Zaloguj się, aby obserwować  
Klaku

3 bieg

Polecane posty

Klaku    55

Witam. Od jakiegoś czasu remontuje zetora 3011 i mam mały problem. Otóż gdy włączę 3 bieg to słychać jak tak jakby "chrobocze" że tak to nazwę nie wiem czego to może być wina? Zdjąłem pokrywę z mostu i skrzyni ale nic za bardzo nie widać. W skrzyni gdy rękoma nastawie zębatkę na zębatkę to są trochę luzy ale to na każdym biegu a słychać tylko na 3. Czego to może być wina wie ktoś może ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaku    55

Koledzy przyjrzałem się dokładniej i zębatki na tym biegu są trochę poharatane ale nie za dużo. Czy to może być tego wina ? Trzeba będzie odjeżdżać mostem i silnikiem i zakładać nowe zębatki czy może to być wina jeszcze czegoś innego ? Oj kolego nie major nie ma synchronizatora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

nie zębatka nie ma winy bo jak mówisz że tylko na 3 hałasuje to coś innego jak by zębatka była wyrobiona to by na 2 też by tak robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ciekawa teoria-tylko ze nie oparta na faktach, para zebatek do wymiany.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

kolego jedno psuje drugie u nas w 7211 też na 3 hrobotało a na 2 cisza później rozwaliło wałek podczas belowania i skrzynia do remontu im wcześniej rozbierzesz tym mniejszy koszt naprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaku    55

Rozebrałem właśnie i dziś byłem po części. Wymieniałem głównie łożyska bo były niezłe luzy, segery oraz zamówiłem zębatkę za jedyne 200 zł.. ;/ Ale lepiej już kupić bo później różnie to mogłoby być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piciaj
      Witam.
      Mam prosbe do was forumowicze, moj ferdek po 3 latach prawie bez awaryjnej pracy zaczal mi swirowac ze skrzynia, zaczelo mi sie to dziać jak siałem zboże, agr upr-siewn , wrzuce jedynke szosowa niezaleznie czy mam polbieg czy nie i wypycha dzwignie, ciągnik staje, ale dwojka jest , a czasami na odwrot jak jest jedynka to dwojke gubi,I mam teraz takie pytanie, czy nie stanie sie nic wiecej jak jeszcze troche na tej awarii pojeżdze?? mam do zaorania pare hektarow i dopiero pozniej bede naprawiac bo i tak orze na 4 polowej, drugie pytanie jest typowe, co to może byc czy ktos to juz miał? czy trudno i drogo jest to naprawic??? chodzi mi chociaz o jakies informacje ktore moga mi to przyblizyc, bo i tak chce zdjac boczna pokrywe z dzwigniami biegów
      za informacjwe dziekuje, pozdrawiam
    • Przez Damian2807
      Mam w MF skrzynie Dynashift 32/32 i nie wchodzi w miej 4 bieg i żółw/zając.Przy próbie włączenia 4 słychać zgrzyt, a gdy się już włączy i puści sprzęgło wyskakuje. Ten problem pojawił się po powrocie od belowania.
    • Przez krzysiokal
      Witam proszę o podpowiedź jak mogę przerobić mtzta tak aby odpalał z kazdej pozycji dźwigni biegów. Wiem, że się da się tylko nie wiem jak. Aktualnie muszę ustawić dźwignię na I (czyli biegi terenowe) wtedy rozrusznik kręci. A jak to przerobić aby kręcił na sprzęgle w każdej pozycji ? Mtz rok 1990. Nie moje zdjęcie ale wygląda podobnie
    • Przez ozdrex
      Witam
      Zakupiłem niedawno MTZ 82 z 97 r i mam problem ponieważ nie wchodzi 9 bieg trzeba go wbijać na siłe co może być przyczyna?
    • Przez ZETOREXX85
      Witam
      Posiadam StalTecha U006 4x40.Klasa ziemi 3-5.Jaki bieg jest odpowiedni do orania tym pługiem z Zetorem Proximą 85?Aktualnie jeżdżę na 2-3 biegu szosowym
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj