Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SebQ90    0

ziemia rolna 53 ha pastwiska 7 ha lasy 10 ha i pozostałe(N) 14 ha tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Następny rozgarnięty.....

 

SebQ90 możesz przedstawić szczegółowo swoje wyliczenia kosztów i ewentualnych zysków? Dawno nie było wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

niezłe pomysły macie . Ja mam pytanie czy wg was opłacalne jest branie od agencji 60 ha dzierżawy klasa IV 20 , V 30 , VI 10 ? wysokość dzierżawy wynosi ok 9.6 t. za całość . Do ilu wg was jest opłacalne podbijanie bo to będzie przetarg ? Ziemia w trzech kawałkach ok 20 km od gospodarstwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

niezłe pomysły macie . Ja mam pytanie czy wg was opłacalne jest branie od agencji 60 ha dzierżawy klasa IV 20 , V 30 , VI 10 ? wysokość dzierżawy wynosi ok 9.6 t. za całość . Do ilu wg was jest opłacalne podbijanie bo to będzie przetarg ? Ziemia w trzech kawałkach ok 20 km od gospodarstwa .

ja bym dał góra 100ton u nas tyle trzeba dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

160 tysięcy rocznie za dzierżawę. Uprawa zbóż myślałem. 300 000 z pszenicy odjąć dzierżawę odjąć koszty zostanie mi jakieś 5

 

jakieś 50 tys dodać dopłaty ok 60 tys myślę za wyjde. Lecz jest jeden minus nie mam takich dużych maszyn na ten areał

 

co wy na to?

 

Bez większych wyliczeń mogę stwierdzić że wchodząc w to umoczysz. mam podobną sytuację też dzierżawę ponad 100ha, i też niedaleko Kętrzyna. tyle że mam ją za free, jak bym miał płacić za to kasę to od razu bym się wycofał. Od mojego podwórka jest równe 100km. o tyle mam łatwiej że sprzęt i bele (po rośnie tam trawa na gruntach ornych) przerzucam samochodami z niskopodwoziowymi naczepami. jak z dwa razy ciągnikiem przejadę w roku tę trasę to mam dosyć :):)

Popraw swój biznes-plan bo jak dodasz koszt paliwa, nawozów, opryski, awarie, i jeszcze raz paliwo to wyjdziesz na MINUS nawet jak weźmiesz te 60 tyś z dopłat.

Znam te ziemie, to nie są płaskie tereny, tylko spore górki, więc ciągniki po 80-100km raczej nie wystarczą. Poszukaj lepiej coś bliżej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Przy odległościach rzędu 30 km problemem jest dotrzymanie terminów agrotechnicznych oprysków, ze względu na zmienne warunki pogodowe. To też bym wziął pod uwagę. Opóźnienie oprysku powoduje obniżkę plonu i już kalkulacja może się nie zgadzać. Musisz zastosować duuuży współczynnik bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mattteo    0

Dla mnie pole 350 km od domu to abstrakcja, chyba że byś wźoł jakiś ,,PGR," kilkaset ha i tam sie przeprowadził lub dojeżdzał kilka razy w tyg. mając tam pracowników. Ze względu na ,,głód ziemi" i kilku napalonych gospodarzy też kupiliśmy w sumie ponad 20 ha 15-18 km od domu. Ale to ze względu że cena tam jest o 2/3 nizsza niz koło domu. Jakoś nie uśmiecha mi sie zadłużać na potęge i płacić za ha 80 tyś.zł bo dopłata do ha nie jest gumowa i wynosi niespełna 1000zł. Nie mniej jednak chcać sie rozwijać trzeba szukać alternatywnych rozwiązań.

Koledzy napiszcie jakie przedział cen u was teraz jest. U mnie od 50 do 80 tyś ha;p gleba III, IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie ceny wahają się od 15-30tys. zależy kto sprzedaje klasy IV-VI. Zazwyczaj im bliżej domu ktoś chce kupić tym drożej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Witam , chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mój tata teraz dostał dotacje na zakup maszyn, to dopiero za 5 lat będzie mógł przekazać mi gospodarstwo? 
      Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. 
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj