nie powinno to występować. Ja mam przy samochodzie 140cm antenę, wcześniej miałem na magnesie, teraz przeniosłem na uchwyt i w obu przypadkach nic się nie działo. Ważne jest zestrojenie anteny oraz dobrze zrobiona masa i powinno hulać aż miło.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

tylko ze antena była stała i była zestrajana a problem jednak nadal był. Nieduża odległość miedzy ciągnikiem a sieczkarnią to chyba norma, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To odpowiecie mi na pytanie jaki model anteny i radia dla mnie do kombajnu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Zależy ile chcesz na to pieniędzy przeznaczyć. Radio President, Uniden, Alan, Midland, antena Sirio, President, Lemm, wystarczy poszukać na allegro. Nikt Ci tu nie powie jaką masz kupić, bo wybrać masz sobie sam.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Witam! Mam pytanie jakie cb radio z antena wybrać. Z modulacją Fm, jaką długość anteny? Jakie polecacie, a jakie odradzacie? Cena by miała wynosić około 200zł ( maksymalnie 250zł)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj