Gość

płyn chłodniczy, lampa ostrzegawcza

Polecane posty

Piotruniu25    3164

Aha dzięki.W lato zdjąłem dziwi i nie było kiedy wy testować zimnego nadmuchu,ale pewnie bym próbował kręcić czym się dało żeby zimno leciało. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie zakupiłem lamp teraz w które miejsce ją założyć gdzieś z przodu czy z tyłu dodam że za bardzo nie mogę jej wynieść nad kabinę bo mi do garażu nie wejdzie. Pod co ją podłączyć czy robić cały nowy układ jeżeli tak czy dawać w instalację przekaźnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez czerwonyciagnik
      mialem wyciek plynu chlodniczego w case jx90 przy kabinie przy skrzynce na narzedzia gumowy przewod mi popekał wymieniłem go i mam problem z odpowietrzeniem ukladu chlodzenia postepowalem wedlug instrukcji z ksiazki i to nie pomoglo bo silnik sie wolno nagrzewa a ten przewod od kabiny jest goracy i nagrzewa sie w minute az parzy. Czy sa jakies odpowietrzniki lub moze ktos napisac jak dokladnie postepowac aby nie zapowietrzyc ukladu chlodzenia przy nalewaniu plynu, dodam ze ciagnik jest z klimatyzacja.
    • Przez krypcio
      Witam. Nabyłem niedawno jelonka 2140 gdzie nie była podłączona nagrzewnica,ponieważ właściciel twierdził,że pękł przewód pod kabiną.Połączył obieg silnika na krótko.Był zalewany wodą.Oraz postanowiłem podłączyć nagrzewnicę.Trudno było odpowietrzyć,ale po kilku razowym gaszeniu silnika i dolewaniu płynu jakoś się udało.Przez kilka dni na niedługich próbach odpalonego ciągnika było w porządku.Następnego dnia po przejechaniu 4 km i zgaszeniu było ok.2 h później był odpalony kilka minut pochodził i pognało płyn przez korek. Nagrzewnica przestała grzać.Co może być przyczyną tego objawu???Czy dokładnie nie była odpowietrzona nagrzewnica(może macie jakiś inny sposób odpowietrzania?) Czy poszła kompresja(ale po zapachu z chłodnicy nic nie czuje).Wiem,że zalewanie płynu, po dłuższym zalewaniu chłodnicy wodą jest nie fer. Proszę o pomoc,a może ktoś się z tym spotkał?Wesołych Świąt.!
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Przez kemot76
      Jaki płyn hamulcowy zalać ażeby nie uszkodzić uszczelnień? W tej chwili zbiornik wyrównawczy jest pusty i nie wiem jaki płyn był zalany wcześniej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj