Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 14:31

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke jak wyzej jaki pług do zetor forrtera 9641 chcialbym kvernelanda i moze 4 zagonowke nowa AB 100 bo te oznaczenie to jest 100 cm skiba od skiby i czym wiekszy odstep to podobno lepiej kryja takie pługi czy obrotówke 3 kvernelanda uzywaną i czy będzie ładnie kryło po kukurydzy na ziarno jakby na razówke chciał orać jaki pług wybrać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke Dzisiaj, 08:36
  •  

#2 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 16 listopad 2013 - 16:28

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke powiem tak ja mam unie i zdjołem ścinacze skib i wszystko kryje ładnie dosyc fak u mnie kukurydza była na ponad 3 miejscani 3.5 metra ale ładnie sie zaorało twardo nie twatdo wszedzie idzie ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3 Share michalkucza

michalkucza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:pilka silownia sport i rolnictwo

Napisany 16 listopad 2013 - 17:57

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke polecam ci vogel&noot 1000 super kryje i powiem jeszcze ze zalezy od przystawki koldga ma new holanda i ora to akpilem to u niego nie widac ze oral kukrydzisko

#4 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 18:33

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke A na jaką głębokość orzecie po kukurydzy na ziarno?

#5 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 19:32

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke Powinno się przetalerzować ściernisko wg mnie to się lepiej resztki rozłożą i przy okazji nawet UG idzie bez problemu, a jak chcesz na raz to polecam lemkena np opal. Bije kvernalda na głowę nie zapycha się i nie wystaje nic nawet źdźbło. Ja orze na 25 - 30 cm ale dużo zależy od ziemi, można mniej - nie powinno się jednak orać po kukurydzy zbyt płytko bo Ci tego ziemia nie przerobi i na wiosnę masakra

#6 Share Rafcik20X

Rafcik20X

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 20:51

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke zależy jaka była wysokośc koszenia kukurydzy ja orze owerumem kukurydza była koszona na 70 cm wysokości i nic nie zostawia na wieszchu a głębokość orki 25 cm

#7 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 12:00

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke no tak a niech sie ktos wypowie co ma kvernelanda i jak on kryje po kukurydzy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 17 listopad 2013 - 12:59

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke Oraliśmy Bonnelem , bardzo ładnie to wygląda , głębokość ok 25 cm

#9 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 14:29

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke ja mam keverlanda ED 100 z przedplużkami i ładnie orze i przykrywa resztki ale to też wszystko zależy jaką przystawką bylo koszone i jak masa scierniska pozostaje

#10 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 17 listopad 2013 - 14:48

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke ja orałem na głebokość 0koło 23 cm na mocnych glebach powinno sie przyorac na max 15 cm
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 15:26

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke Zaorać można czym kolwiek pod warunkiem, że kombajn który to kosił na pożądny heder z rozdrabniaczem łęcin. Tj łodygi kukurydzy są cięte a nie wypadają całe. Jeśli wypadając całe to jest lipa i po najlepszym pługu tu i ówdzie coś widać. Ja miałem łodygi pocięte potalerzowałem potem i zaorałem agro maszem. Skiby na polu nie widać ani resztek na wierzchu. Bez talerzowania myślę, że też dało by się nie najgorzej zaorać.

#12 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 17 listopad 2013 - 18:24

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke @jedrus masz racje powinno się talerzować nie tylko z powodu lepszego rozłożenia resztek ale co najważniejsze-niszczenie omacnicy.Orząc na raz robicie sobie więcej szkody niż pożytku.
Besson z przedpłużkiem też ładnie przykrywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 19:04

jaki pług by mozna orac po kukurydzy na razowke kukurydze na ziarno tnie new hollandem nowym z przystawka i ona łądnie rozdrabnia tylko rzecz w tym iz mamy pług kverneland ten na roze jeszcze badzo stary odstep korpusuw jest hyba 75 cm i tak najpierw robi sie talerzowka pozniej trzeba to przebronowac po talerzowce bo sie nei zakrywa i nie jednolicie orze a pozniej orka i po orce trzeba tez pobronowac bo lezy na wierzchu i jakbysmy kupili pług to zeby zredukowac prace czyl italerzowka i odrazu orka i zeby łądnie kryło bo jak kukurydza ładna masy duzo to jest ciezko a gleby dobre