Polecane posty

rafal11195    7

no poniekat tak , tylko chodzi takze o to gdy traktor jest w trakcie rozladunku w gospodarstwie zeby mial kontakt z kombajnista ( kiedy podstawic nastepna przyczepe , chodzi o ogolny kontakt miedzy nimi , a pole najdalsze jest okolo 3,5 km wiec nie wiem czy da rade sciagnac ten reczniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Tu jeszcze trzeba wziąć inne aspekty pod uwagę. Ważne jest to w jakim terenie, czy na pustej przestrzeni, czy w zabudowaniach. Okazać się może, że nawet proste zakłócenia linii energetycznych czy samych maszyn w których będą używane nadajniki będą utrudniały. Wydaje się, że 3,5 km to nie dużo, ale z doświadczenia napiszę tak. Mieszkam w odległości ok. 4 km od ruchliwej trasy. W lini prostej nie jestem w stanie na tym dystansie sie porozumieć z przejeżdżającymi nią samochodami ( oczywiście na kanale 19) Natomiast nie mam żadnych problemów nasłuchiwać co dzieję się w miejscowościach oddalonych o ok 15 km.

 

Chodzi o to, że ukształtowanie terenu, linie napowietrzne energetyczne to uniemożliwia, natomiast w przeciwnym kierunku zasięg skuteczny jest 3-4-krotnie wiekszy.

 

Ma ogromne znaczenie czym dysponuje korespondent. W moim przypadku zawsze na dachu jest minimum 1,3m antena. U innych śmieszne świńskie ogonki, których moc nadawania skutecznie ogranicza rozmowy.

 

Chodzi o to, że jedynym sposobem jest po prostu sprawdzenie czy dana antena / zestaw radio/antena akurat w tym konkretnym przypadku zda egzamin..

 

Umów się ze znajomymi i postaw jeden samochód w miejscu rozładunku, a drugim zrób wycieczkę na pole gdzie miałby pracować kombajn. I w praktyce sprawdz czytak się da. Na pewno masz kolegów którzy ci pomoga.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

o nie wpadlem na to , dzieki za podpowiedz , mam cb w aucie ( bat 1,5m a drugi zestaw pozycze od kumpla identyczny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Nie polecam. Po ok 3 miesiącach nie dało się odkręcić śrubek, a i cały uchwyt też już zaczynał rdzewieć. Nic specjalnego. To już lepiej zainwestuj w porządne wiertło i zrób otwór w dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nie polecam. Po ok 3 miesiącach nie dało się odkręcić śrubek, a i cały uchwyt też już zaczynał rdzewieć. Nic specjalnego. To już lepiej zainwestuj w porządne wiertło i zrób otwór w dachu.

 

No bez przesady, nie będę niszczył karoserii dla jakiejś głupiej anteny, to już wole dalej jeżdzić z magnesem.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja miałem taki uchwyt przez kilka lat i nie było żadnych problemów. Śrubki przed odkręceniem potraktowałem WD-40.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No bez przesady, nie będę niszczył karoserii dla jakiejś głupiej anteny, to już wole dalej jeżdzić z magnesem.

Bardziej niszczysz karoserie takim uchwytem, bo srubami musisz sie wkrecic do golej blachy przy okazji odkształcając dany fragment krawędzi klapy. I tego, podobnież jak dziura, zostaje na zawsze, choć dobry blacharz dziurę Ci załata :P

 

Jesli masz kombi to polecam montaz na uchwycie made-in-stodoła miedzy relingami. Ja tak mam i jest cacy.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Bardziej niszczysz karoserie takim uchwytem, bo srubami musisz sie wkrecic do golej blachy przy okazji odkształcając dany fragment krawędzi klapy. I tego, podobnież jak dziura, zostaje na zawsze, choć dobry blacharz dziurę Ci załata :P

 

Jesli masz kombi to polecam montaz na uchwycie made-in-stodoła miedzy relingami. Ja tak mam i jest cacy.

 

Kombi nie mam, zresztą takiego czegoś to bym nie założył bo nie estetycznie to wygląda wg mnie, trudno chyba trzeba będzie zainwestować w jakąś ładną magnesówke. Miał ktoś z was do czynienia z presidentem misouri ew super floridą?

 

Bardziej niszczysz karoserie takim uchwytem, bo srubami musisz sie wkrecic do golej blachy przy okazji odkształcając dany fragment krawędzi klapy. I tego, podobnież jak dziura, zostaje na zawsze, choć dobry blacharz dziurę Ci załata :P

 

Jesli masz kombi to polecam montaz na uchwycie made-in-stodoła miedzy relingami. Ja tak mam i jest cacy.

 

Kombi nie mam, zresztą takiego czegoś to bym nie założył bo nie estetycznie to wygląda wg mnie, trudno chyba trzeba będzie zainwestować w jakąś ładną magnesówke. Miał ktoś z was do czynienia z presidentem misouri ew super floridą?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

A jaki chcesz miec na tym zasięg? Na antymiśka stykną, ale na więcej jak 5-6km w linii prostej nie licz. Mam znajomego co miał floridę. Lubi szybko jeździc, bardzo szybko. Przy 170km/h florida odpadła i złapała się bocznego słupka- tak było u niego. Wywalił ją, bo nie chciał aby mu szybę rozstrzaskała! Teraz ma AS-100 na magnesie 12,5cm i na razie ma przetestowaną do 190 i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No cb wykorzystuje do tego do czego większość kierowców... oglądałem dzisiaj sirio as100 nawet fajna antenka a tańsza od presidenta, może na nią się skuszę...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Kombi nie mam, zresztą takiego czegoś to bym nie założył bo nie estetycznie to wygląda wg mnie, trudno chyba trzeba będzie zainwestować w jakąś ładną magnesówke.
No czy to jest nieestetyczne: http://cb-wlkp.pl/viewtopic.php?t=1152 ? :P

 

coolman111 - jesli masz dziure w dachu no to montuj, wiele takich instalacji widzialem i wlasiciele byli zadwoleni. Tyle, ze do tylu juz za bardzo nie pogadasz ;)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Sirio są na pewno tańsze od Presidenta. Miałem AS-100 przez parę lat, sprzedałem koledze, który jeździ na niej już chyba 2. Wszystko ok, nic nie pęka, nic nie rdzewieje, nic się nie sypie.

Zadaj sobie sam pyt. jak szybko jeździsz abyś potem nie miał problemu z zerwanym magnesem. Kup najwyżej większy magnes- w AS-100 standard to 9cm, można założyc 12,5 i już jesteś pewniejszy.

@maks tak się właśnie zastanawiam, bo u mnie jest ten wielki magnes dla 2 metrówki, a w dziurze o wiele ładniej wygląda. Drugie auto zapewne pójdzie w dziurę (w moim dziurki nie mam heh, a jestem trochę sceptycznie nastawiony na wiercenie bo czytałem na forum cb, że niektórym lubi rdzewiec). Będę musiał poczytac jeszcze o spliterach czy to zdaję egzamin, bo radia też chcę posłuchac czasami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No wlasnie dla mnie montaz zamiast fm z definicji odpada, bo ja bez radia nie jeżdzę ;)

Dobrze zakonserwowac, zamalowac, smarem (nie pamietam juz jaki to polecali...miedziany moze?) i powinno byc trwale.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No czy to jest nieestetyczne: http://cb-wlkp.pl/viewtopic.php?t=1152 ? :P

 

coolman111 - jesli masz dziure w dachu no to montuj, wiele takich instalacji widzialem i wlasiciele byli zadwoleni. Tyle, ze do tylu juz za bardzo nie pogadasz ;)

 

@maks mnie się to osobiście nie podoba ale to tylko moje zdanie... każdy robi jak mu pasuje...

pozdro.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No ok ok, rozumiem i szanuję. Dla mnie po prostu taki montaż okazał się najlepszym kompromisem między nieniszczeniem auta (choc to i tak już próchniak, ale jednak szkoda :lol: ) a osiągami, czyli montażem anteny możliwie jak najbardziej na środku dachu.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Kiedy jeszcze miałem "seja" to wstawiłem antenę cb (http://allegro.pl/sirio-tajfun-jak-radiowa-dyskretna-i2013971586.html) w miejsce zwykłej radiówki natomiast radio było podpięte pod antenę wewnętrzną przyklejaną do szyby. Ściągało według mnie dobrze kiedyś stałem Olsztynie pod oczyszczalnią to z gościem który znajdował się gdzieś w mieście swobodnie rozmawiałem (a dzielił nas ładny kawałek lasu i kupa budynków w mieście). Teraz mam inny i też miałem dylemat gdzie wstawić antenę i na końcu tego mojego myślenia wziąłem wiertarkę i wywierciłem dziurę na szczycie błotnika (z tyłu) i jest fajnie. Radio alan 18 (25W na AM przy nadawaniu) antena http://allegro.pl/antena-cb-omega-27-sirio-kurier-i2022417928.html (ograniczała mnie niestety wysokość bo gdyby nie to to starą alanowską 1,5m antenę mam i jeszcze bardzo fajna 2m na 7/8 fali była wtedy). Jeszcze wiem, że bardzo ważny jest porządny mikrofon (czuć różnicę od razu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

25W jest w radiu (podkręcone + mała końcówka mocy jeszcze dołożona wewnątrz radyjka :P ) SWR ustawiony bardzo dokładnie. Ustawiałem wszystko w Ełku (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi). Ale od razu powiedzieli mi, że warto zainwestować w porządny mikrofon bo oryginalny alana nie pozwoli pokazać tego co to radio potrafi (ponadto "piątki" mam w nim wstawione). W domu spoczywa mocno przypalony dopał 80W który podpięty był pod stacjonarkę (antena na kominie domu o wys. 7m z 3 przeciwwagami) było pięknie dopóki dopóty piorun nie potraktował tego w iście wulgarny sposób.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No jeśli masz coś tam dodatkowego wstawionego to rozumie. Nie wiem jaka końcówka mocy jest w alan/midland. W presidentach mrf-a ludziki potrafią kręcić nawet do 50-60W. Ale po co, chyba tylko aby szybciej skończyła swój żywot :P. Sam jak czasami gadam na swoim Lincolnie przez 10min bez przerwy to owe 12W co mam ustawione potrafi rozgrzać radiator :).

Mik to tak jak sam piszesz, zafunduj sobie jakiś ze wzmocnieniem i echem, ale z tym drugim nie przesadzaj za dużo w ustawieniu :P.

Ten piecyk o którym wspominałeś to pewnie jakiś liniowy wzmak. Na pewno się znasz i wiesz dobrze, że są to totalne szajsy (na każdym lepszym forum CB Ci to powiedzą). Oczywiście zależy jeszcze w jakiej klasie pracuje. Te z kl. B i C to są nic nie warte- strasznie psują modulację, od razu idzie rozpoznać po głośnym szarpiącym charczeniu jak ktoś nadaje z taką dopałką. Można się jeszcze pokusić o te w kl. A i AB to już jest trochę lepiej. Jak masz jeszcze tą bazę (z tego co rozumie z Twojej wypowiedzi to jest to temat nieaktualny bo piorun załatwił sprawę) to sprzedaj piec liniowy i zainwestuj w wzmak lampowy :D. Tu tylko ceny są bardzo wysokie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Te 25W niewiele daje. Najwyzej poprawia Cię na odległość o 1S (aby byla poprawa o 1S wzgledem fabrycznych 4W potrzeba dobrych 16W). A nawet jak Cie dalej uslysza, to Ty ich nie uslyszysz. Do auta wydaje mi sie troche przedobrzone, podobnie jak piątki - w podstawie i modulacji AM/FM niewiele dają.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Pamientam w tamtym roku miałem podpiętą gruchę "sadelty" (moje marzenie ale nowy o ile się dostanie to 200PLN to minimum) to od razu było czuć różnicę. Stojąc w garażu murowanym z gościem oddalonym odemnie o ponad 10km gadałem to myślał, że jadę niedaleko niego). Co do dopałów to fakt modulacja była odczuwalnie słabsza ale był i przy kijowej pogodzie nawet ładnie dawał radę (miał siłę przebicia). Z jakieś 5 lat temu pamiętam jak gadałem z kumplem z pewnym litwińcem, to skubany miał taką siłę przebicia, przez kilka kanałów się przebijał (przy pomocy mojej i kumpla łamanej angielszczyzny zrozumieliśmy, że miał ok.1kW na wyjściu :blink: ).

"W presidentach mrf-a ludziki potrafią kręcić nawet do 50-60W" - trochę to bezmyślne według mnie bo przy takim działaniu na końcówkę mocy wzrastają szumy. Alan 18 jest bardzo wdzięcznym radiem (Zbudowany na MOSfet-ach). U nie nie grzeje się ponadprzeciętnie (łapie takie przyjemne delikatne ciepełko). Wadą jest na pewno brak "auto squelch-a".

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.
       
      PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez PrzemysawMatus
      Witam.
      Otóż mam problem, od pewnego czasu radio w zetorze zaczęło tracić zasięg pojawiały sie szumy, brak sygnału. Do rzeczy, w jaki sposób to radio zdemontować? Za żadne skarby nie moge go wyjąć z panelu, nie wiem w jakim miejscu jest zamocowane próbowałem przez otwór głośnika, ale nie ma dostępu. Mam nadzieję, ze sa osoby, które miały doczynienia z tym problemem. Pozdrawiam
    • Przez Pitlok4991
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 7120 z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.
      Dodam że tabliczka jest w kabinie, w Angielskim katalogu znalazłem że numer powinien być "in the floor" jednak na podłodze ani pod nią nigdzie nie potrafię go znaleść
      na ramie z przodu traktora też nie ma.  Pojechałem do znajomego do sąsiedniej wioski gdzie ma taki sam traktor jednak tam też nikt nie wie...
      Może jest na forum ktoś kto rozwiążę tą zagadkę i jednocześnie pomoże ? 
    • Przez Konrad156
      Witam mam fendta 310 z 92r i nie ma on radia a nwm jakie bedzie pasować do niego bo jak patrzyłem  w sklepie to żadne nie ma takiego wejścia . Liczę na pomoc
    • Przez Sebastian567
      Witam mam problem posiadamy case i new holHolland w case aby radio działało trzeba przekręcić kluczyk a w new holland stacyjke włączyć powoduje to po dłuższym czasie rozładowanie bateri co mogę zrobić aby działało jak w case?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj