Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt

1042 odpowiedzi na ten temat

#921 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:18

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Możesz wytłumaczyć dlaczego z zysku+koszty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Dzisiaj, 16:27
  •  

#922 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:22

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt maroon, damian
niczego wam nie zazdrosze swiadomie z tego zrezygnowałem, bo mogłem powiekszac stado i była ziemia do kupienia, na opasach tez nie ma interesu, nikomu nie wmawiam ze jest, wrecz przeciwnie

interes to jest na handlu bydłem

to jest tylko moje zdanie i nikt nie musi mi przyklaskiwac, wrecz przeciwnie, dobrze ze doicie te swoje krowy, mozna sera pojesc :)

nie wiem skad te wasze teksty ze cały swiat wam zazdrosci waszego majatku :D kabaret

Edytowany przez koma666, 31 październik 2013 - 22:28.

#923 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:26

Możesz wytłumaczyć dlaczego z zysku+koszty?

Wynika to z podstawowej definicji przychodu.

zysk + koszty = przychód

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:34

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt To rozumiem. Chodziło mi na jakiej podstawie będzie liczony podatek od przychodu, ponieważ ja czytałem, że będzie to 19% od dochodu. Będzie też możliwość wybrania podatku liczonego jako 4% od przychodu, ale tylko dla tych, którzy nie przekroczą przychodu 150 tys. euro.
Więcej tu: http://prawo.rp.pl/a...ul/1049519.html

Edytowany przez mtz82r96, 31 październik 2013 - 22:37.

#925 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 31 październik 2013 - 22:47

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Małemu dadza 185 zł ale od hektara przeliczeniowego, a nie każdego ha który posiada. Niby drobna różnica ale dość istotna.

#926 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 październik 2013 - 22:51

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Czyli jak zysk nie przekracza 21% to korzystniejszy jest podatek od dochodu (jak coś pokręciłem to proszę poprawić).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#927 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 31 październik 2013 - 23:43

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt I w tym prowadzeniu rachunkowości widzę źródło większych problemów niż w samej wysokości podatku No i podleganie pod US - to nie moze się dobrze skończyć
Koma - akurat ja prędzej bym się zabił własną pięścią niżbym poszedł w krowy mleczne ale twoje wypociny nawet mnie przyprawiają o mdłości więc musiałem zareagować bo nie lubię jak pluje się na uczciwie pracujących ludzi

#928 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 01 listopad 2013 - 00:11

maroon, damian
niczego wam nie zazdrosze swiadomie z tego zrezygnowałem, bo mogłem powiekszac stado i była ziemia do kupienia, na opasach tez nie ma interesu, nikomu nie wmawiam ze jest, wrecz przeciwnie

interes to jest na handlu bydłem

to jest tylko moje zdanie i nikt nie musi mi przyklaskiwac, wrecz przeciwnie, dobrze ze doicie te swoje krowy, mozna sera pojesc :)

nie wiem skad te wasze teksty ze cały swiat wam zazdrosci waszego majatku :D kabaret

widac po forum ze nikt nie zazdrosci tylko szykanuje tych ktorzy maja krowy:)
wniosek jest jeden. Masz krowy? jestes duren.

Ok, moge być takim durniem. To mój wybor.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#929 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 00:16

Czyli jak zysk nie przekracza 21% to korzystniejszy jest podatek od dochodu (jak coś pokręciłem to proszę poprawić).

Masz rację
100 tys. przychodu x 21% = 21 tys.
21 tys. x 19% = 3990 lub
100 tys. x 4% = 4000

100 tys. przychodu x 22% = 22 tys.
22 tys. x 19% = 4180
100 tys. x 4% = 4000

#930 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 listopad 2013 - 02:52

widac po forum ze nikt nie zazdrosci tylko szykanuje tych ktorzy maja krowy:)
wniosek jest jeden. Masz krowy? jestes duren.

Ok, moge być takim durniem. To mój wybor.

no to i ja dołączę to tych durniów , co mi tam mam to gdzieś :D :D :D :P

Wynika to z podstawowej definicji przychodu.

zysk + koszty = przychód

od kiedy to podatek dochodowy płaci się od kosztów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 08:38

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Proszę wyjaśnij definicję przychodu - co to jest ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#932 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 01 listopad 2013 - 08:51

od kiedy to podatek dochodowy płaci się od kosztów?

Wtedy się płaci gdy ktoś wybierze ryczałt od przychodu Gdy ktoś wybierze podatek dochodowy zapłaci podatek tylko od dochodu

#933 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 08:48

Kiedyś żyli biedniej, wydawali mniej, mniej zarabiali ale i pracy było mniej. Krów max 15 i można było świat zdobywać. Teraz minimum to 25 sztuk. Roboty 2xtyle. Nie wspomnę o tych co mają po 70-100 dojnych. To są dopiero cierpliwi ludzie na robotę. Sąsiadka była z takim 60letnim dziadkiem w sanatorium. Koleś miał stado ok 120 sztuk i bez przerwy jak nie laptop w ręku to telefon a ręce to miał do samej ziemi...

Roboty mieli mniej przy 15 sztukach?? komu takie bajki chcesz wcisnac.

Moi rodzice mieli 6 dojnych w porywach 8 w 1999r. Pobudka o 5, do 7 obrzadek. W poludnie godzina czasu przewiazac i napoic. Po poludniu tez dwie godziny przy dojeniu.
Trawe dla tych 8 krow zbierali jako siano i trwalo to mniej wiecej tyle ile w obecnej chwili zbieram dla 100 dojnych.
Doje mniej czasu jesli doje sam niz mialbym te 8 krow wczesniej. Wozy paszowe robia mi pracownicy, ktorzy robia pozniej tez i w polu. W poludnie nie musze wychodzic zeby je przewiazac lub napoic.
Wiec nie wciskaj ludziom kitu ze jest dwa razy tyle pracy.
Pracy jest tyle samo lub nawet mniej a widly zostaly zamienione na telefon i laptop w rozwinietym gospodarstwie.

Serdecznie Cie zapraszam na kilka dni do siebie jesli chcialbys zobaczyc ile na prawde jest pracy. Bo historie opowiedziane przez sasiadow dziadka ojca szwagra nie zawsze sa prawdziwe.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#934 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 09:17

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Tu masz rację @statek, mój tato nie raz mówi że ja mniej narobię się przy 80 ha jak on kiedyś przy 25ha.
Na temat hodowli nie wypowiadam się, bo nie mam i nie zazdroszczę tym co mają, bo widzę jak oni robią.

A czy jest opłacalności, ja twierdzę że jest i to ładna. Niestety nie w każdym roku, przeważnie raz na 4-5 lat jest super.

Był u mnie z 2 tygodnie temu jakiś przedstawiciej środków,nawozów itp: z północnej Polski. Po godzinnej rozmowie w bramie na gospodarstwie, bo akurat wyjeżdżałem pryskać, gość się spytał ile mam ha, Jak odpowiedziałem że do 90 ha to strasznie się zdziwił do liczył na 300.
Bo często jest u rolników którzy mają jakieś 100ha , stare ciągniki i tylko narzekają że źle i nie ma z czego pieniędzy zrobić.
Niestety jak ja mówię że jest dobrze innym rolnikom to przeważnie mówiż że głupoty gadam a ja im że to jest mentalnosć rolnika że tylko potrafią narzekać że nic nie opłaca się.

#935 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 10:11

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Czas pracy został ten sam tylko wydajność i system organizacji sie polepszył.
Jak sie wyjezdza do pracy no na 5-10 ha a nie na 1ha jak kiedyś.
To samo z krowami. Obecnie zatrudniłbym jeszcze dwoch pracownikow i moglbym doic dwa razy tyle. A czas pracy byłby ten sam. Tylko miejsca nie mam;/

#936 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 11:18

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Hmm-Twoi rodzice też mieli pracowników ?Bo z tego co piszesz wynika że to nie w gospodarstwie jest mniej pracy-tylko Ty masz mniej pracy...

#937 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 11:24

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Wtedy nie.
Od 2003 roku jest jeden na stale. A od tego roku dwoch.

#938 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 listopad 2013 - 12:25

.

Niestety jak ja mówię że jest dobrze innym rolnikom to przeważnie mówiż że głupoty gadam a ja im że to jest mentalnosć rolnika że tylko potrafią narzekać że nic nie opłaca się.

i tu zgoda ,zobacz na tym forum ilu jest co tylko ujada że to tamto itd....a dlaczego ? bo brak szacunku dla pracy , karzdy by chciał w rok się dorobic ...prawda jest taka że przeważnie , te gospodarstwa które dobrze funkcjonują to dorobek co najmniej dwóch pokoleń ...w rolnictwie nie ma szybkich i łatwych pieniędzy :wacko:

Wiec nie wciskaj ludziom kitu ze jest dwa razy tyle pracy.
Pracy jest tyle samo lub nawet mniej a widly zostaly zamienione na telefon i laptop w rozwinietym gospodarstwie.

dokładnie tak jest ,sam w życiu nie chciałbym wrócic do tych czasów jak rodzice harowali na 15 ha bo dobrze pamiętam jak ta robota wyglądała.

#939 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 18:55

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Ja dobrze pamiętam robienie sianka dla 20 szt bydła, gdzie na polu bywało nawet 6 osób. Owszem było wesoło i nic poza tym, w tej chwili w pojedynkę robię paszę dla 100szt. bydła plus usługi, złą stroną jest to, że nie mam do kogo gęby otworzyć.Jedynie przy owijaniu potrzebna jest druga osoba, a i to już można ominąć. Wydajność zwiększyła się niebotycznie. A jeśli chodzi o opłacalność, trzeba być cierpliwym, w rolnictwie jada się małą łyżką a nie chochlą, jak powiadają starzy Indianie. W ciągu 19 lat prowadzenia gospodarstwa kupiłem 3 ciągniki i wymieniłem 2 razy praktycznie cały sprzęt w 80% na nowy. Święty Mikołaj kasy na te graty i nie tylko nie dał, w lotto też nie gram.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:16

Opłacalność-w-rolnictwie-mit-czy-fakt Święty nie tylko Unia a z tego co innym zabrała w gospodarce rynkowej nie ma pustego pieniądza aby jednym dać trzeba komuś zabrać :P