Skocz do zawartości

Zdjęcie

płodozmian w zbożach

207 odpowiedzi na ten temat

#141 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 21 grudzień 2015 - 23:36

płodozmian w zbożach

A po żniwach pod zimową orkę pod jare lepiej rozsiać łubin grykę czy gorczyce?

Łubin i koniecznie gorzki .Ja siałem po żniwach i mi piękny urósł :-)

Łubin

Edytowany przez RafaKdziela, 21 grudzień 2015 - 23:38.

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
płodozmian w zbożach Dzisiaj, 15:31
  •  

#142 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 18:43

płodozmian w zbożach

Czemu koniecznie gorzki? Ja siałem gorzki i sarny tak samo jedzą, nie wiem dlaczego, czy nie mają innego wyboru, czy im najzwyczajniej gorzki nie przeszkadza jak do tej pory sądzono.

#143 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 11:25

płodozmian w zbożach

witam

panowie takie pytanie od bierzacego roku mam do uprawy 400 ha

mam zasiane 100 ha rzepaku, 100 ha pszenżyta i 50 ha zyta na wiosne planuje zasiać 150 ha kukurydzy na ziarno

zwracam się do was z prośba co po czym najlepiej siac dodam ze chciałbym skuic się na trzech uprawach głownie kukurydza na ziarno jakies zboze no i rzepak dodam ze z rzepakiem mam pierwszy raz do czynienia nigdy wcześniej nie siałem zobaczymy jak wyjdzie,

proszę o wasze porady na temat płodozmianu

#144 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:20

płodozmian w zbożach

to my chyba powinniśmy się ciebie pytac Te 400 ha to kupiłeś w  ubiegłym roku

#145 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 22:08

płodozmian w zbożach

100 mielismy 300 dokupiliśmy no i na zakupionym gruncie jest zasiany rzepak

#146 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 07:50

płodozmian w zbożach

to masz 300 ha rzepaku -jest trochę tego

#147 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 05 styczeń 2016 - 08:51

płodozmian w zbożach

Czytajcie ze zrozumieniem, gość napisał wyżej że ma 100 ha rzepaku. Swoją drogą taki bamber i zadaje takie pytania... Ale nic, napisz co to za gleba, co tam wcześniej rosło. Rozpisz się bardziej na ten temat.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#148 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 09:44

płodozmian w zbożach

On zapomniał dopisać że chodzi o"Symulator farmy" :D :D :D

Przecież na takie gospodarstwo, o takiej powierzchni, to firmy takie jak Dalgety czy Osadkowski dadzą mu takich doradców ,że nasze porady na nic się nie zdadzą.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#149 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 23:18

płodozmian w zbożach Niestety nie zapomniałem dodać ze symulator;)
Wiec tak jak napisałem wyżej kupiliśmy grunty 300 ha no i tam jest zasiane 100 rzepaku 100 pszenzyta
Swoich gruntów mieliśmy 100 ha ale na nich nigdy nie uprawialiśmy rzepaku
I chciałem zapytać was o poradę jak można sobie zaplanować (jaki płodozmian ) głownie chce sie skupić na 3 uprawach mianowicie kukurydza żyto/pszenzyto, rzepak-tylko na temat rzepaku jestem kompletnie zielony nigdy nie siałem
A odonosnie gleb to klasy od 3a do 6 w przewadze 4a/b gleby lekkie
Wiem ze dla wielu to sie może wydawać ze to nierealne albo ze sb wymyśliłem no ale bądźmy poważni
Jeszcze odnośnie doradców to mamy w Agro efekcie ale chyba nie zaszkodzi jeśli chce sie sam dowiedzieć a nie żeby o wszystko dzwonić.
W powierzchni miedzie 100ha (obrabianych z doskoku można powiedzieć ) a 400 gdzie juz trzeba pomysleć żeby było jak najbardziej efektywne to jest różnica

#150 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 09:02

płodozmian w zbożach

Jeśli masz taka rozbieżność w klasie ziemi to może trzeba je jakoś pogrupować i na lepszych polach siać uprawy bardziej wymagające a na słabszych mniej wymagające.

Na 3a 4a spokojnie możesz siać pszenicę czy rzepak ale na 6 klasie będzie kiepsko. Inne zmianowanie będzie dla klasy 3 a inne dla klasy 6.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 09:49

płodozmian w zbożach

A jaką odmiane rzepaku masz posiane i czy masz ubezpieczenie i ile ewentualnie płaciłeś czym jesienią pryskałeś bo te informacje sa istotne

#152 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:48

płodozmian w zbożach 3 kl jest w sumie około 20 ha tylko, 6 jest 30 wg ewidencji.
W pszenice sie nie chce bawić narazie.
Uprawa nie jest ubezpieczona chyba ze przeszło z poprzedniego właściciela.
Odnośnie odmiany i czym dokładnie było pryskanie to nie powiem teraz bo nie pamietam jak wrócę do domu to napisze

#153 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 21:34

płodozmian w zbożach

Niestety nie zapomniałem dodać ze symulator;)
Wiec tak jak napisałem wyżej kupiliśmy grunty 300 ha no i tam jest zasiane 100 rzepaku 100 pszenzyta
Swoich gruntów mieliśmy 100 ha ale na nich nigdy nie uprawialiśmy rzepaku
I chciałem zapytać was o poradę jak można sobie zaplanować (jaki płodozmian ) głownie chce sie skupić na 3 uprawach mianowicie kukurydza żyto/pszenzyto, rzepak-tylko na temat rzepaku jestem kompletnie zielony nigdy nie siałem
A odonosnie gleb to klasy od 3a do 6 w przewadze 4a/b gleby lekkie
Wiem ze dla wielu to sie może wydawać ze to nierealne albo ze sb wymyśliłem no ale bądźmy poważni
Jeszcze odnośnie doradców to mamy w Agro efekcie ale chyba nie zaszkodzi jeśli chce sie sam dowiedzieć a nie żeby o wszystko dzwonić.
W powierzchni miedzie 100ha (obrabianych z doskoku można powiedzieć ) a 400 gdzie juz trzeba pomysleć żeby było jak najbardziej efektywne to jest różnica

Przepraszam z tym symulatorem ale na AF jest sporo bajkopisarzy i czasem dzieci.To że szukasz wiedzy poza doradcą to dobrze bo wiem z własnego doświadczenia że czasem potrafią wyprowadzić rolnika na łyżwy.W temacie rzepaku nie pomogę ale w kukurydzy bardzo chętnie.Pozdrawiam

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#154 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 09:30

płodozmian w zbożach

Przepraszam z tym symulatorem ale na AF jest sporo bajkopisarzy i czasem dzieci.To że szukasz wiedzy poza doradcą to dobrze bo wiem z własnego doświadczenia że czasem potrafią wyprowadzić rolnika na łyżwy.W temacie rzepaku nie pomogę ale w kukurydzy bardzo chętnie.Pozdrawiam

Dzieckiem to może jestem bo mam dopiero 18 lat ale razem z tata działamy no i ja sie zajmuje gospodarstwem a tata firma oczywiście tata koordynuje.
Odnośnie kukurydzy to co kolego powiesz na takie nawożenie 300 kg soli potasowej i200 kg lubofosu corn w ziemie 200 kg mieszanki polidapu i polifoski 6 w siewnik i na druga dawkę 150-200 kg mocznika w fazie ok 6-8 liścia
Kukurydza na Ziarno

#155 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 10:02

płodozmian w zbożach Bez potrzeby dajesz tą polifoskę 6 w podsiewacz, polifoska to nawóz chlorkowy i długo się rozkłada i chlorki mogą zaszkodzić wschodowi ziarna.W podsiewacz najlepszy jest polidap i nikt mi nie powie, że może jakiś superfosfat potrójny. Co do mocznika to ja dzielę na dwa razy przed siewem w ziemię i w okolicy 6liścia druga dawka.A jakie masz odmiany?

#156 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 11:47

płodozmian w zbożach Tylko mocznik działa powyzej 12 stopni tak mi ktoś zasugerował
Tylko jak nie dam polifoski w podziewasz to musze azotu rzucić bo nie bedzie go za duzo na starcie.
Odmiany to
20ha lg30.233
20ha es asteroid
20 ha laperi cs
20 ha dkc - dokładnej nazy nie pamietam
20 ha sucampo
50 ha Susan
Takie mam zamówione

#157 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 17:34

płodozmian w zbożach

Super odmiany po ile kupujesz

#158 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 18:28

płodozmian w zbożach

Super odmiany po ile kupujesz

Zobaczymy jak sie sprawdza
Susan -398 netto
Lg 306
Dkc 3717 dokladniej 310
Laperi 312
Asteroid 502
Sucampo 420
Susana i lg sieje odkąd zacząłem temat kukurydzy -4 sezon teraz bedzie i musze powiedzieć ze to dwie najwydajniejsze odmiany jakie miałem do tej pory wiadomo w ubiegłym sezonie susza dała sie we zanaki i to mocno

Edytowany przez 1cris1, 08 styczeń 2016 - 18:29.

#159 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:13

płodozmian w zbożach

Czemu koniecznie gorzki? Ja siałem gorzki i sarny tak samo jedzą, nie wiem dlaczego, czy nie mają innego wyboru, czy im najzwyczajniej gorzki nie przeszkadza jak do tej pory sądzono.

Ja nie wiem czemu ,, .Otóż kolego jestem pewien ,że ktoś Cię w bambuko zrobił sprzedając łubin i nazwał go mianem gorzkiego .Mojego nie ruszą sarny .Jaka odmiana ?

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 08:59

płodozmian w zbożach

sarny wyżądzaja bardzo małe szkody większe to dziki ale czy one nie jedzą gorzkiego