Polecane posty

Gość   
Gość

osobiście uważam że nie ma pojęcia za mało ziemi żeby żyć tylko z tego. Brak czasem pomysłu i ewentualnie kapitału na start choć mamy teraz mnóstwo programów z PROWów i zawsze można sie starać.

 

Tak więc zgadzam się z przedmówcami. Jak ktoś nie kombinuje i nie ma głowy biznesmana ( tak jest, dziś rolnik to przede wszystkim biznesman) to i z 50 czy 100 ha nie utrzyma ani rodziny ani siebie. A gość z głową na karku to i z 5 ha zrobi FIRME.

 

Pomysł pomysłem, kapitał kapitałem, nie wszędzie jest jednakowo, klasy ziemi itp. itd. Ten co ma 100ha ziemi VI klasy oddając ziemię w dzierżawę będzie żył jak pan w porównaniu do tego który będzie harował jak wół na 5ha z VI klasy. Hmm... ale jakby tak posiać na tych 5ha konopie. :o Jest biznes!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

nikt przecież nie zapłaci tyle samo za 100 ha VI klasy co za II lub III. A z tymi konopiami na 5 ha to też n ie tak łatwo... trzeba by to nawodnić, dogrzać, ogólnie zrobić klimat dla tych roślin. A potem zebrać dosuszyć i wreszcie dystrybucja. Nie ma dopłat do tego a sadzonek jak na lekarstwo na rynku. Nie wspomnę już o kontrolach z agencji, sanepidu, skarbówka... CBŚ. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ale mając taką plantację można do końca życia żyć z państwowych pieniędzy (odebrać część zapłaconych podatków), jeden minus to widok z okna ####...

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O tej dzierżawie wspominając nie miałem na myśli żadnych dodatkowych dopłat, oprócz tych unijnych... A co do konopi, to był sarkazm, ale pomijając to... Nawadnianie, naświetlanie, nawozy itp. itd. to co to jest przy 30 000 000/t. :rolleyes: jedyny problem to CBŚ. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

A uważasz że Ja pisałem to poważnie ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A uważasz że Ja pisałem to poważnie ?

To nie było do Ciebie tylko do everto... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Spoko :D


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

załapałem załapałem... już ty sie nie bój.

A z tymi 30 mln z tony to i tak mało bo opodatkowany to towar strasznie................... Coś koło chyba 10 lat. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba nie... ale ja nie miałem i nie mam zamiaru tu nikogo obrażać, spokojnie. 30mln zł. to nie jest mało... Prawda, ryzyko bardzo duże ale przecież " nie ma ryzyka, nie ma zabawy". :D Jest biznes? Jest biznes! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

200 euro dodatkowej doplaty do takich dostaniesz, pozwolenie musisz sobie zalatwic i moze cos zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tylko rozpoczęcie uprawy drogie - min. 3-metrowy płot, wieżyczki wartownicze co 50 m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

sluchajcie na jakie zyski mozna liczyc z 10ha ziemi 4,5 klasa siejac zboza ? ziemia oddalona ok 10 km od gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To jest za cieżkie pytanie zbyt wiele czynników sie składa na zysk żeby to dokładnie oszacować. Ale według mnie jak dobrze zadbasz to te 2 tysiące w góre można na czysto wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Oczywiście przy opadach zróżnicowanych bo jak będzie susza to już lipa. A i na nawóz nie trzeba żałować, bo wydając 200 zł więcej zyskujesz 500 na plonie, lecz pierw trzeba zainwestować żeby oglądać ten zysk, oczywiście z tym nawozem nie wolno przesadzać.

Bo jak badania pokazują Polska wprowadzą najwięcej azotu do gleby  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a jezeli zebrane plony przerobilbym na pasze dla zwierzat pewnie bardziej by sie to oplacilo jak sprzedac zboze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez mateo151923
      Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
      Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj